patrystyka

siew pszenicy prosto w buraki

Polecane posty

patrystyka    6

co myślicie o takim czymś jak siew pszenicy w nie wykopane buraki jest to tak rozsiewam rozsiewaczem w buraki pszence za dwa dni przychodzi holmer wszystko ładnie miesza i jest pszenica znajomy tak zrobił kilka razy i sie udało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

nie wiem czy orientujesz się ale siew pszenicy powinien być na głębokości 2 cm, przy 5cm strata plonu to 15-20%. Holmer ci to tak zadepta, i na taką głębokość wrzuci nasiona, że musiałbyś wysiać tone na hektar żeby to miało jakikolwiek sens... Ja i tak go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To jak mam wysiać 350 kg na hektar i mieć na dobrą sprawę "popaprane w polu" to wolę wysiać te 200-240 kg, a zaoszczędzone 100 zł z materiału siewnego przeznaczyć na przejazd agregat/talerzówka/kultywator+siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6

To jak mam wysiać 350 kg na hektar i mieć na dobrą sprawę "popaprane w polu" to wolę wysiać te 200-240 kg, a zaoszczędzone 100 zł z materiału siewnego przeznaczyć na przejazd agregat/talerzówka/kultywator+siw tym roku na 

w tym roku siewnikiem to juz nie da rady bo na polu jest mokro :) trzeba by zaorać :)  na grubera siać to jeszcze gorzej bo gruber po wyciąga wszystko na wierzch i jak potem siać siewnikiem wszystko by się oblepiało i zalepiało xD 

i chodzi też o czas zaorać ile to czasu trwa potem agregat i dopiero uprawowo-siewny a czas goni teraz to godzina ma znaczenie a dzień krótki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Pytanie czy w tym roku w ogóle jest sens jeszcze siać ozimą to raz, a dwa przy normalnych warunkach zdarzało się talerzówka/agregat i siewnik i nic się nie pchało i nie ciągneło. W tym roku głębosz i tylko agregat i siewnik i szafa gra. Sprzęty mam nie za tęgie, żadne talerzowe siewniki itp tylko 15 letni poznaniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mowie ze 350 kg bo u nas zawsze  kopią w listopadzie do grugnia więc już niema możliwości pszenica sie tak mocno rozkrzewić wiec trzeba zwiększyć norme wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zależy jaki rejon, ja już siałem po 20 listopada i było, co prawda z 10%mniej plonu niż październikowy siew, ale i tak więcej niż jarego zboża

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zrobiłem gruberem na 30-40 cm 25 listopada mailem siać 26, ale zamarzło, a dzisiaj pada śnieg. Więc ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

niema  pszenica sie udaje  tak jak siana tradycyjnie tylko trzeba wysiac te 350 kg

 

Biadolenie, może na piachu to i by się udało. Ale widział ktoś jak wygląda gliniasta ziemia przetrzepana przez przykładowego holmera. Na polu beton, wyorane koleiny, na poprzeczniakach bagno. Nawet jakby to ciężkimi bronami głaskać to i tak sobie tego nie wyobrażam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Takie to teraz nowoczesne rolnictwo, że płakać się chce. Sprzęt coraz wiekszy, bardziej wydajny a obrobić się nie można, coś tu nie gra z tym rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.... można można, tylko kiedyś siało się jare, ale teraz wiosenne susze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tylko coś mi się zdaje że w tym roku późno siane pszenice to będzie niewypał, bo październik był mokry, listopad zimny a teraz zima się zapowiada. Tak że jara siana na wiosnę może być dużo lepsza niż ta ozima która nie wzeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

już nieraz ozima pszenica wychodziła nam wiosną i była lepsza jak jara wczoraj zasialiśmy jeden orze a drugi za nim siej i jes git inaczej w tym roku nie idzie aż strach pole na noc zostawić bo jak nie na pada to zamarznie dawno niebyło tak ciężkiej jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dlatego zrezygnowałem. Ale przed zbiorem buraka takim np Amazone Jet, tylko odbiór z kombajnu przyczepą na drodze. Ciekawa metoda. Wbrew pozorom po burakach w ziemi jest dużo powietrza szczególnie w technologii bez orki z poplonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalek
      Witam,
       
      Mam do Was pytanie. Po ile teraz jest usługa kopania buraków kombajnem 6 -cio rzędowym takim jak Holmer, Ropa itp.
      Ja jestem z woj. lubelskiego powiat łęczyński i u mnie w zeszłym roku to po 850-900zł z hektara
       
      Pozdro
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Szukałem tematu o podobnej treści ale nic takiego się nie trafiło. Mianowicie Mam możliwość załatwienia z cukrowni korzonki buraków (chodzi mi o tą część która jest odcinana podczas produkcji, część która łączy buraka z liścmi.) W cenie 750 zł za łudkę od tira. Mam pytanie czy to ma podobne wartości odżywcze jak liście z buraków i czy to nadaję się dla opasów. Jesli ktoś coś takiego kupował to proszę o odpowiedz.
    • Przez mlodociany17
      Agrofotowicze, planujemy kupić siewnik do buraków, ma to być nowa maszyna, siewnik 6-cio rzędowy, z mechanicznym wysiewem, z podsiewaczem lub bez(domyślam się że to będzie miało wpływ na cenę, no i może doradzicie który lepszy). Siewnik w ciągu roku będzie obsiewał jakieś 15 - 25 ha głównie ziemie ciężkie. I tu pytanie do Was czy posiadacie podobne siewniki jak tu opisałem, czy możecie udzielić informacji jak się sprawują, awaryjność, dostępność części.
    • Przez kuchcik
      Czy okrywacie buraki agrowłókniną na pryzmy? Jakie macie opinie? Bo ja w tym roku okryłem po raz pierwszy i zastanawiam sie, czy wydatek byl potrzebny.
    • Przez wojtek8244
      Witam. Interesuje mnie kupno kombajnu, a dokładnie coś jednorzędowego i myślałem nad Kleine 3000. I tu pytanie. Czym się ten model różni od modelu 5000? Który waszym zdaniem jest lepszy? Bardzo proszę o odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj