Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mlodyrolnik2

jak zaczac???

Polecane posty

Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

Witam. jestem tutaj nowy. Mam na imie tomek od dwuch miesiecy mam na swoja wyłacznosc 10 hektary pola (obecnie w dzierżawie) chciałbym je jakos sam zagospodarowac ale niewiem czy zasiac zbożem czy cos posadzic naprzykład porzeczke, chciałbym sie dowiedziec od WAS co teraz jest opłacalnie co mozna zrobic z 10h pola 4 i 5 klasy. pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Wiadomo, że nad porzeczkami jest o wiele więcej roboty niż jakbyś zasiał zboże ;) Trzeba poświęcić dużo czasu, ale niewiem co się bardziej opłaca, bo nieznam się na porzeczkach, a ziemi niemasz złej i może nawet kuke by było porządna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

Porzeczka jak jest dobry rok to jest porządny zastrzyk kasy. Ale za to opryski koszenie itp oglądanie czy zarazy nie ma . 2 lata trzeba inwestować a później już zaczyna przynosić dochody. Jak masz czas i trochę pieniędzy to inwestuj w porzeczkę. A jak nie to w pszenice na tych 10 ha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

dzeki za informacje, a co do zboza to jakie odmiany??? dodam jeszcze ze pol niemam szerokich jest to 5 kawałków z tego trzy w njszerszym miejscu maja 15metry a dwa tak po 30. pola niesa równe wkoncu to roztocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porzeczki z ojcem sadziliśmy na 4-5 klasie daleko od gospodarstwa bo 16 km. Myślę że to dobra inwestycja. Najpierw posadź sonie z 0,5 ha to podszkolisz się i będziesz w temacie. Zależy jeszcze jakimi maszynami gospodarujesz. Bo trzeba w to inwestować. Dokładnie na PW mogę ci napisać co jest nie zbędne do plantacji porzeczki i koszty.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a posiadasz jakiś sprzęt i ludzi do pracy a masz jakieś pojęcie o uprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najbardziej dochodowe jest chyba warzywnictwo.

Edytowano przez tommy66692



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się bardzo ciężko jest mieć warzywa ja mam zawsze od 1-3 ha. Trzeba kupować cały czas specjalistyczne maszyny które nie należą do tanich. A i ceny warzyw są też małe.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

na zbożu średnio byś wyszedł raczej to mało opłacalne ;) lepiej byś się wzioł za jakieś owoce np. jabłka ale teraz założenie sadu kupe kasy kosztuje sadzonki itp., najlepiej żebyś miał gdzie to magazynować - a to już kolejne koszty, maszyny też troche kosztują :( myśle, że na takim areale warzywa najbardziej opłacalne są, choć ceny też są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

cena zboza jest ale cena ropy, srodków i nawozów jeszcze lepsza, zobaczysz jak przyjdzie kupic materiał siewny:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

maszyny jakimi dysponuje na stałe to 60-echa kultywator, pług 2 skibowy, brony 3, przyczepka 3,5tony, kosiarka dwubebnowa (duza z famarolu)obsypnik do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków oraz koparka dwu rzedowa, ale równiez mam do dyspozycji fendta (chyba 412 albo 414)+ tur ursusa 1014+ tur turbo i internationala 624 a do nich takie maszyny uprawiajace jak agregat, agregat uprawowo siewny z siewnikiem polonez pług chyba tez grudziacki 4 skibowy obracany siewnik do nawozów amazone, rozutnik fortchrit t088 przyczepa 10tonowa, 8tonowa, 6 tonowa opryskiwacz "Rau" 600l i to chyba tyle. Dzieki z ate informacje. tylko zapomnialem napisac ze role ja chce uprawiac Hobbistycznie tzn mam inne zródło dochodu, a w pole nieechce Duzo inwestowac tylko tak zebym był chodz troche na plusie po odliczeniu paliwa i robocizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

a czy na zboze jest nisko towarówka??? a mozna je zakontraktowac czy cos takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

na niskotowarówkę to ty lepiej nie idź ( jak to ma hobby) bo tam musisz spełnić jakieś wymagania i mieć jakiś zysk stały .A co do sadów i warzyw to odpada bo przecierz to kupa roboty ,zwierzęta też odpadają .Więc zostają zboża a można je sprzedać normalnie w jakimś elewatorze czy czymś w tym stylu,musisz popytać w swojej okolicy i dowiesz się co tam u was się sieje .No chyba że może jeszcze siano albo sianokiszonkę może trochę ha ,najlepiej w balotach w tym roku powinien być zbyt . A co do zbóż to pomieszaj trochę znaczy najlepiej ze dwa lub więcej np pszenice ,żyto,pszenżyto zawsze jakieś zmianowanie no chyba że co rok inne . I tu możesz skombinować dodatkowe dopłaty za poplony.A pracujesz u gospodarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

nie nie pracuje u gospodarza. jestem swierzym maturzysta który jest w trakcie zakładania firmy. u nas tylko młyny. a czy jest cos takiego jak nprzykład kontraktacja zboza??? przepraszam ze tyle pytan ale zielony jestem w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

no to sprzedaj caly ten majdan i bedziesz mial kase na porzadne rozkrecenie interesu a z rolnictwem to sobie daj spokoj bo jak jestes zielony to dlugo nic z tego nie bedziesz mial[chyba ze dlugi]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

myslałem tez i sprzedac ale kto ci kupi pole o szerokosci od 11 do 15 z jednej strony miedza 3 metry ysoka a z drugiej 1 metr ludzie nawet w dzierzawe niechca tego zabardzo brac a co mowic zeby kupic. a ja niewchce milionów zarabiac na tym polu tylko tak zeby mi sie chociaz tysiac dwa zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak to ma być hobby to siej zborze bo najmniej się narobisz ale za niczym podejmiesz decyzje czy się w to bawić to się zastanów sto razy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jest takie coś jak kontraktacja ale to musisz popytać w swojej okolicy gdzie jest.A w młynie normalnie jak pojedziesz to nie wezmą ,albo jak masz gdzie trzymac choc nie zawsze oplacalne to póżniej sprzedaż nawet w gazetach są ogłoszenia . A co teraz masz na tych polach ,weź poczytaj forum jak uprawiać zboża ,masz taki dostęp do maszyn myślałem że ou rolnika robisz a 360 to byś się męczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj