napaleniec93

Unia Atlas czy to dobry pług

Polecane posty

napaleniec93    13

Witam przymierzam się do zakupu pługa unia Atlas 4 skibowy zabezpieczenie hydrauliczne 1990r. Co sądzicie o tych pługach, jak sobie radzą w polu? Znalazłem blisko mnie za 4 tys więc cena chyba dobra jak na pług z zabezpieczeniem. Warto zakupić taki pług czy sobie odpuścic i nie żałować na jakiś lepszy ? Poniżej dodam kilka zdjęć na niektórych widać wyciek oleju to również mógłby ktoś powiedzieć czy to będzie kosztowna naprawa. post-129072-0-49462700-1478788798_thumb.jpgpost-129072-0-77132300-1478788869_thumb.jpgpost-129072-0-89926500-1478788913_thumb.jpgpost-129072-0-89070900-1478788963_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Nawet sobie głowy tym gównem nie zawracaj. Miałem takie coś i dzień w którym się go pozbyłem był jednym z lepszych w życiu☺ A jeżeli ktoś poniżej napiszę że to dobry pług to znaczy że ma taki na zbyciu i szuka na niego jelenia. Po pierwsze slabo kryje, po drugie ciężko idzie,po trzecie cieknie,po czwarte z gówna zrobiony,po piąte ciężko się bedzie go pozbyć. Kup coś zachodniego np kverneland, overum czy rabe(mam i polecam,moim zdaniem najlepsze pługi -miałem ruski, b125, Atlas,kverneland i teraz drugi rabewerk więc mam porównanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

ja bym odpuściłbym na twoim miejscu to jest spych nie pług kiepsko kryje zabezpieczenia mogą szybko siadać bo tłoczysko odkryte lepiej dołóż i kup jakiegoś kvernelanda överuma czy nawet unię tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

To juz B200 jest lepszy niz Atlas, Bez zabezpieczen, ale ładnie kryje i w prownaniu do Atlasa bezproblemowy. A za 4tys to juz mozna szukac jakies zachodniego ze srubowymi.

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Też chciałem napisać że już lepiej UNIA TUR, znajomy kupił za 4700 - 4 skibowy, tylko patrzcie na stan bo wymiana odkładni, piersi i ścinacza to blisko 600 zł/korpus.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@krzysztof81 napisał chyba wszystko na ten temat i ja jako były użytkownik takiego pługa potwierdzam to co napisał,ja swojego sprzedałem 15 lat temu to jeszcze jakąś kasę wziołem a sasiad rok temu na złom wywiózł zostawił sobie co potrzenbe a reszte do huty


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

panowie bzdury piszecie! mam atlas orze nim 30 ha ziemia kl 3 4 5 6 sprawuje się swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pług, jak pług - rewelacji nie ma, ale widziałem i pracowałem z gorszymi, także zachodnimi i także ze znaczkiem "kverneland".

Kryje ładnie, choć większe złogi moga sprawiać problemy. Pracuje się nim raczej lekko, pod warunkiem prawidłowego ustawienia i regulacji pługa oraz dobrego stanu elementów roboczych.

Jeśli chodzi o uszczelniacze siłowników to sprawiają wiele problemów i są uciążliwe w prawidłowym użytkowaniu pługów.

Elementy robocze wykonane tak, jak 90% polskich pługów z tych czasów.

Jeśli tylko uszczelniacz koszty będą niewielkie, ale jeśli uszkodzeniu uległo tłoczysko to już będzie dużo drożej.

 

Czy warto kupić? - sam musisz zdecydować.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo ceny elementów roboczych będą podobne ścinacz do Unia TUR 132 zł zaś do Kvernelanda 129 zł


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj