Zaloguj się, aby obserwować  
mateo12

Jak się sprawują kombajny John Deere

Polecane posty

mateo12    0

Otwieram ten temat ponieważ chciałbym się dowidzieć jak się sprawują jelenie


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale napisz o jakie modele czy serie ci dokładnie chodzi <_< ty masz jakiegoś?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Chodzi mi o 1450cws 1550cws i 9540wts niemam ale mam zamiar zmienić mojego rekorda może na jelonka:)


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Co do małego JD to nie mam nic do powiedzenia ale te większe modele są niestety mniej wydajne od Lexiona. Kuzyn pracuje w firmie usługowo koszacej to mówi że Lexion zrobi dziennie około 10 ha wiecej od podobnego JD. Sprawcą jest jakiś bęben ale nie wiem dokładnie który. A o tym z serii 14 i 15 to nie chciał w ogóle mówić bo mieli jednego nówkę sztukę od Jelonka z Suchego Lasu to pół żniw stał na serwisie bo coś się ciągle sypało.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Znam ludzi którzy mieli kombajn Jhon deera i New Hollanda. W tym roku kupili trzeci ale ani ten ani ten tylko Lexiona. Ciągniki Jhon Deer podobno są dobre ale kombajny mówili że przeciętne zachwalali New Holland.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ja znam trzy firmy gdzie mieli Classy (mega, lexion), posprzedawali je i kupują JD i mówią że o wiele lepsze (tańsze, bezproblemowe). I co wy na to ? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :huh:


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to ja słyszałem wiecej opini takij jak podał sambao :( :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja słyszałem że o 9540wts słyszałem bardzo dobre opinie a o 14 i 15 to słabe możę dlatego że są składane w Brazyli.:huh:


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ciągniki JD tak Kombajny NIe (nie w Polsce i nie z brazylii)


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Więc wygląda to tak orginalne JD są produkowane tylko i wyłącznie w USA w miejscowości Moline w stanie Illinois. I tylko maszyny z tymi oznaczeniami posiadajace w tytule tabliczek Deere & Company to solidny sprzęt. Na prawie wszystkich głównych podzespołach znajdziecie takowe tabliczki nawet z numerami seryjnymi. Więc nic dziwnego że z serii 14 i 15 kombajny są do bani jak stykają je w Brazylii. Jak już wcześniej pisałem JD i Claas są porównywalne w większości parametrów ba nawet niektóre podzespoły robi ta sama firma dla obu koncernów.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

A ile taki JD kosztuje. Ja gdybym miał wybierać zdecydował bym sie na dominatora 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Jd1450 (niecałe 90tyś netto EURO) i medion 310 są porównywalne a dominator 150 jest mniejszy i jest na poziomie (wydajności) rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

a ja mam JD 330 i powiem wam że jestem bardziej niż bardzo zadowolony ;) posiadam go już hmmm chyba 5 sezon będzie. Rok rocznie koszę nim ok 35-40 ha a w tym roku to będzie więcej. Sprzęt nie pierwsze młodości ale jestem bardzo zadowolony no i bezawaryjny jest - zero problemów. Plan jest aby w tym roku wymienić go na 975 - oby się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Tez sie zgadzam od dawna znaną prawidłowościa, Ciagniki JD tak, ale kombajny to juz nie taka rewelacja. Co do wydajnosci to seria WTS nie odbiega bardzo ani od Lexiona ani od CX. Z tym ze rozwiazania konstrukcyjne bardziej utrudniaja życie. Tak jak w Lexionie bezsensowne jest rozwiozanie mały wstępny beben pierwszy a potem główny beben wymłacajacy (tez malutki), powoduje to ze jak sie zapcha duzy beben to jest problem, ze nie wspomne o przykrecaniu przysłon jak sie przezbraja kombajn pod kukurydze do duzego bębna. Tak w Jd zamiast podsiewacza, sa ślimaki których nie idzie wyczyscic jak sie zakleją.

Np Mega . Silnik za kabiną jest to chyba najwiekszy bład jaki komus udało sie wymyślić. Wystarczy ze w zbiornik jest mało ziarna i kombajn jest nie stabliny. Że nie wspomne o tym ze w kabinie udało im sie przekroczyc poziom hałasu, taki jak w ursusach ;) i ułatwic wglad poprzez komore silnika do komory z ziarnem hehe Dodać do tego trzeba ze silnik Mercedesa o pojemnosci 5,7 litrów z którego wyciskano ponad 200KM powodowało to ze, lekki spadek z obrotów i moc kombajnu leciała diametralnie. Poprostu z podziwem patrze na chetnych do kupna tego niewypału.

Co do małych JD, to juz pakowanie sie w taką lipe traktuje z podziwem jak w przypadku Mega ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam 1450 i chodzi bez problemów. Typowe bóle które dręczyły inne kombajny usunięto na początku sezonu, zanim kombajn wyjechał w pole. Zresztą na silnik mam gwarancje jeszcze na ten rok to zobaczymy. Jak narazie to jest ok. Na pewno nie żałuje że sprzedałem Rekorda a kupiłem John Deera ;) Była okazja wykorzystać na SPO, a po 5 latach raczej sprzedam bo jak zwiększe produkcję to tylko 10 ha zboża będę siał i kombajn nie będzie potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Jak bym miał barć kombajn jakiś mniejszy to na pewno nie był by to claas ponieważ mój znajomy kupił dominatora 68 i w ciągu roku 2 silniki mu musieli wymienić (silniki perkinsa). I dlatego kupiłbym John deera . Claasa to bym kupił tylko z silnikiem Mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris20    0

z tego co wiem z doświadczenia to Jh seria 22 jest bardzo udana i sie dobrze sprawuje nie maja tyle elektroniki co następca WTS. A CWS to niby też nastepca serii 22 ale juz mniej wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Wystarczy ze w zbiornik jest mało ziarna i kombajn jest nie stabliny. Że nie wspomne o tym ze w kabinie udało im sie przekroczyc poziom hałasu

tutaj musze przyznac racje koledze mav, ze kombajn zaczyna drgac zaraz po oproznieniu to najwiekszy minus claasa, ale poziom halasu taki sam jd 14/1550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Pierwszy przeglad John Deere 1450 CWS - 2400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Mam małe pytanko:

 

1. Czy jest taki John Deere o hederze ok. 4 m?

2. Ile taki kosztuje( bez komputera) i jego wydajność

Określ klasę kombajnu 9xx lub 10xx ja mam 970 heder 3,65 prosty bez żadnej elektroniki .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Miał chyba na myśli 1450 CWS...

 

Pytałem serwisanta jaki jest najmniejszy heder, odpowiedział, że około 4m. Ile może kosztować i czy jest możliwość kupna kombajnu bez elektroniki - nie wiem. Dzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Według mnie najlepsze sa kombajny serii 20xx i 22xx.Uważam,że w momencie zakonczenia ich produkcji epoka dobrych kombajnów firmy John Deere skonczyła się.Posiadam kombajn 2266 Extra z Hilmasterem,dwunasty sezon i kupiony był w Niemczech.Podoba mi się jeszcze WTS z dwoma rotorami wzłużnymi-imponująca wydajność,ale jakość słomy po nim żałosna.Mój znajomy koło Warszawy widział STSa-największy kolos John Deera z jednym rotorem i potężnej mocy silnikem.W tak renomowanych firmach takie sytuacje nie powinny mieć miejsca-9 metrowy heder po założeniu stołu do rzepaku wygiął się w pałąk-porażka.O WTS,CWS dobrego zdania nie słyszałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj