Skocz do zawartości
piotrekkkk

Świeca płomieniowa czy żarowa?

Polecane posty

marian3p    16

W mf przewod jest poprowadzony z filtra paliwa, z otworu zaslepionego sruba przy rurce odprowadzajacej nadmiar poaliwa i przy srubie mocujacej wklad.

mtracz    71

Ale do świecy płomieniowej najlepiej lac nafte, która to zapali sie w najwiekszy mróz. Wiec radził bym powyżej tej świecy zamontowac zbiorniczek na paliwo. Tak aby grawitacyjnie spływało weżykiem do swiecy.

Sprawdziłem bo mi sie wydawało że były juz takie tematy

http://www.agrofoto.pl/forum/PlOMIENIOWA-C...l&hl=świeca http://www.agrofoto.pl/forum/wiece-t7996.h...20&start=20

Jak dla mnie wystarczajaco podobne. Wystarczyło sie w nich zapytać.

Wiadomość z agroFakt.pl

mir36    0

swiece płonieniowa mozma dostawić do 3p bo pierwsze modele nie miały swiec. trzeba zmienić kolektor ssacy na nowy od MF w którym jest juz otwór z gwintem wtedy tyko wkrecasz świece i podłanczasz do niej przewód doprowadzajacy paliwo, w tym kolektorze co był montowany fabrycznie miejsce na otwor jest tylko zostało zalane i trzeba wywiercić otwór i nagwintować ale jest to gwit calowy nie metryczny więc możesz mieć problem z gwintownikiem

ursus1991    8

Zastanawiam się nad założeniem świec żarowych do mojego ursusa i chciałbym je założyc na połączeniu filtra powietrza z kolektorem ssącym. I zastanawiam się jki by był tego kosz i co mi dokładnie jest potrzebne. Z góry dzięks

330CUrsus    0

A po co Ci świece w 60? Koszt świec to ok. 20 zł sztuka plus przełącznik jakieś 3 zł przekaźnik 15 zł sztuka plus przewód jakieś 3-6 zł za metr.

330CUrsus    0

To lepiej po przeczytaniu tego tematu radzę Ci zrobienie silnika tj. pompy (tak myślę że to będzie przyczyna) i świece Ci nie będą potrzebne.

seweryn20    575

dokładnie. doprowadz silnik do porządku, rozrusznik i instalację elektryczną akumlatory-rozrysznik a nie będziesz miał problemu. ja mam 4011 z 72 roku i pali bez problemu. a często stoi w zimie na polu zalana borygo.

Lechu    11

U mnie ostatnio też był taki problem .Kpiłem nowe akumulatory,wymieniłem tulejki na rozruszniku,założyłem nowe klemy i też nic nie pomogło.Dopiero po pewnym czasie dopatrzyłem że kabelek od szczotki nie miał osłonki i masował z obudową rozrusznika.Po wymianie tej szczotki mógłbym "przejechać na samym rozruszniku dookoła Polski" :) :)

• Like 1

tomas    0

Witam. Też myślałem nad zrobieniem czegoś takiego (pomysł wpadł po wymianie świeć w passacie) a 3 grzeją jeszcze. Ale może jednak lepiej od c-330 te z samochodu mogą być za długie. Napiszcie dokładniej jak to zrobić ten przekaźnik konieczny jest? I czy nie wystarczy nagwintować jeśli udało by się dobrać taki gwintownik czy za cienka ścianka będzie? W c-330 jest przekaźnik do świec?

kielbasa    1

w C-330 nie ma przekaźnika do świec, ale lepiej go założyć i wogóle ominąć stacyjkę :unsure:

antonio86    38

Poprawcie mnie jak się myle -świece od c-330 sądość długie jak je zamątować w kolektorze od c-360??

A poza tym to w c-330 wchodzą chyba(nie mam c-330)bezpośrednio do komory spalania wiec w c-360 nie bedzie takiego efektu jak w c-330

Davidastra    0

ale lepiej jest jak świeca grzeje kolektor niż komorę .Grzanie powietrza wlatującego do komory jest lepsze niż samej komory tak mi sie wydaje

zorzyk2    50

Montaż płomieniowej jest bardziej skomplikowany i jak nazwa wskazuje płomieniowa daje płomień w kolektorze, czyli cos podobnego jakby zapalić "kopcia". Każda jest dobra jeśli działa. Płomieniowa jest jedna(chyba że silnik V, wtedy dwie) , a żarowych tyle ile cylindrów.

samczyk1991    82

samczyk1991    82

Rozwiń wypowiedź , wymyśl lepszą :unsure:

Ja fergusonie mam bardzo podobnie , świeca w kolektorze , rurka idzie do wyjścia w filtrze ,a kabelek do stacyjki (instalacja orginalna) :blink:

zorzyk2    50

A no takie, że wpierw jest rozżarzana świeca i potem przekaźnik temperaturowy uruchamia elektrozawór podający paliwo pod zwiększonym ciśnieniem do świecy(zablokowany przelew), kontrolka informuje- kręć. Dalszą część dotyczącą zabezpieczenia świecy przed uszkodzeniem pominę.

antonio86    38

A jaką świece zarową polecacie do c-360??

Ważne żeby były niedrogie i grzały do ok100*C

no i zeby nie były za długie-pomóżcie

chodzi mi o parametry(nazwa temp. moc)

mateo21    0

witam ja też wolałbym założyć płomieniową jest rewelka przy odpalaniu ,ale chodzi mi dokładnie czy musi być podłączona przez przekażnik czy tylko kabel włącznik i stacyjka a jakby był przekażnik to można by odrazu podpiąć kontrolke która pokazywała by kiedy świeca sie nagrzała i można odpalać zgadza sie

tomek73    186

załóżcie sobie świece płomieniową z MF paliwo poprowadzić z odpływu i włącznik rozrusznika bez przekażnika bez kontrolek po co sobie komplikować w 385 mam tak najmniejszych problemów włącznik rozrusznika jest mocny nie zakładać z sygnału może być za słaby świeca chyba kosztuje do 40 zł jest problem z gwintem bo jest calowy ja gwintowałem zwykłym i wkręciłem do oporu ważne żeby było szczelne w MF mam orginalnie pod stacyjkę w MTZ mam stacyjkę z MF bez kontrolek

przytrzymasz palcem z 8-10 s i odpalasz jak się nie uda trzymasz 20s

antonio86    38

A gdzie masz podłaczoną tą świece-przy pompie,czy przy filtrach???

Masz zawór zwrotny ,żeby paliwo się nie cofało??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się