krolik

Jaki powiniem być luz na zaworach w JD 2140

Polecane posty

krolik    0

Witam,

Mam ciagnik john deere 2140 Z turbina,

Ostatnio zmienilem wtryskiwacze i ustawilem luz na zaworach(0,3mm)

ciagnik nie zawsze osiaga swoja moc i obroty

Co jest przyczyna??

Czy mozecie mi cos doradzic, posiadacze john deer'ow

\czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moze to błachy powod ale powymieniaj wszystkie filtry(powietrza 2 sztuki i paliwa) moze cos pomoze.Napisz dokładniej co sie dzieje jaki sa objawy,moze dymi przy tym dziwnie?W jakiej kondycji jest turbina bo znajomemu sie rozleciala na pól własnie w 2140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0
Moze to błachy powod ale powymieniaj wszystkie filtry(powietrza 2 sztuki i paliwa) moze cos pomoze.Napisz dokładniej co sie dzieje jaki sa objawy,moze dymi przy tym dziwnie?W jakiej kondycji jest turbina bo znajomemu sie rozleciala na pól własnie w 2140.

 

z turbina wydaje sie wszystko ok.przed wymiana wtryskow bylo w porzadku.z cizarem zaczal "walilc" dymem,nie mial tyle mocy,dusil sie nie pracowal energicznie, po kilku minutach naprawilo sie,bylo ok i stwierdziem ze cos z pompa. po jakims czasie(na pusto,bez ciezaru) stalo sie to samo-brak sily, dynamicznosci. plyn w chlodnicy nie grzeje sie, silnik ladnie ""chodzi", nie mam co do jego warku zastrzezen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czasami bywa że po wymianie wtrysków na nowe silnik musi sie chwile sie "przepalić", ale z Twojego opisu wynika że już to zrobił a objaw wrócił.

 

Układ paliwowy masz drożny i szczelny? Kiedy ostatnio zmieniałes filtry paliwa i powietrza? Jak wali dymem to zajżyj do turbiny, może puszcza olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja ostatnio miałem prawie taki sam problem pękła mi membrana w pompce paliwowej i zasysał powietrze i tak chodził nie raz szybko a nie raz spadał z obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSi    1

łuz na zaworach ssących wynosi 0.35 mm a na zaworach wydechowych 0.45mm,wartości te podaję zgodnie z instrukcją jd 2140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0

dziekuje wszystkim za pomoc, problemem byl zapchany filtr powietrza, kupie nowy,zmienie i zobaczymy :) , pozdrawiam

 

SLAWEKsi npisalem a pw i czekam na odpowiedz. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z tymi filtrami to musisz uwazac bo przez własnie zapchane filtry rozpadaja sie turbiny.Niby nie mozliwe ale udowodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja dzisiaj ustawiałem ssace na 0.20mm a wydechowe na 0.30 ale widze ze troszke klepia i bede musiał zejsc o 0.05mm na zaworze. Chyba ze ktos wie dokladnie ile powinno byc to prosze pisac.Chodzi mi o silnk 6359 DL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

rzeczywiście te luzy są ogromne pół milimetra na wydechu no no ale skoro tak podaje instrukcja to tak musi być ja osobiście ustawiam na słuch przy ciepłym silniku i silnik tak pięknie mróczy jak kot aż miło posłuchać


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Czy opłaca się kupić 2140 z silnikiem do remontu za 12tyś zł?

Silnik bym sam zrobił i bym wiedział że jest po remoncie, ale ceny części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zalezy co jest w silniku do remontu.Jesli tylko tuleje i tloki to koszt niewielki bo ok 400zl za cyl plus regeneracja glowicy ok 600zl .Do tego ewentualnie turbina okolo 1000 pln i masz nowy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian214    0

Witam,

Posiadam John Deera 3130

Chciałbym się dowiedzieć jaki powinien być luz na zaworach. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łuz na zaworach ssących wynosi 0.35 mm a na zaworach wydechowych 0.45mm,wartości te podaję zgodnie z instrukcją jd 2140

 

 

 

Kilka postów do tyłu nie chce się poszukać ?, a tak w ogóle nowi forumowicze zamiast poszukać w tematach , poczytać

,były wiele razy opisywane różne defekty pracy silników, i mankamenty hydrauliki. Zauważyłem , że bardziej obcykanym forumowiczom w mechanice nie chce się odpowiadać kolejny raz na powtarzające się pytania , także najlepiej prześledzić tematy a pewnie natrafi się na opisane problemy i ich rozwiązane.

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj