yacenty

Ibis - nie odwraca sie na malych obrotach ciagnika

Polecane posty

yacenty    3860

Hejka,

powiedzcie mi jak to jest w waszych plugach obracalnych, szczegolnie w Ibisach - jestescie w stanie obrócic plug na niskich obrotach?

U mnie silownik chowa sie do srodka i tyle - plug jest do polowy przekrecony - dalej nie chce isc, dopiero jak dam wieksze obroty wtedy plug sie obraca.

Co do hydrauliki to ostatnio ja sprawdzalem i na wyjsciu jest 180atm wiec powinien dawac rade.

To tak ma byc czy mozna go jakos wyregulowac, poprawic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, cisnienie moze byc wysokie w ukladzie ale jest za maly przeplyw, dlatego na wiekszych obrotach sie dopiero obraca, zeby to dzialalo to musi byc jednak energiczny ten obrot, jakim ciagnikiem to ciagasz?? ja mam kvernelanda ES 95 i u mnie znowu jest problem wtedy kiedy jest jeszcze zimny olej w ukladzie, obroci do polowy i wraca w ta sama pozycje, po ktryms tam razie zaskoczy, ale to nie jest zalezne od obrotow, u mnie prawdopodonie sa jakies zanieczyszczenia w tym zaworku ktory steruje obrotem, mozliwe ze u Ceibie jest to samo, kolega ma ibisa i ciaga go NH TM140, raczej nie ma takich problemow, ale ja bym sie nie przejmowal na Twoim miejscu tym ze trzeba dac troche po gazie.


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ciągam go zetorem 10245, jak juz dam ciutke gazu to plug sie odwraca dosc dobrze, wkurza tylko to ze musze dodac gazu aby sie obrocil


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sie tym nie przejmuj, poprostu tu chodzi o wydajnosc pompy, jest na to sposob, sprzedaja teraz pompy hydrauliczne wzmocnione ktore maja 55 litrow na minute, to moze pomoc


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Ja też miałem na początku taki problem z obracaniem pługa (widziałeś go na zdjęciach, które Ci kiedyś wysłałem). Wymieniłem (Zetor 8045) pompę na nową (PZ 25) i zawór przelewowy (bezpieczeństwa) bo był zużyty i nie trzymał ciśnienia. To załatwiło sprawę. Warto sprawdzić też czy głowica pługa obraca się lekko.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

no ale ostatnio wydawalo mi sie ze pompa chodzi kiepsko i byl mechanior sprawdzil i mowil ze jest igla, na koncowkach (szybkozłączach) dawała 180atm wiec jest sens cokolwiek wymieniac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze byc ok, standardowe pompy w zetorach i ursusach mialy wydatek 45 litrow na minute, ja sugeruje zebys zalozyl sobie 55 litrow na minute, tamta 45-tka moze byc nowa, ale ma za slaby wydatek. Moze sie powtorze, ale czy jest sens cokolwiek zmieniac skoro obraca, tyle ze musisz delikatnie dodac gazu???


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja w ciągniku co ma pompe 26l/min przy małych obrotach nie mam problemu obrotu mojego Ibisa [3 skibowy].

Jeżeli pług obraca się tylko do połowy, to w czasie obrotu rama pługa ma za małą energie potencjalną, żeby obrócić ramę przez ten "martwy punkt", jedynym lekarstwem na to jest obracanie z większą prędkością [czyli większymi obrotami silnika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
no ale ostatnio wydawalo mi sie ze pompa chodzi kiepsko i byl mechanior sprawdzil i mowil ze jest igla, na koncowkach (szybkozłączach) dawała 180atm wiec jest sens cokolwiek wymieniac?

To może zacznij od zapięcia pługa do innego (np. u kolegi) ciągnika i jak po nagrzaniu oleju będzie obracał dobrze na małych obrotach to wina leży po stronie twojej hydrauliki, a jak obracanie się nie poprawi to wady szukaj w pługu ( kostka przełączająca przy siłowniku albo łożysko obrotu). Powodzenia. Piotrek. ;)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Albo obciążyć środek ciężkości pługa i wtedy będzie dość energii aby pług samoczynnie sie obrócił, siłownik nie robi z nim całego obrotu tylko go wyprowadza a dalej juz swoja masa i ciężkością obraca, m sie wydaje se to nie powinno byc problemem przy pracy, ale wymiana pompy wiąże się z kosztami wiec nie wiem co będzie ci się bardziej opłacać, jeszcze sprawdź gdzie na innym ciagniki z wydatkiem 55 i zobacz jak sie będzie zachowywać


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TADEK15    0

ja mam lemken s skibowy obracany i ciagam go kirowcem T 150k i musze na wolnych obrotach bo by sie rozleciaj jak bym gazu dodala taka ma sile kirwiec ;):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

w sobote rozebrałem "poczatek" hydrauliki w pługu - mam na mysli połączenie węży z tą kostką która jest przy siłowniku - nie było tu zadnych dławików - jednak przy zaworkach są dość drobne sitka - jedno było brudne - drugiego to praktycznie nie było wcale - jeden syf.

Wyczyściliśmy je poskrecaliśmy - nie chciało mi się już pługa zapinać, mam jednak nadzieję ze wyczyszczenie tych sitek pomoze, bo przeciez one na bank blokowały przepływ oleju


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Miałem podobne problemy z przekręcaniem ibisa dodatkowo wolno podnosił i przyczyną była słaba pompa. Po wymianie na większą (bodajże o wydatku 40L) problem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Żeby pług się obracał musi powstać tak jakby "bujniecie" żeby zawór przeskoczył i wtedy siłownik wypychał od nowa.

Mi JD obraca na wolnych obrotach, nie liczy się ciśnienie tylko wydajność pompy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu wiec pisze tu. Mam problem z pługiem obrotowym (Landsberg) gdyż kiepsko obraca się, właściwie obrót jest tylko możliwy na wolnych obrotach i gdy gałkę od hydrauliki trzymię się na połowie(a nawet mniej), gdy gałkę pociągnę do końca pług tylko szarpnie. Jak myślicie co może być nie tak z pługiem, gdyż winę ciągnika już wykluczyłem bo sprawdzałem to na 2 innych ciągnikach i pług tak samo się zachowuję. Proszę o porady...


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może jest jakiś zawór szokowy - przelewowy przy pługu i przy większym wydatku oleju się otwiera i olej idzie na przelew.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj