Zaloguj się, aby obserwować  
kamil5

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo

Polecane posty

kamil5    0

Jaki (ciągnik) lub jakiego john deera polecacie na 100ha gospodarstwo ma być nowy z turem. Uzasadnijcie swoje propozycje.

A co byście powiedzieli o MC cormicku CMAX-85 z turem z Morągowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam. Więc znowu proszę o szerszy zakres informacji ,a mianowicie do jakiej kwoty ma być to ciągnik i do jakich prac tzn. czy ma być to główny ciągnik w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jakie masz gleby?masz górki?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

Ma to być ciągnik 2 planowy ma słurzyć do ładowania balotów na owijarke do pryskania i siania nawozów. A kilka górek się zawsze znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jest teraz promocja na JD 5720 z ładowaczem


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

to nie będzie mały ciągnik? może coś z większych 6520SE masz 4 cylindry i krótszy przód co jest korzystne przy ładowaczu a tego już wybierz sam,


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czy mały to zależy z jakimi maszynami miałby pracować(jak duże)...no i przede wszystkim za ile ma być ten ciagnik... <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870
to nie będzie mały ciągnik? może coś z większych 6520SE masz 4 cylindry i krótszy przód co jest korzystne przy ładowaczu a tego już wybierz sam,

od kiedy 6520se ma 4 cylindry?

mi sie zawsze wydawalo ze 6120-6420s bylo 4 cylindrowe, reszta to juz 6


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

o kurde... wprowadziłem cie w błąd napisałem 6520 zamiast 6420SE sory nie zwróciłem na to uwagi <_<

a pozatym do tej pory żyłem w przekonaniu ze wszystkie ciągniki JD z końcówką SE są 4 cylindrowe-dzięki yacenty ze mnie uświadomiłeś ze nie

ile z agrofoto sie można dowiedziećB)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Też bym postawił na JD 6420se.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak to ma być JD to ja bym wybrał 6420 110KM, 4cyl. turbo intercooler krótki, mocny, zwinny chociarz nie jest to najlepsza marka jeżeli chodzi o te prace co piszesz jeżeli mogłaby być to inna firma to napewno Fendt 309CI jest fajny niby bardziej mechaniczny ale oszczędniejszy silnik, trwalszy wogóle, zwrotniejszy lekki a mocny z szerokim ogómieniem i przystępna cena bo ok 180 - 190tys +VAT a jak bym miał kase i troche większy by był potrzebny to 412 VARIO ale to już inne pieniądze (zupełnie inne) ale i maszyna pełna podziwu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
jak to ma być JD to ja bym wybrał 6420 110KM, 4cyl. turbo intercooler krótki, mocny, zwinny chociarz nie jest to najlepsza marka jeżeli chodzi o te prace co piszesz jeżeli mogłaby być to inna firma to napewno Fendt 309CI jest fajny niby bardziej mechaniczny ale oszczędniejszy silnik, trwalszy wogóle, zwrotniejszy lekki a mocny z szerokim ogómieniem i przystępna cena bo ok 180 - 190tys +VAT a jak bym miał kase i troche większy by był potrzebny to 412 VARIO ale to już inne pieniądze (zupełnie inne) ale i maszyna pełna podziwu....

 

 

Fendta 309Ci juz nie robią ze zwykłą skrzynia, teraz w ofercie fendta jest 309 z skrzynia vario z nowym fajnym wyglądem ale ta cena za skrzynie vario to uhhhhhhh :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Do kamil5!

Witam na początku zapytałeś o McCormicka C-Max 85 cóż ciągniczek całkiem przyjemny 100% mechaniczny ale chyba klima w standardzie oraz elektrohydrauliczna blokada przedniego i tylnego mostu. Kabina niezbyt przestronna ale nie jest tragicznie. Do tych prac myślę że ciągniczek spoko, silnik Perkins wiadomo w miarę oszczędny. Co najważniejsze masz w nim szyberdach więc do ładowacza idealny w przypadku gdy będziesz chciał operować nim i układać stertę lub ładować materiały itd. Co do ładowacza odradzam całkowicie Mrągowo zresztą jakikolwiek rodzimy produkt. Osobiście uważam zachodni ciągnik, zachodni ładowacz. Kolejnym argumentem przeciw jest to iż taki ładowacz ma zasilanie z tylnych wyjść hydrauliki a np: Stoll ma zasilanie bezpośrednio z układu a co za tym idzie nie zużywają się sekcje zewnętrzne, brak wycieków, wolne wyjścia do podpięcia maszyn itd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Fendta 309Ci juz nie robią ze zwykłą skrzynia, teraz w ofercie fendta jest 309 z skrzynia vario z nowym fajnym wyglądem ale ta cena za skrzynie vario to uhhhhhhh angry.gif

juz ich nie robia ale mozna jeszcze je dostac nowe

 

Osobiście uważam zachodni ciągnik, zachodni ładowacz.

tu polecam mx, niesamowite ladowacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
juz ich nie robia ale mozna jeszcze je dostac nowe

 

jak można :rolleyes: :( to podaj numer do jakiegoś przedstawiciela bo chce sobie taki kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Może to nie jest najlepszy pomysł bo dużo jest na AF opinii na niekorzyść korbanków ,ale do nich możesz zadzwonić . Tel. zdaje mi sie jest na www.korbanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Może to nie jest najlepszy pomysł bo dużo jest na AF opinii na niekorzyść korbanków ,ale do nich możesz zadzwonić . Tel. zdaje mi sie jest na www.korbanek.pl

 

wiesz wojtek3222 był u mnie przedstawiciel z korbankow i on mówił ze już wszystkie wyprzedali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

wiesz Artur to troche nie taki ten przedstawiciel był bo nie dalej niż dwa tygodnie temu była jeszcze 309ci na placu w Tarnowie a na 100% jak by cię interesowała 307CI Farmer to jest jeszcze do sprzedania możesz jechać obejrzeć i zapłacić moi sąsiedzi przed nowym rokiem kupili 309CI za 180tys+Vat jak będzie trzeba to dam namiary lub pokarze kopie faktury a jak oni za gotówe brali to dopiero gostek w grudniu za kredytem chodził i też był do niego jescze ten model po nowym roku także nie wiem czy już tak co do jednego wyprzedali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeżeli to miałby być JD to polecam ciągniki 6320, 6420 ale w wersji Premium (mocniejszy podnośnik, ładniejszy wygląd, lepsza skrzynia, więcej wypasu do wyboru). :rolleyes: Dużo osób narzeka na SE a ja ze swoją Premiumką 6320 na razie zero kłopotu -2000mtg, Power Quad Plus 24/24, dużo biegów (w SE jest np.16/16), naprawde jest czym jechać. Do ładowacza jest super, 4 cylindry, króciutki, sprawdza się znakomicie. Zakładam ciężki pług 4 skibowy obrotowy i chodzi bez problemu, znajomy chciał się pod niego NH TL-em 100 podpiąć ale niestety nie udało, za słaby podnośnik i za lekki ciągnik, choć moc ta sama. Myślę że podstawa to klima -chyba nikogo nie muszę przekonywać do tego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

co do pługu twojego i TL to dlaczego nie? w sasiedniej wiosce własnie taki zestaw pracuje-co prawda na TL jest tur i nawet raz widziłem jak z bela kiszonki orał ale smigał... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

ja bym cie proponował JD 6430SE 110 km =+ Tur JD

 

 

PS:Polskiego tura nie kupuj! Znajomy ma i już kilka razy był spawany i ciekno tłoki!:rolleyes:((


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może coś z New Hollanda? Np. TS-A.............. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
PS:Polskiego tura nie kupuj! Znajomy ma i już kilka razy był spawany i ciekno tłoki!:rolleyes:((

potwierdzam nie kupuj polskiego tura, najlepiej MX, ewentualnie Quicke'a, stolla odradzam - to samo co polskie tylko drozsze.

w tamtym roku ojciec kupil nowego tura do U1614 i niestety jest to Sipma Lublin :) ale w okresie zniwnym tylko oni zapewnili dostawe, a pozostale np. na grudzien :) (Quicke), takze jesli myslisz powaznie to lepiej wczesniej rezerwuj maszyny bo czasem cuda sie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0
Ma to być ciągnik 2 planowy ma słurzyć do ładowania balotów na owijarke do pryskania i siania nawozów. A kilka górek się zawsze znajdzie.

Do takich prac spokojnie wystarczy JD 6320, i do tego obowiązkowo ładowacz JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj