Henius91

Sampo Rosenlew

Polecane posty

kombinator18    18

To ja juz nic nierozumiem

Ile mozesz wydac na kombajn ??

ILe bedziesz ha kosil ???

 

Bo jak masz zamiar brac 524 na 25 ha to wybacz ale 512 by ci spokojnie starczyla ;)

Chesz kombajn do 40k to nielepiej dolozyc i kupic tego sampo????

 

 

http://www.allegro.pl/item540466072_kombaj...chritt_512.html

 

jak ten malowany bo malowany ale wtedy kupuje komplet lozysk nowe sita paski cepy itd.

 

dla mnie najlepszy na twoj aeral by byl ten ferguson co ci linka dalem a jak taki ci sie niepodoba to kup mf31xp to jest dopiero kombajn :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no widze wlasnie ze nie rozumiesz. taki 512 to odpada bo wolalbym juz bizona a taki 524 jak sie znajdzie za 40 tys to chyba nie pogardze nie?? na kombajn moge wydac do 35 tys ale mysle ze jak by dobrze poszlo to i 40 tys by sie znalazlo a kosic bede 25 ha a ten 524 moze i jest za duzy ale jak bym mial taki kombajn to bym bynajmniej szybko skosil i dluzej by pochodzil niz taki mniejszy. a do tego sampo nie moge dolozyc bo to juz przesada brac kombajn za 50 tys na tyle zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

524 jest bardzo dobrym kombajnem napewno lespzym od rekorda :)

 

I jeszcze na uslugach moze cos zalapiesz bo to juz jest bestia :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no wlasnie. jest lepszy od rekorda ale za to sa dosc drogie ale to najmniejszy problem. po prostu nie wiem jakie dac mojemu tacie argumenty zeby sie przekonal do innego kombajnu niz bizon no ale z drugiej strony to bym mial czesci do bizona na miejscu bo moja "50" bedzie rozebrana na czesci. juz sam nie wiem jak to bedzie. mam nadzieje ze wybor padnie na jakiego new hollanda albo takiego forszaja, a bizon rekord w ostatecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Lepszy od rekorda bedzie ZO-56 na taki areal bo duzo czesci mialbys jakby co :)

New Hollanda jakiego masz na mysli??

50 sie juz nieda uratowac co sie stalo???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

a wiec tak. do rekorda pare czesci bym dopasowal. new holland to cos z serii 80x0 np. 8050. a w 50 silnik padl. cos puka. a tak po za tym to juz by mial wszystkie lozyska do wymiany no i jest dziura w zbiorniku na zboze wiec nie warto go remontowac. pierw myslalem ze da sie go "odrestaurowac" ale to by bylo za duzo roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

jeszcze jestesmy w trakcie wybierania ale bizon chyba odpada. tak sie rozgladamy i zeby dostac dobrego bizona z 88-90 roku to minimum 40 tys zl trzeba dac a za 35 tys dostanie sie juz porzadnego John Deere'a 985 albo new hollanda 8050. no ale nie wiem dokladnie ktorego z posrod nich wybrac. a moze jeszcze sie trafi jakis dominator 76 ale tu juz bedzie ciezko za mniej niz 40 tys cos znalezc. na ale o czym my w ogole rozmawiamy, jak agencja jeszcze doplat nie dala. prawie wszyscy we wiosce dostali ale my nie. mam nadzieje ze do kwietnia cos kupie bo pozniej bedzie ciezko cos dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

dla mnie tamto sampo było lux szkoda bo sam bym go kupił za 50 a moze i bys coś jeszcze utargował. chyba ze po ogledzinach wyszło by szydło z worka bo cena naprawde była dobra. to sampo praktycznie jest bardzo podobne do najmiejszej serii df bodajze 54..... a za takiego df ok 300tys trzeba dac nawet za starą M ludzie wołaja nawet 80. rekordy są fajne ale w dobrym stanie cięzko trafić. co do cześci do 56 to sie zgodze ze wszedzie dostaniesz ale niestety jakość tych klepanych przez prywaciazy przemilcze. powodzenia w szukaniu kombajnu. ps ja zastanowił bym sie na dominatorem z seri 6. na twoje areały styka znajomy ma mercatora na 50ha i smiga az miło a dał ok 25tys.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

http://www.allegro.pl/item561899432_deutz_...an_b_dobry.html

 

Nie cackaj sie bier tego dokladaj 15 kolek i masz porzadny prosty zadbany kombajn

On nie byl malowany jedynie co to mial poprawki lakiernicze z klima z w miare porzadny komfortem za duzo elektroniki w nim niema poprostu brac i sie niezastanawiac <_<

Z czesciami tez niepowinno byc problemu :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no wiec jak bym mial brac tego DF za 56 tys to wole tego sampo za 50. na moje ha to ten sampo bylby idealny ale juz ustalone ze kombajn ma byc do 40 tys. na moje gospodarstwo kombajn za 50 tys to nie oplacalne bo on sie nie zwroci. ciagle mam sentyment do bizonow ale z drugiej strony mam nadzieje ze na bizona wybor nie padnie.

 

http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Kom...esc,search.html

hahaha nie wiem dlaczego ten na allegro byl taki tani jak tutaj taki sam model kosztuje ponad 150 tys.

http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Kom...4d3e4dff7f.html piekny ale ta cena. za tyle to mozna tez uzywanego lexiona 580 kupic. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B83948

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Pisałeś że myślisz nad NH 8050.Myślę że byłby dobrą alternatywą dla bizona,bo do nich podobno części od bizona podchodzą więc twoja stara 50 mogłaby być dawcą części dla niego.Może popytaj użytkowników NH jak się one sprawują.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ju z to kiedys pisałem ale powtorze znow. Nie oczekujmy bezawaryjnej pracy zakladajac czesci od Bizona bo to najwieksza głupota. Jak czytam posty ze do NH czy DF pasuja czesci od Bizona i dlatego kupowac to mnie szlag trafia. Z jednej strony chcemy uciekac od zniesławionych Bizonow głownie ze wzglegu na awarie spowodowane slabej jakosci czesciami, a z drugiej ładujemy te same lipne czesci do NH czy DF to ja sie pytam gdzie jest sens???

 

Mała awaryjnosc zachodnich maszyn bierze sie głownie z tego ze materiały użyte do ich budowy sa lepsze niz te z których sa zrobione Bizony. Rozwiazanie wszystkie kombajny maja podobne i w tej kwestii nikt nic nowego nie wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

@szczewko ma racje. czesci od mojej 50 byly by tylko uzyteczne jak bym bizona kupil. idz to jakiejs agromy i porownaj np. kolo pasowe do bizona i do NH. praktycznie niczym sie nie beda roznily poza nie wiele wyzsza cena tego do NH ale tez material z jakiego sa wykonane te czesci to niebo a ziemia.

 

a tak po za tym to dzis dostalem decyzje o przyznaniu doplat <_< rowne 36 tys. zl. ale podobno pierw chyba bedzie nawoz zaplacony czy cos takiego a dopiero pozniej kombajn wiec i tak bedzie trzeba dolozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

witam

jeśliby widział ktoś podobnego sampo na sprzedanie jak ten którego chciał kupić Henius91 powiedzmy tak w odległości do 150 - 200 km od Płocka byłbym wdzięczny za jakieś info na gg albo w tym poście.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ten gość z allegro zszedł z ceny - jakiś czas temu krzyczał 90 tys PLN.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

widziałem to ogłoszenie, ale dla mnie teraz to za duża kasa. Zaciekawiła mnie cena 50 tys podana w tym poście, pomimo że to był o model mniejszy. Na 35 ha koszenia trzeba liczyć się z ceną zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

haha za 50 tys to nie dostaniesz takiego kombajnu zwlaszcza teraz przed zniwami. ten co ja ogladalem to stal na placu tylko pare dni. i nie wiem do konca czy poszedl za 50 tys bo facet mowil ze sprowadza maszyny za ktore placi pozniej i 50 tys to byla cena wyjsciowa i przy kursie euro 3,50 zl, no chyba ze znajdziesz gdzies kombajn ktory nie byl sprowadzony albo byl od rolnika ktory juz predzej go kupil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To mamy @Henius91 inne zdania ja bym polecil Masseya 29Xp wy[pasnie maszynki lub

Johna 1075/1065 lubc cos o wiele mniejszego an ten areal :)

Nie wiem czemu ale nie mam przekonania do Polskiej mysli technicznej a jak sie ktos bedzie zaslanial dostepnascia czesci to go wysmieje :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja natomiast nie mam przekonania do kombajnow JD. sasiad ma 975 to psuje sie dosc czesto...ciagniki owszem ale kombajny jakos mi nie leza nie wiem czemu. a koledze doradzal bym wlasnie jakiegos bizonka z058 w niezlym stanie;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj