inginio

Claas markant-problemy z wiązaniem!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
inginio    0

Witam!Mam prase Claas markant i czasami na jednym aparacie nie wiąże i do tego kostki po tej stronie wychodza zawsze dłuższe.Nie są nigdy idealnie równe.Jest to to ten aparat od wewnętrznej strony.Jeśli miałby ktoś jakąś instrukcje lub wiedział co siś da z tym zrobić to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jak kostki są dłuższe to trzeba ustawić igły żeby były równo bo jedna musi zabierać więcej słomy. bynajmniej tak jest w polskich, albo ngarniacz za daleko popycha , pod jedną stronę tłoka, też ma takie cięgno i się reguluje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Dzięki.Jeszcze dziś to sprawdze.Może to coś pomoże.Póki co czekam na dalsze sugestje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

skoro jeden aparat ci wiąże to zawzoruj sie na nim ustawiająć tego przepuszczającego

a z tym nagarniaczem to tak jak kolega pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Z nagarniaczem już próbowałem i nie wypaliło.Z tego co zauważyłem to tak jakby na tej jednej stronie troche zapózno wiązał i przez to chyba nie zaciska dobrze supła bo jest luzna kostka po tej stronie,ale jutro lub po jutrze bede znów z tym walczył.Może wydostane oba aparaty tzn wymontuje je i bede wszystko każdy detal porównywał.Może metodą prób i błędów uda się w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nie wiem jak jest w Clasie, ale w polskiej z 224 nierównomiermość beli to jest regulacja tego cięgła na nagarniaczu lub (i) opuszczenie lub podnoszenie tych "zębów" na widłach nagarniacza

 

a z igłami nie kombinuj, bo nie mają nic do wymiarów beli, chyba, że chcesz coś urwać, igły mają podać sznurek do aparatu, a nie "dawkować" słomę

 

daj zdjęcie aparatu wiążącego,

 

 

jak wygląda supeł? jest na początku, czy na końcu sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Dokręć talerzyki jeśli to robi nie regularnie to ta awaria, aha i przy okazji naostrz nóż odcinający sznurek. Jeżeli wo gule nie wiąże to masz zerwany kołek na palcu. Co do nierównych pęków to masz tępe noże w komorze prasowania i sporą przerwę pomiędzy nimi (wymontuj te noże i daj do naostrzenia na szlifierkę magnesowa, zlikwiduj szparę pomiędzy tymi nożami to będzie ci robić takie snopki że winklem będziesz mógł przykładać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Turbina czy mógłbyś mi powiedzieć o jakie talerzyki chodzi bo nie kojarze.Jutro wrzuce fotki aparatu.A nóż jeśli dobrze pamietam to chyba za ostry nie jest wiec trzeba będzie go zdemontować i dać do naostrzenia.Z aparatami już walczyłem zamieniłem je tzn lewy na prawą strone a prawy na lewą-bez zmian-cały czas problem z prawą stroną czyli aparat jest ok.Ogólnie puszcza na tylko na prawej stronie jak pisałem wyżej(lewa strona na jakieś 2-3tyś kostek jakie nią zrobiłem nie puściła ani jednej) i to jest nie regularne czasami na 100kostek puści 2-3szt czasami żadnej,a czasami 15-20-niema reguły.Wrzuce juto fotki i sprawdze noże i całą reszte.Dzięki za pomoc panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale jak zamieniałeś alparaty, to aparaty pewnie OK

 

w z224 to stawiałbym na przytrzymywacze, (takie półksiężycze pod aparatami na stole)

 

jak nie zawiąże to w której strony jest supeł na sznurku niezwiązanej beli, z przodu od tłoka, czy z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Już nie pamiętam jak to jest tym supełkiem ale chyba od przodu tłoka a ma to jakieś znaczenie?Dziś wyjąłem noże.Troche się przytępiły.Luz pomiędzy nimi wynosił około 5mm.Jutro zawioze do szlifowania i złoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

supełek z przodu = chwytacz, czyli "te tależyki" dokręcić o 1/4 obrotu, tą śrube regulacyjną od chwytacza

supełek z tyłu = przytrzymywacz do regulacji (możliwe, że do wymiany) sprawdź jeszcze ten wałek, który nimi steruje, czasem się skrzywi

jeszcze jutro sprawdzę w instrukcji, czy nie pomyliłem

 

te moje rady pewnie nie na wiele się zdadzą bo na allegro widziałem markanta z aparatem mcCornicka, a z224 ma system deering

 

 

tu masz co nieco o tym:

 

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Dodaje fotki może będzie łatwiej.

aparat

aparat 1

aparat 2

Z tym supełkiem to dokładnie sprawdze bo jutro wyjeżdzam na pole.Natomiast jeśli chodzi o te talerze to które to są bo naprawde nie wiem(sory za mój brak wiedzy)??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

aparaty McCornick,

 

nie ma tu takich "tależyków", więc pozostaje Ci spróbować dokręcić te nakrętki, pod którymi ną sprężyny, tak o 1/4 , 1/2 obrotu, myślę, że powinieneś dokręcić tą większą nakrętkę (to jest chyba ustawienie odzacisku sznurka), bo ta mniejsza wygląda na ustawienie zacisku palca supłacza

jak nie będzie poprawy to wracaj do poprzednich ustawień,

 

 

poszukaj na prasie rysunków (tablic) z regulacjami, w polskiej jest ona na wewnętrznej stronie pokrywy, przy sznurkach

powinno tam być graficznie rozrysowane różne niedomagania prasy, z odp regulacjami

 

jak nie pomoże, to szukaj jakiegoś dobrego mechanika od pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Właśnie przed chwilą wróciłem z pola.Sprasowałem moze nie wiele,gdzieś około 150kostek i jest ok.Wszystkie związane.Noże tnące od słomy są juz teraz idealnie ostre a szczelina między nimi wynosi około 1-2mm.Tylko nadal pozostaje jeden problem-ta jedna strona jest cały czas dłuższa.Odkręciłem jedną łape od nagarniacza tak aby mniej słomy podawało na tą strone na ktorej jest ok i nic to nie dało.Wydaje mi się że problemem jest to iż jeden aparat za póżno wiąże lub za póżno puszcza sznurek.Może dojde do tego dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to na 100% regulacja nagarniacza, aparaty i igły są tylko od wiązania, to widły nagarniacza mają za zadanie właćiwe podanie słomy pod tłok, jeśli za dużo podają na jedną stronę, to bale są nierówne

 

aparaty chodzą parami, w jednakowym czasie igły podają sznurek - reguluj nagarniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Można powiedzieć,że dzień został zakończony sukcesem.Dokładnie sprasowałem 807 kostek(wskazania licznika) i do tego 100%zwiazanych,ani jednej nie puściło,a pozatym po naostrzeniu noży tnących na młocie i zmniejszeniuszczeliny między nimi traktor prawie tak jakby przestał "czuć"prase.Ma o wiele lżej.Musze się jeszcze pomęczyć z nagaraniczem i jeśli się uda to będzie super.Dzięki za pomoc.odezwe się jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby kostki były rowne nalezy dobrze ustawić te widelki zgarniające z podbieraka

Noze prasy i tłoka tez mają wpływ. Powinny byc ostre i dosc blisko siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj