Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
agronomek

Claas Dominator 76 Jak wymienić pas napędowy do młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
agronomek    0

witam mam pytanie czy ktos wie jak sie wymienia pas napedowy do mlocarni ten z prawej strony,tak patrzylem i niewiem czy trzeba rozkrewcac cale to sprzeglo czy moze da sie to latwiej i szybciej jakos zrobic? prosze od porady i z gory dzieki

mtracz    72

Chodzi ci że nie chcesz rozkręcac wariatora od młocarni?? Ale chodzi ci o pas własnie w przyśpieszaczu czy ten drugi pas wieloklinowy na kole od młocarni.

Jesli ten drugi to według mnie sie da. A dokładnie jaki to typ kombajnu bo może akurat w twoim sie nie da. Wiem że w dominatorze 85 (także 80) napewno sie da. Potrzeba do tego minimum 2 osoby.

AgroSmol    0

W jakim kombajnie?

U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Wiadomość z agroFakt.pl

agronomek    0

dominator 76 chodzi mi o ten pas od przyspieszacza z prawej strony . "agrosmol" a propo tego paska to mowisz ze roulunds sa do kitu?a co z nimi jest sa za miekkie czy pekaja? bo ja wlasnie zamowilem taki :(;):( stary mam org. jest pekniety w 5 miejscach, i dlatego tak pytam o ten montarz czy to da sie szybko zmienic czy trzeba czasu zeby rozkrercac ten wariator, zeby zmienic ten pasek w razie rozerwania(pekniecia)

AgroSmol    0

Montaz to ok 10minut bez rozbierania wariatora, a jesli chodzi o pas to sa raczej miekkie pasy.

U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

agronomek    0

kutfa to niewiem chyba bede musial odmowic im i zamowic tadexa za 500 zl ten roulunds kosztowal 380zl, a propo tego montarzu to trzeba zdjac pas od sieczkarni odkrecic waz od przyspieszacza iii wlasnie zanim co to trezba rozszerzyc kolo napedowe a to co chodzi na sprezynie rozciagnac ?czy dobrze mysle? czy jest jakis inny sposob? prosil bym o krotki opis tej czynnosci ;) i za wszystko wielkie dzieki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez buchaj
      Mam następujący problem - zapowietrza mi się bez przerwy kombajn. Oddałem do regeneracji pompę, wyczyściłem zbiornik paliwa, zmieniłem filtr ale to nie rozwiązało problemu. Sczelność również spradzałem ale nigdzie nie słychać powietrza. Proszę, doradźcie co zrobić.
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam pytanie odnośnie ciśnienia oleju w kombajnie Claas Dominator 96 z silnikiem Mercedesa OM352A (6- cylindrów + turbina). Dzis w miejsce czujnika cisnienia wkręciłem zegar i na wolnych obrotach pokazało mi około 5 Bar. Moje pytanie - czy to poprawna wartość? Nie za wysoka? Zegar sprawdzałem porownujac wskazania ze sprezarka i było podobnie. Na sucho nie rozgrzeje silnika tak jak jest to w polu zeby sprawdzic jak zachowuje sie cisnienie. Zostawie zegar na pierwsze koszenie i sprawdze co bedzie sie działo ale zastanawiam sie czy tak wysokie cisnienie jest poprawne? Po zwiekszeniu obrotow silnika praktycznie nic sie nie zmieniło.
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów, mam do was pytania dotyczące kilku czujników, styczników  itd. Otóż :
      -jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik włączonej rury wysypu ziarna,
      -czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu,
      -czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla,
      -co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika,
      -dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak. 
      -jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże,
      -czy ten kombajn posiada światła drogowe 
      Zastanawia mnie jeszcze kilka wolnych kostek kabli których zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie i przesłać. Powiedzcie mi po czym można stwierdzić czy kombajn kosil qq. Również mam kilka poprawek na kombajnie lakierniczych i jaka  farba jest najbliższą wypolerowanego oryginału, kupiłem z granitu ale za ciemna i to mocno widać a chciałbym poprawić tak gdzie farba przy krawędziach odeszła ale żeby nie był łaciaty  i nie rzucalo się to w oczy, ewentualnie pozostaje mieszalnia lakierów. 
    • Przez letack
      Witam posiada ktoś instrukcje montażu stołu do rzepaku firmy rolmako? Chodzi mi o dokładnie ukazanie schematu mocowania dolnych klamer oraz połączenia paskiem napędu przekładni schumachera stołu z hederem,  zakupiłem używkę i brakuje mi jednego bocznego mocowania widocznego na zdjeciu