johnnie

JD 5620 czy FARMTRAC 80 4WD?

Polecane posty

Ursusc385    1565

Jak ktoś chce JD to napewno go kupi, tylko kogo stać za gotówkę ? Napewno bierze kredyt, a w dzisiejszych czasach nie tak łatwo wziąść kredyt na ciągnik ok. 200tyś. zł. komuś się powinie noga, mleczarnia przestanie mleko odbierać, to jak go spłaci ? Przyjdzie komornik i zabierze wszystko :D Dużo juz takich przypadków słyszałem, ludzie nabrali kredytów na ciągniki, maszyny lub nowe obory bo mleko było po 1.60zł za litr, a teraz spadło to jak mają to spłacać ?? :)

Za Farmtrac'a rata przykładowo wyniesie 1000 zł. a za JD 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To ja wole wydać 2000 zł na jd niż 1000 na farmtracka ha ha, a tak poważnie to niby kiedy było mleko po 1,6zł? chyba tylko w moim przypadku przez 2 miesiące za listopad i grudzień w 2007r a potem jazda w dół, cena mleka była w okolicach 1,15 -1,25zł od lat, a ci co pobrali kredyty rok temu mają jeszcze karencje w spłacie kredytu, o ile ktoś nabrał krdytów preferencyjnych i produkuje mleko na poziomie w klasie extra i ma zaplecze paszowe to sobie radzi, ale tak jak napisałeś @Ursus385 od niektórych melaczarnie przestają odbierać i inne takie historie, to ze czasami lepiej farmtracka niż jd za 2 razy wyższą cenę to raczej się tyczy prow i spo, bo na fundusze lduzie rzucili się na jak nadroższe maszyny i cały park maszynowy bo połowę zwrócą, ale nie każdemu zwrócili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

ja bym radził ci farmtraca , jest w nim silnik prekins , most i skrzynia carraro nie drogi , mało pali , wygodny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Hmm - na 20ha?

Tylko farmtraca, jeśli nie masz możliwości powiekszenia areału do 50ha. Jeżeli kroi się powiększenie areału do 40-50ha to można by się zastanawiać. Rolnictwo to taka sama branża jak każda inna-zakup ma być racjonalny.

My kiedyś mieliśmy niecałe 18ha i c330m. Dziś obok ciapka stoi Z10145 a jeśli noga się nie powinie i zdrowie nie nawali to myślę nad nowym ciągnikiem o mocy 70-90KM (belarus, zefir, nh/case, farmtrac).

W Twoim przypadku wziałbym farmtraca z lepszym wyposażeniem (opony low profile, może bliźniaki) i lepszego TURa.

 

Jakościowo Farmtrac cudem techniki (przynajmiej kabina) nie jest a niezawodność ciągnika trudna do określenia bo to młoda firma ale w moim regionie to "komunaliniki" wymieniły poczciwe osiemdziesiątki właśnie na farmtracki (od 450 po te duże) i nimi jeżdzą od kilku lat (widać je na drogach czyli nie stoją na warsztacie). A te osiemdziesiątki co miały były z początku lat osiemdziesiątych.

Koszta eksploatacji nie wiem jak się kalkulują w przypadku famrtraca ale co do punktów serwisowych to Mrągowo nie jest tak daleko <_<

I można zajechać na kabareton i na mrągoville :P

Poza tym większość części jest pewnie dostępna na telefon i kurierem za grosze masz w 2 dni w domu.

A tak serio jak ja się cieszę że do Mrągowa (farmtrac) mam godzinkę jazdy, do Dobrego Miasta (umowa na ciągniki tureckie) także max 1 godzinka jazdy :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

tylko farmtraca z częściami nie ma problemu można zamówić je u dilera i w mrągowie wiem coś o tym bo jestem ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

Jd jakościowo był by lepszy ale przeglądy więcej będą kosztować niżw farmtraku .No i z częsciami u jd gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy po patrzcie kiedy ten temat był założony, nie wieże że nasz kolega będzie czekał aż dostanie milion odpowiedzi co lepsze!, jak ma coś kupić to kupi. Więc lepiej się spytajcie co kupił bo w końcu rok minął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj