johnnie

JD 5620 czy FARMTRAC 80 4WD?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robertbara    75
Jak dla mnie to byłby lepszy Farmtrac bo JD ma troche elektroniki :( ja dzisiaj sie nie mogłem troche połapac przy elektronice w c-360 dwa kabelki miałem odłaczone i nie wiedziałem gdzie podłaczyc a co dopiero w takim JD ?

 

W C-360 nie ma elektroniki ;):(

Trzeba umieć rozróżnić elektronike od elektryki.

 

A co Ty chcesz tam grzebać w kablach, coś nie gra to wzywasz kogoś kto się na tym zna, po za tym ja normlnie użytkujesz ciagnik to wcale się tak nie psuje ta elektronika, od tego się nie ucieknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

ten farmtrack mi sie nie podoba ;) kolego siędz sobie do jd i do farmtracka odczujesz różnice a jak mam miec tura do rewers elektro hydrauliczny nie zastąpiony a ile masz kolego masz kasy na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzieś tu już pisałem ile napraw miał Farmtrack mojego kolegi na NIECAŁYCH 20 ha LEKKIEJ ziemi-może to i felerny egzempchlarz ;) był ale i tak się bałbym-w "pancerności" to Farmtrackowi daleko nawet do nowych Zetorów-o starych nawet wspominć nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nie jestem za farmtraciem ale dla tego kolesia bedzie lepszym wyborem a ja osobiście polecił bym ci zetora 8441 lub NH td 80 i napewno bedziesz zadowolony i nawet jeszcze kasy zostanie na jakis pług bo np NH jest tańszy od farmtraca o 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnnie    0

tak wiec dylemat dalej mam:) jak pisal kolega wczesniej zawsze sa dwie strony medalu

doloze 20tys i bede cieszyl sie widokiem "zielonego jelonka" w garażu oraz pewną niezawodnością i mocą ktora i przy moim areale pola i tak nie zostanie wykorzystana

 

z drugiej zakupie tańszego farmtraca, zaoszczedze na eksploatacj i zostanie jeszcze na jakis sprzęt

 

musze do tego jeszcze myśleć przyszłościowo...

aspekty np możliwosci sprzedaży ciągnika w przyszłosci przemawiają za JD

 

za kilka dni jade odwiedzic jeszcze paru dealerów, moze oni mnie lepiej nakierują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oj chyba diler lepiej od nas cie nie pokieruje bo bedzie chcial sprzedac drozszy sprzęt.

Ja powiem tak weź Jd dobiez pare ha i będziesz mial wykozystany ciągnik z jednej z lepszych marek i nie pozalujesz.

A jak juz JD za drogi to biez proxime lub Nh tdd tez super sprzety(taki zloty srodek) i dlużej na rynku niz farmtrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może i Farmtrac używa podzespołów Carraro, ale są to podzespoły z fabryki Carraro w Indiach ;) , w których zresztą ma tam jakieś udziały. Było o tym w którymś Top Agrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1
Jak kupowac Farmtraca to bym proponował 675 DT albo 685 DT 82 km ;) i teraz Farmtrac niema udzwigu 2400 kg. tylko 3200 kg. :( i jak komus za lekki jest to niech w koła wody ponalewa, a co do zwrotnosci to napewno zwrotniejszy bedzie Farmtrac jak mozesz wiecej kasy przeznaczyc to oczywiscie JD ale jak mniej to Farmtrac tylko ze za cene JD bedzie miał Farmtraca z turem :(

Czy na pewno farmtrac jest zwrotniejszy od JD?? :(

Bierz JD, bedzie troche drozszy od farmtraca, ale na pewno w przyszłości tego nie pożałujesz, chyba że lubisz sie bawić w mechanika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

JD kosztuje ok 150 tys wiec roznica jest spora ale jesli powiekszysz gospodarstwo i bedzie cie stac jeszcze na jakis sprzet do niego to bierz JD choc exploatacia jest droga ale sprzet bedziesz miał dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

umiesz liczyć to licz na siebie ,a tak wogóle to przecierz tylko ty wiesz ile masz i możesz mieć funduszy no i co planujesz chodzi o ziemię no czy więcej . Musisz popytać o te farmtracki i jonh deery w okolicy i tu na forum .A co tak uparłeś się na te dwa niewiesz że wybierając między dwoma bierze się zawsze trzeci ;):( ,przeciez są jeszcze inne marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja powiem tak weź Jd dobiez pare ha i będziesz mial wykozystany ciągnik z jednej z lepszych marek i nie pozalujesz.

Jakiś kredyt polecasz? ;) Nie wiem co mu pomoże te kilka hektarów, jakby z tego jakieś kokosy były, a to tylko zamrożone pieniądze + jakiś drobny zysk (pisze o zbożach), chyba że ma hodowle i brakuje paszy.

 

Założyciel tematu niech przejedzie sie obydwoma ciągnikami, użyje wszystkich funkcji, oceni komfort, ergonomie, zwrotność i sobie sam odpowie czy jest w stanie zapłacić xxxxx zł więcej za tą różnice którą odczuje, bo to bardzo subiektywne. Mniejsza utrata wartości przy odsprzedaży JD zapewne troche ucieknie na droższych przeglądach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

z dobrych i tanich ciągników są tylko 2 grupy ciagników belarus z naciskiem na tani, oraz coś z koncernu sdf z naciskiem na dobry, a cała reszta albo za drogie do tego co oferują, bo fendt czy jd napewno dobre ciągniki ale cena powala, a to na to co oferuje farmtrac czy te nowe ursusy to powinny byc conajmniej na poziomie cen belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i tu się kolega myli, bo od sdf na pewno nie będą gorsze takie marki, jak nie lepsze: Case, MF, NH, Landini, czy Kornik ;) a właśnie małe Lambo czy Deutz mają braki które przeszkadzają tym aby być głównym ciągnikiem w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no ja jakos mam glowny ciagnik na 32 ha (moze niedlugo bedzie 40 )same roller 70 i nie widze potrzeby kupna wiekszego moze jak bym mnial jakies 50 ha do obrobienia to jakies 90 km z turem by sie przydalo a co do jakosci produktow koncernu same deutz fahr to mysle je jest ona na dosc wysokim poziomie a na 20 ha to bym sobie kupil jakies 70 km bo to spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
i tu się kolega myli, bo od sdf na pewno nie będą gorsze takie marki, jak nie lepsze: Case, MF, NH, Landini, czy Kornik ;) a właśnie małe Lambo czy Deutz mają braki które przeszkadzają tym aby być głównym ciągnikiem w gospodarstwie

OK oK, ale czy tak naprawde ten case jx 70 lub nh td70d dorównuje nowoczesnością i wykonaniem do agroplusa lub r2 to zdania mogą by podzielone, bardziej chodziło mi o to że sdf są bardziej popularne w polsce, a mf landini czy kornik jest jednak minimalnie droższy od sdf ale już co kto woli, bardziej podzielił bym na ciągniki składane w kraju i zetory, zachodniaki w średniej cenie jak sdf mf nh itd oraz te najdroższe fendt jd itd

 

ps. timasz, widziałem że nieźle masz dociążonego tego rollerka i masz najszersze gumy które chyba nawet teraz nie są dostępne w tych modelach, czy nie masz problemów z tym ze ten ciągnik jest krótki i mały czy jakaś duża przyczepa nie pomiata nim po drodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Jd jest lepszy ale rozsadniej bys zrobil biorac Farmtraca ale lepszym zakupem byl by New Holland TD80D albo Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Dziwne ze wybierasz pomiedzy tak rozniacymi sie markami. Sam sobie zrobiles klopot. Gdybys wybieral miedzy farmtrac zetor ursus to co innego a JD a farmtrac??

w jd lepsza bedzies zmial tylko kabine bo to czy on mocniejszy czy nie to niema co patrzec bo zarowno JD i farmtrac spokojnie Ci na 20ha wystarczy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja mam 23 ha i obrabiam Ursusem C-355, C-360, i C-330m tylko potrzebuje wiekszy ciagnik do tura i wycinaka a tak starczają spokojnie a taki Farmtrac albo JD ma nie wystarczyc na twoim miejscu brał bym Farmtraca bo na 20 ha to bys musiał zaduzo kasy wydawac zeby sobie pozwolic na JD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

polecał bym Ci farmraca 675dt ja mam takiego już 2 lata i nic się z nim nie działo, ciągniczek bardzo mało pali, a ten jd to ci sporo zeżre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bardzo mało to pojecie względne, pochwal się ile na godzinę w pracy z turem pije farmtrac, to wtedy będe wiedział czy to dużo czy mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No porównanie Jd do Farmtracka to sie udało. A tak na serio to tak jak ktoś powiedział wyżej to jak masz dużo kasy to możęsz sobie i Jd kupić przecież nikt Ci nie zabroni ale na tyle ha co masz to Farmtrack styknie:p


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na tyle ha nie bralbym JD poza tym nie wiem czy temat jest aktualny przy tej cenie euro:)

tak jak koledzy mowili, JD jest na pewno mniej awaryjnym sprzetem ale tez na pewno drozszym w utrzymaniu;/ a na takim areale trudno o pelna armortyzacje ciagnika 200ha to maks co zrobi a powinien 2000 aby byc na maksa wykorzystanym


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj