kamikazze

Ciągnik sadowniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamikazze    0

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika sadowniczego i jak każdy mam nie lada dylemat.

Moc jaka mnie interesuje to do 60-70 KM maks, napęd na 4 koła, szerokości do 160cm, z przednim womem i podnośnikiem żeby podpiąć tłukę/rozdrabniarkę z przodu, z komfortową kabiną(mam ponad 190cm wzrostu) dobrze by było gdyby była klimatyzacja.

W przyszłości ma pracować na kombajnie do porzeczki. jak na razie orać nic nie trzeba ale dobrze by było gdyby dawał sobie radę z pługiem kiedy przyjdzie czas na kasację jednej z upraw :)

Areał to na razie około 13 ha, uprawy to 5,5 ha porzeczki czarnej, 4,5 ha sadu, 2 ha wiśni. pomniejsze uprawy to maliny letnie i jeżyna po około 0,5 ha.

paul7    1

Jakaś marka szczególnie cię interesuje? Ile planujesz przeznaczyć na ciągnik?

kamikazze    0

Jeżeli chodzi o nowe ciągniki to nie miałem z nimi jeszcze do czynienia :(

Na moim ranczu obecnie pracują t-25 i c-330 i one w zupełności wystarczają, ale przydało by się coś nowego a w szczególności mocniejszego i węższego.

Ciągnik firmy mało awaryjnej, z przyzwoitym spalaniem, to chyba najważniejsze

Co do kwoty to znowu nie mam pojęcia ile ciągniki sadownicze kosztują ale wiem jedno nie chcę nic co kosztuje bardzo drogo dlatego np. Fendt odpada w przedbiegach bo nawet jako laik wiem że Fendt to Mercedes wśród ciągników :)

Wstępnie myślałem o Landini Mistral 55, TYM 603, Same Frutteto i temu podobnych ale tak jak wspomniałem nie miałem do czynienia z nowymi ciągnikami i nie wiem jaka marka produkuje dobre ciągniki na kilka-kilkanaście lat bezawaryjnej pracy

Wiadomość z agroFakt.pl

sebastian264    14

Określ pułap cenowy bo to ważne.

To że sadowniki są mniejsze, nie znaczy, że tańsze. Ciągnik sadowniczy, który będzie miał przedni TUZ i WOM i nadawał się do bijaka na przodzie, musi mieć przynajmniej te 70-80KM. Jakiej marki ciągnika byś nie chciał kupić w tym przedziale mocowym  to koszt minimum 160tys zł jak nie więcej. Przykładowo takie Same jak piszesz z przednim Tuz i Wom to koszt około 200tys zł.

Tym 603 jest za szeroki 1800mm ciągnik rolniczy bardziej.

Landini mistral jest dobry, ale tylko do pryskania, koszenia trawy, kombajnu i ogólnie lekkich prac. Od bidy te 55KM pociągnie pług, ale co najwyżej 2 skibowy. Zapomnij by czepiać do niego bijaka bo to zabaweczka nie ciągnik.  

U mnie w okolicach z sadowników są najpopularniejsze Landini Rex/Mistral, NH T4N, Kubota M7040N. Pojedyńcze sztuki Same, DF, JD, Claas i to chyba wszystko.  

Tak w ramach ciekawostki cena za sadowniczego Fendta Vario to jakieś 250 - 350tys zł tylko nie pamiętam czy netto czy brutto.  

Edytowano przez sebastian264

kamikazze    0

Na początku tego roku robiłem lekkie rozeznanie w temacie sadowników, miałem kontakt z dilerem Ursusa (c350), Landini (mistral 55) i Case(quantum 75n).

Wszystkie z wymienionych na początku tego roku cenowo stały nie więcej niż 130 tysięcy, z tym co mnie interesuje czyli przedni wom i podnośnik i lepsza hydraulika do przedniego podnośnika, co poza tym miały te ciągniki nie mam pojęcia.

Teraz to już sam nie wiem co robić, kupować nowy z takimi wymaganiami czy polować na używkę a za zaoszczędzone pieniądze kupić kilka maszyn jak opryskiwacz, rozdrabniacz i kombajn do porzeczek. używek trochę się boję bo nigdy nie wiadomo co w środku siedzi oraz jak i gdzie pracował ciągnik.

Kolejna rzecz do przemyślenia

sebastian264    14

Ursus fajny ciągnik, masywniejszy i cięższy niż Mistral , prosty, tylko kabina mogła by być lepiej wykonana i szczelniejsza (tragedii jeszcze nie ma) i silnik ciutkę mocniejszy. Można zamówić przedni TUZ, ale bez WOMu.  Sam z chęcią bym się na takiego skusił gdybym miał wybierać między Landini Mistralem a Ursusem.

W Landinim mistarlu można zamówić przedni TUZ i WOM, ale kosiarka jaką można założyć na przód to maks 1,3 - 1,5m i to też nie ma co szaleć z grubością gałęzi. Z tego co mi się kojarzy to już nie ma najmocniejszej wersji 54KM tylko 50KM ze względu na normy emisji spalin.

Case najdroższy z tych trzech co wymieniłeś, znajomy posiada i sobie chwali. Solidny, mocny silnik, cichy, wygodny, masywny, spalanie w normie a o awariach nie słyszałem. TUZ i WOM jest chyba dostępny w opcji.

dkd01    0

Ursus fajny ciągnik, masywniejszy i cięższy niż Mistral , prosty, tylko kabina mogła by być lepiej wykonana i szczelniejsza (tragedii jeszcze nie ma) i silnik ciutkę mocniejszy. Można zamówić przedni TUZ, ale bez WOMu.  Sam z chęcią bym się na takiego skusił gdybym miał wybierać między Landini Mistralem a Ursusem.

W Landinim mistarlu można zamówić przedni TUZ i WOM, ale kosiarka jaką można założyć na przód to maks 1,3 - 1,5m i to też nie ma co szaleć z grubością gałęzi. Z tego co mi się kojarzy to już nie ma najmocniejszej wersji 54KM tylko 50KM ze względu na normy emisji spalin.

Case najdroższy z tych trzech co wymieniłeś, znajomy posiada i sobie chwali. Solidny, mocny silnik, cichy, wygodny, masywny, spalanie w normie a o awariach nie słyszałem. TUZ i WOM jest chyba dostępny w opcji.

Mistrale o mocy 54 KM są cały czas dostępne. Nie ma Mistrala o mocy 50 KM a do prac z przednim WOM-em polecam rexa 70 lub 80, chociaż ten pierwszy ma lepszy promień skrętu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miszka123
      Witam takie pytanie mam do użytkowników mających nowoczesne ciągniki   bądź którzy też zakupili używane i użytkujecie   kilku letnie  ciągniki nowoczesne   do ilu motogodzin   sprawują się   nie są jeszcze tak  zużyte  traktory    , jak kupując na co zwracać uwagę w tych nowych   np 5-6 letnie ciągniki danej marki  jakie polecacie   
    • Przez Rafal2389
      Witam chcę kupić ciognik mam już wybrane dwa modele zetor major 80 cl lub nh T4.75, którego byście mi polecili 
    • Przez Eracer
      Witam, 
      Zamierzam kupić nowy ciągnik. Będzie pełnił rolę podstawowego w gospodarstwie o produkcji roślinnej. Chce aby dał radę współpracować z agregatem uprawowo-siewnym biernym 3m. W przyszłości wyposażę go w ładować czołowy.
      Na zakup przeznaczę około 200-230 tyś. Netto.
      Najbardziej odpowiadają mi Massey Ferguson 5711 dyna4 oraz John Deere 6095 MC. 
      Plusami MF jest zdecydowanie skrzynia dyna4, możliwość wyposażenia w amortyzację kabiny oraz niższa cena.
      Do zalet JD: wyższa masa (około 5500) zapewni większy uciąg, konstrukcja ramowa, możliwość wyposażenia w TLS. Silnik pomimo mniejszej mocy ma większy moment obrotowy od MF.
      Proszę o Wasze opinie na temat tych ciągników.
      Pozdrawiam,
      Paweł

• Przez Marcin_1992_2008
      Witam. Stoje przed kupnem nowego ciągnika. Mam na oku deutz fahr 5110 g plus. Jakie są wasze opinie o tej marce i o tym modelu? Cena jaką mi zaproponowano to 182tys netto
      Wyposażenie : podnośnik mechaniczny , skrzynia 5-cio biegowa z dwoma półbiegami, klima, rewers elektrohydrauliczny. Czy te skrzynie są awaryjne? z góry dziękuje za odpowiedź

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.