szorti

Claas dominator 98 sl maxi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szorti    0

Chciałbym wiedzieć co sądzicie o tym kombajnie.

Sam posiadam takiego i jestem jak narazie z niego zadowolony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szorti    0

Piszcie co tylko chcecie na temat tego kombajnu, np.: awarie, wydajność, ciekawostki, itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Pisz do @rataja on ma taki kombajn. Ja mam Mege 204 to nie wiem czy coś pomoge :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak chcesz to odezwijs ie na gg ;] porozmawiamy:P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szorti    0

Mi chodzi o to, że każdy kto chce może się tutaj wypowiedzieć na temat tego kombajnu. Może ktoś np. wie o nich coś ciekawego. :)

Sam posiadam taki kombajn z 1990 roku. Heder 5,10 , silnik merc 200km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Długo masz ten kombajn?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

miałem Kiedys 98sl i powiem ze Claas to jest Claas Kombajnik jest naprawde niezawodny. Praca Takim Kombajnem to sama przyjemosc !!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szorti    0

Kombajn kupiłem w ubiegłym roku we wrześniu.

Tak więc jest on dopiero u mnie po koszeniu jęczmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

my mamy juz drugi sezon i w zeszlym wykosilismy ok 350 ha bez awarii a w tym sezonie ma za soba juz ponad 50 ha :) takze z zakupu jestesmy zadowoleni w pelni. dla scislosci dodam ze mamy 98sl classic.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek86    0

Ja osobiście kosiłem dominatorami 98s 98sl i 98 classic. (razem mysle okolo 10 - 15 sztukami) A dlatego ze handluje tymi maszynami i sam posiadam około 300h gruntów ornych i do tego świadcze usługi. Mysle ze dominator 98 to jeden z lepszych kombajnów na polskie gospodarstwa. dominator 108 jest juz duzo wiekszy i mało zwrotny co na małych i średnich polach meczy po dłuższym czasie, i sprawia ze nawet jeśli posiadamy wersje SL i tam mamy go dość po całym dniu pracy ;). Zaś dominator 88 jest krutszy na podsiewaczach i klawiszach co sprawia ze przy "dobrym" zboży zaczyna troszke gubić. :) oto moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek693    0

mój wujek kupił całkiem niedawno teki kombajn i miałem już okazję się nim przejechał moim zdaniem to bardzo dobry kombajn na gospodarstwa 50-120ha szybko kosi, nie gubi ziarna i w ogóle to super kombajn ;)


Nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Czy może mi ktoś wytłumaczyć czym się różni wersja "s" , "sl" i "classic" ??? Nie bardzo się w tym orientuje a kilka razy się spotkałem z tymi wersjami i nie wiem czym one sie różnią


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

"s" oznacza skrzynie biegów mechaniczną

"sl" skrzynia biegów hydrostatyczna

"classic" zwykły claas,podstawowa wersja takjakby

"maxi" wiekszy zbiornik na ziarno,mocniejszy silnik

 

 

 

 

 

 

 

---->300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

classic to nie znaczy ze podstawowa wersja. classic to nowsze maszyny troche. inny typ silnika i kilka innych detali rozni go od zwyklych. co do reszty zgodze sie z kolega @daniel215. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nie byłem pewny właśnie z classiciem :P , ale jeśli tak jest, to rataj masz racje@ :D reszta powinna sie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

na bank tak jest;p wiem co mam:D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

rataj@ a powiedz,jesteś zadowolony ze swojego claasa?? napisz jak Ci sie sprawuje.... ;)

z góry dzięki

pozdrawiam Daniel215 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jestesmy w pełni zadowoleni ze swojego claas'a. 550 ha wykoszone w dwa sezony i pękł jeden pasek także jest ok. w kabinie dosc komfortowo, silnik mocny i oszczędny co wazne jest. spali ok 16-18 litrow na godzine w ciagu ktorej wykosi sie nim ok 1.5ha. jak dla mnie konstrukcja bardzo udana. jesli macie jeszcze jakies pytania to pytajcie tutaj albo na gg chetnie podziele sie informacjami;)pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1234    0

No zgadzam sie we wszystkim z Ratajem ,u mnie jest podobnie tyko zbiornik mam troche wiekszy,a skosiłem nim ok300ha ,i miałem jednom awarje,urwał sie pasek od rozrzutnika plew,a tak poza to świetne maszynki,naprawde warto :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg serwisu konedata w zbiornik naszego kombajnu wejdzie 5200 litrow. (jednostki tam podane hl i w tych jednostkach to 52) czy jest mi w stanie ktos powiedziec jak przeliczyc litry na kilogramy??;> z gory dzieki


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Może to coś pomoże

 

litr to miara objętości, kilogram - miara masy. Zależność jest następująca:

masa=gęstość*objętość

albo:

objętość=masa/gęstość

gęstość d= kg/litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

dzieki;] z tego obliczylem ze skoro zbiornik w naszym kombajnie ma pojemnosc 52hl to wejdzie w niego ok 3600 kg pszenicy przy zalozeniu masy ziarniakow pszenicy 70kg/hl. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj