Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Barenbrug    68

Młoda trawa po przymrozku odbije czy raczej nic z niej nie będzie? Tam gdzie pod drzewami w zaciszu to ładnie rośnie, zielona, a gdzie na otwartej przestrzeni to ją zmroziło. Próbując ją wyrwać to wychodzi razem z korzeniami, więc jakieś tam pocieszenie jest że korzeń żyje? 

 

 

Mieszanka KŁ6 Grannum.

 

 

 

Dzień dobry,

 

Reakcję na kilkustopniowe przymrozki, będzie mógł Pan ocenić na przestrzeni kilku najbliższych dni. Gatunki traw różnią się stopniem wrażliwości na takie wahania temperatury - najbardziej wrażliwe są życie. Dużą ochroną dla młodych siewek jest w takiej sytuacji roślina osłonowa. To właśnie m.in. dlatego przy wiosennych siewach mieszanek łąkowych warto stosować dodatek zboża lub szybko kiełkujących traw. Trochę cienia, mniejszy przewiew i jak Pan sam zaobserwował trawa mniej odczuła przymrozek  :)

 

Serdecznie pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

pytanie w sprawie oprysku na mlecz

 

Muszę zwalczyć mlecz na łące, myślałem nad mustangiem forte bo mi zostanie po opryskach, ewentualnie starane, bo też mam nadmiar.

 

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam serdecznie,

Polecam Panu Fernando forte- bardzo dobrze się sprawdza na użytkach zielonych. Więcej przykładów takich zabiegów i jak zadbać o użytek zielony na stronie www.grassintogold.pl

Pozdrawiam,
Małgorzata Przybylak



pytanie w sprawie oprysku na mlecz

Muszę zwalczyć mlecz na łące, myślałem nad mustangiem forte bo mi zostanie po opryskach, ewentualnie starane, bo też mam nadmiar.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Nietypowe pytanie, czy ktokolwiek z forum sial saletre/mocznik ogolnie azot 10-15 maja? W mojej miejscowosci na Podlasiu wczesniejsze siane było uznawanr w tym sezonie za błąd w nawozeniu i marnowanie nawozu. Natomiast mi wydaje sie byc odwrotnie, dzieki za opinie!


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A kiedy przewidujesz kosić? bo ja już od 2 dni kosze więc termin 15 maj jak dla mnie jest wprost komiczny. Nie dasz odpowiednio wcześnie to co najwyżej kłos trawa puści i zapomnij o plonie. Gdzieś pisało o 6 tyg "karencji" po wysianiu saletry. Ja tego nie zachował ale było zimno i też się wykłosiła... kosze i niech rośnie nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Ja zakonczylem stosowac azot na poczatku kwietnia i kosic bede juz na dniach. Ale czuje sie jak odmieniec bo w calej wsi tylko ja tak wczesnie latam z azotem.. stad moje pytanie. I takze słyszałem o 6 tygodniach karencji po saletrze


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znalazłem żadnego tematu o opryskach użytków zielonych więc zapytam tu. Polecacie jakiś środek przeciwko jaskrowi, który nie zniszczyłby motylkowych i trawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5236
Napisano (edytowany)

Ale czuje sie jak odmieniec bo w calej wsi tylko ja tak wczesnie latam z azotem.. stad moje pytanie. I takze słyszałem o 6 tygodniach karencji po saletrze

  to kiedy u Was sieją??  :blink:

 

ja dawałem saletra w połowie kwietnia bo po prostu łąka już wtedy ruszyła więc na co miałem czekać, dziś pierwsze 2 ha skosiłem, ładnie urosła na gruntach ornych, równa była z kosiarką, kolejne hektary myśle że do 2 tyg. zapewne pójdą pod nóż oczywiście tak gdzie sie wjedzie :P

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja zakonczylem stosowac azot na poczatku kwietnia i kosic bede juz na dniach. Ale czuje sie jak odmieniec bo w calej wsi tylko ja tak wczesnie latam z azotem.. stad moje pytanie. I takze słyszałem o 6 tygodniach karencji po saletrze

Hehe u mnie jest agent który dziś siał saletre... trawa ze 40cm, wykłoszona a ten się obudził z nawozem.... rolnik przodujący :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

to kiedy u Was sieją?? :blink:

 

ja dawałem saletra w połowie kwietnia bo po prostu łąka już wtedy ruszyła więc na co miałem czekać, dziś pierwsze 2 ha skosiłem, ładnie urosła na gruntach ornych, równa była z kosiarką, kolejne hektary myśle że do 2 tyg. zapewne pójdą pod nóż oczywiście tak gdzie sie wjedzie :P

u nas azot w maju najwcześniej, a potas i fosfor tak polowa kwietnia, w marcu nikt nie dotyka rozsiewacza...

Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

a potem zastanawia się jeden z drugim jak zwiększyć wydajność od krowy.... azot w maju... no sorry ale słomę to ja zbieram w sierpniu po kombajnie a plantacji nasiennych trawy nie prowadze

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie również gość siał kilka dni temu azot w taką trawe do koszenia bo kół od trzydziestki to nie było widać . A swoją drogą to dziś skosiłem ok 2 ha sianej w ubiegłym roku była prawie po pas ładna gęsta ,są efykty wczesnego siania nawozów PK 16 marca , azot 3 kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie płacz ja dopiero wczoraj sialem npk i saletre dopiero szło wjechać a i tak w kolano. Dla mnie jest komiczne jak ktoś mówi o terminach a nie zna warunków jakie posiadam na swoim użytku ☺ i nas ci co dali w kwietniu azot mogą jechać jeszcze raz bo nic z tego nie ma ani trawy ani koloru ciągle lało i było zimno

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No i jakich plonów się spodziewasz po takim sianiu nawozu w trawę która skończyła rosnąć? Zboże też w sierpniu nawozisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no tylko kiedy to skosisz? w lipcu? nie tylko ja czytałem o 6tyg karencji. I jaką to będzie miało wartość? i kiedy będzie 2 a może 3 pokos? Skąd wiesz że w sierpniu wszystkiego nie wypali a nic już nie zbierzesz? U mnie już rośnie nowe, jest wilgotno są nawozy, jest ciepło więc jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

co miał robic?? skosić to teraz cholere i czekać na nowe a nie pakować kasę tam gdzie nic z tego już nie będzie no ale gadaj z głupim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tym kawałku nie ma mowy o koszeniu tam dopiero wszystko ruszyło. Kasę pakuje ale nie martw się 3 pokosy to norma potrafię 4 zebrać. A tnij i w marcu każdy głupi wie że 1 pokos ma naj wiekszą wartość a ten kłos i którym tak mówisz to kolego białko w najlepszej postaci. Nzawsze zaczynam kosic koniec maja w tydzień ogarniam wszystko a te 6 tyg to nie tyczy się tego rodzaju azotu a zawartego np w miczniku i rsm. Tak dla jasności na saletre masz 3 tyg ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Nie bedzie szkodzic jak pojdzie poli 8 i kizeryt

 

Jeszcze chcesz siać ,u nas łąki na sianokiszonkę pozwijana u większości ,jak nie będzie lać ok piątku lecimy z sianem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj