Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak rok pasuje i 4 pokosy są to z 1ha udaje się czasem dojść do 100sztuk 125-125 prasa krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Jak rok pasuje i 4 pokosy są to z 1ha udaje się czasem dojść do 100sztuk 125-125 prasa krone

To jak 100 bel z ha to ja bym sprzedał je po 80-100 zl za sztuke i z 20ha wzial 160-200 tysiecy rocznie nie hodowal krow, przy ktorych praca jest 365dni w roku tylko pracował sobie latem.A jakbym mial to w dogodnym miejscu to bym kupil deszczownie i w lata suszy sprzedał je po 200 i w ciagu roku by się zwrocila.

Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

To ja patrząc na innych wogole nie nawoze lak- Hahaha. Tylko gnojowica od trzody która dostaje za darmo i co 3 lata wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meska1992    0

Czy Salmag w obecnej chwili będzie odpowiednim nawozem na łąki? Nie siałem go z powodu tych chłodów

 

20kg azotu dostała w formie npk na przełomie marca/kwietnia

Trochę lepsza bylaby saletra, ale jak nie masz to i salmag tez bedzie spoko, tylko siej czym predzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek130    2

Co niektórzy twierdzą że saletra amonowa działa przez 14 dni
Jeszcze inni mówią że 8 a niektórzy że kilka tygodni i nawet jak jest zimno.

Moje pytanie brzmi

Jak długo działa saletra i w jakich warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek69    1

Co niektórzy twierdzą że saletra amonowa działa przez 14 dni

Jeszcze inni mówią że 8 a niektórzy że kilka tygodni i nawet jak jest zimno.

 

Moje pytanie brzmi

 

Jak długo działa saletra i w jakich warunkach?

3 tygodnie i jak jest wilgoć i ciepło. słabo działa jak jest zimno a jak susza to jeszcze gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co poszło nie tak? Nawożenie ponad 200kg npk włuka gnojowica 40 tyś ha. I wał. Wczoraj byłem zobaczyć a trawa jest jakaś żółta ....jak by przymarzla ale tylko u mnie? Możliwe że azot ja rozchartował i dlatego tak zadziałał m nią ten mróz? Czy to coś innego? Wsiana jesy tam mieszanka kł-5 i dosypane było 5 kg kupkuwki dodatkowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Siałeś jesienią czy już dłuższy użytek? Gnojowica kiedy poszła? Jaka gleba? Jakie pH?


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

 U mnie podobnie z trawami sianymi w tamtym roku na wiosnę i na jesień. Już grzyb je żre albo przymrozki zaszkodziły (trawa z centrali, własna kompozycja -  dość bogata i d*pa). W tym roku dobrze wygląda tylko to co podsiałam trawami od Ciebie jakiś czas temu. Trzymaj kciuki jak się to uda(a już to wygląda optymistycznie)  to będziesz miał stałego klienta i nie będę spoglądał w  kierunku tańszych rozwiązań(i tak drogo a jak efekt marny to podwójna strata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Witam panowie!
Mam pytanie odnośnie nawożenia pod mieszankę Futertrio (2 ha ) . Otóż będzie ona wysiewana po kilku letnim pastwisku. Oczywiście będzie przeznaczona na roczny wypas.
Pytanie moje brzmi , co dać przed siewnie ? ,i jak nawozić ją później pogłównie po każdym wypasie. Myślałem nad NPKS a po każdym wypasie rzucić trochę soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Futtertrio nie lubi mocno zakwaszonych gleb więc jeśli słabe pH to przedsiewnie na pewno daj wapno np. kredę.

Jeśli chodzi o wieloskładnik to oczywiście NPK, ile to zależy od zasobności jaką masz.

 

Potas najlepiej dzielić więc z tą solą potasową jest dobry pomysł.

Pogłównie polecam Saletrosan lub Polifoskę 21.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Dzięki za rady. :)
Co do gleby,to napewno wapnem nie była rozpieszczana , raczej obornik, jak to za czasów gdy uprawiali nasi dziadkowie.
Czyli jeżeli wapno, to fosfor po upływie min.3 tygodni ?
Składu gleby nie podam niestety ,ponieważ to jest dopiero mój pierwszy rok gdy gospodarstwo jest prowadzone "na poważniej". Napewno po żniwach będę chciał badania zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Zależy jakie wapno i co trzeba zrobić. Jak jest niskie pH, niska zasobność fosforu i trzeba szybko działać to lepiej dać razem i dobrze wymieszać z glebą. Oczywiście mówię o zakładaniu użytku wieloletniego, bo gdy np. coś jednorocznego to przykładowo przedsiewnie wapno i w tym roku można podziałać P dolistnie i solidnie sypnąć później.

Trawy korzenią się płytko więc uzupełnienie fosforu pogłównie to nie tragedia ale już np. w lucernie to lepiej zastosować przedsiewnie tj. żeby od razu "wpadł" głębiej :)

Rób analizy, to dużo nie kosztuje a przynosi efekty :)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

No dzięki za radę ;)
Postaram się ogarnąć jakąś kredę , i przedsiewnie dać jakieś N K S, plus pogłównie rzucić saletrosanem bo mi zostało trochę. :)
A w jakich ilościach sypiecie soli potasowej po każdym wypasie/skoszeniu ?
Oczywiście uwzględniając też potas dany podczas siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Ja zwykle stosuję gotową mieszankę saletrosanu i soli o składzie NK(S03) 21-12-(26). Ilość zależna gdzie i jaka mieszanka.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wychodzi na to ze to wina wału i mrozu. Trawa wystrzelił dość szybko bo dostała strzał azotu potem bogate npk zwałowałem była oslabiona i mróz gdzie walowanie było później tego nie ma.... jaja jak nic jeszcze nigdy wał nie zaszkodził aż do tego roku ph akurat tam jest5.7 szału nie ma ale kwasu strasznego też nie zawsze tam miałem pokazowa trawę. ...teraz też ze taką dziwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. dostałem kawał łąki do uprawy w dzierżawe ale nikt w tym roku nie sypał tam nawozu. przed 1 pokosem moge z czymś tam jechać czy już za późno i na 2-gi pokos saletry sypnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam. dostałem kawał łąki do uprawy w dzierżawe ale nikt w tym roku nie sypał tam nawozu. przed 1 pokosem moge z czymś tam jechać czy już za późno i na 2-gi pokos saletry sypnąć?

Witam serdecznie,

 

Przede wszystkim niech zacznie Pan od analizy zasobności gleby - da to szerszy pogląd na to czego i ile brakuje, ponieważ czasem niektóre stanowiska są zasobne naturalnie i wcale nie potrzeba super dużych ilości nawozów. Co do zabiegów "na już" to sugerowałabym odżywkę dolistną - większość z Państwa ma już swoje sprawdzone produkty, więc możecie podzielić sie co warto zastosować z nawozów dolistnych na trawy, np może Pan użyć preparatu Agroleaf Power zrównoważony 20-20-20, ponieważ zawiera również mikroelementy. Po pierwszym pokosie sugerowałabym się przede wszystkim badaniami gleby, aczkolwiek potasu na pewno nie zaszkodzi dać min. 60kg/ha czystego składnika, co do fosforu to można rzucić jakąś część np. w formie polidapu, natomiast pełną dawkę dać raczej na jesieni. Druga sprawa to istotne jest aby znać odczyn gleby, ponieważ jeśli pH będzie bardzo niskie to nawet spore ilości NPK nie będą zbytnio przyswajalne.

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może po niedzieli uda mi się sypnac na ostatnią działkę npk i zaraz za nim wchodzę z azotem porażka ....5ha swierzej trawy tak mam ....Nie idzie wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Młoda trawa po przymrozku odbije czy raczej nic z niej nie będzie? Tam gdzie pod drzewami w zaciszu to ładnie rośnie, zielona, a gdzie na otwartej przestrzeni to ją zmroziło. Próbując ją wyrwać to wychodzi razem z korzeniami, więc jakieś tam pocieszenie jest że korzeń żyje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Zależy jaki gatunek / odmiana, faza rozwojowa, jaki przymrozek... Poczekaj jeszcze kilka dni... albo się zregeneruje albo padnie.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Powinno odbić. U mnie też były przymrozki w nocy -2 i nic nie padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj