Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Armand    25

Koszt netto (+8% VAT), biorąc pod uwagę opakowania 15kg (PKMg), 5kg (AminoMicro), 20l (NaturalCropSL i NitroSpeed)

1. Sam Maximus PKMg - 3kg/ha - ok. 42 zł/ha

2. -II- + AminoMicro 1kg + NaturalCropSL 1l - ok. 95 zł/ha

3. Wszystko jak wyżej + mocznik (nie liczę jego kosztu) + NitroSpeed 3l (dla lepszych przemian azotu) - ok. 102 zł/ha.

 

Pamiętajcie, że to nie będzie "tylko" zwyżka plonu / nawożenie które działa podczas suszy i stresów ale również znaczne zwiększenie jakości paszy.

 

Co do stosowania to wiosną / po każdym pokosie - gdy odrośnie trochę trawa, bo jest to nawożenie dolistne więc muszą być liście krótko mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Jestem w temacie, bo to praktykuję oraz słyszę opinię Klientów. W tym roku będę robił to trochę szerzej wraz z opisami / zdjęciami etc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

witam.Chciałbym zastosowac odzywki dolistnie na laki,moze ktos cos poleciec w rozsadnych pieniadzach ?

Zależy jakie masz mieszanki zasiane, jeśli same trawy to najważniejszy mcznik i siarczan magnezu po min kg na ha, odżywki mogą być te same co pod zboża ponieważ to ta sama rodzina wiechlinowate

 

Uważam że najlepsze efekty są po zastosowaniu pod II, III ORAZ IVpokos , pod I mamy spory zapas wody pozimowej i nie ma takiej różnicy

 

Jeśli masz mieszanki z koniczyną czy lucerną to warto zastosować siarczan mg z borem ESPO MICROTOP, który również elegancko sprawdza się pod kukurydzę razem z cynkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Witajcie. Planuję w tym roku pierwszy raz zastosować RSM, kiedy mogę zacząć rozlewać na użytki zielone ? Na ulotkach piszą, że wczesną wiosną, ale dokładnie kiedy Waszym zdaniem?Jak będzie 5-8 stopni na plusie ?


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nie taką wczesną. Krótko mówiąc jest to nawóz, który działa szybciej jak sypkie więc na użytkach zielonych nie ma co szaleć zbyt wcześnie. Jeśli masz intensywne mieszanki etc. to ciut wcześniej. Na zwykłych łąkach po prostu jak rusza wegetacja, bo jak dasz za wcześnie to nie będzie czym/w co pobrać i więcej stracisz jak zyskasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Co powiecie o nawożeniu łąk tarnogramem? warto czy lepiej czymś innym?

 

Patrząc na skład to bardzo ciekawy nawóz pod kątem użytków zielonych wzbogacony magnezem i siarką. To wieloskładnik NPK zbliżony składem do polifoski. W przypadku wiosennego nawożenia użytków zielonych tym nawozem warto byłoby zastosować dodatkowo dawkę azotu w postaci np. saletry.

 

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

stosowalismy tarnogran z solą potasową w tym roku , niedługo polecimy z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Mam takie pytanko.Otóż na dniach planuje podsiać łąkę siewnikiem Vredo i zastanawiam się jak to jest z nawozami azotowymi,czy można je rozsiać po tygodniu,dwóch od podsiewu trawy?Nie uszkodzi to młodych korzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Mam takie pytanko.Otóż na dniach planuje podsiać łąkę siewnikiem Vredo i zastanawiam się jak to jest z nawozami azotowymi,czy można je rozsiać po tygodniu,dwóch od podsiewu trawy?Nie uszkodzi to młodych korzeni?

 

Dobry wieczór,

 

Najlepiej odczekać z nawozami azotowymi do momentu wykiełkowania wprowadzanych traw. Ten okres będzie różny w zależności od zastosowanych gatunków. Odstęp 2 do 3 tygodni od wykonania podsiewu powinien być bezpieczny.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

Panowie i Panie jaki nawóz mineralny azotowy polecacie pod pierwszy pokos jako najskuteczniejszy na użytki zielone:?

Saletra

Mocznik

Saletrosan

Salmag

Saletrzak(to raczej to samo co saletrzak);

Czy lepiej sypać po tyle samo w kilogramach np saletrę (34%) czy lepiej dać saletrosan o mniejszej zawartości(26%) ale z sporą zawartością siarki. Nawozy te różnią się też procentowa zawartością form azotu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Mam pytanko panowie, mogę najpierw podać saletre , a za jakis tydzień jak obeschnie rozlać gnojowke?

Witam serdecznie,

 

Co do nawozów azotowych - niech Pan nie przesadza z nadmiarem azotu, gdyż jego pozostałości mogą powodować biegunki u krów. Dlatego nie należy używać zbyt dużo saletry, jeśli gnojówka zostaje wylana, co więcej gnojówkę należy stosować na 6 tygodni przed planowanym pokosem, a saletrę na 4 tygodnie przed pokosem, w związku z tym ilość użytego azotu w formie mineralnej nie może być zbyt duża. Teraz lepiej jest dodatkowo zastosować nawożenie PK, gdyż fosfor wolno się rozpuszcza, a potas szybko "ucieka" - należy wykorzystać wilgoć znajdującą się w glebie, która pomoże zadziałać szybciej nawozom mineralnym. 

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

@Barenbrug

 

dziś posiałem mocznik w dawce ok. 100-150kg/ha, czyli mam rozumieć ,że jeśli pojade np. jutro albo pojutrze lać gnojowice (nie z obory rusztowej) to nie będzie tego ,,nadmiaru'' azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj