Skocz do zawartości
Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

xzibit0000    3

Jakbyś mógł to napisz wcześnie rano bo jade do miasta i też kupuje. ale wydaje mi się że masz ten siedmiowodny, tylko napisz jeszcze po ile % jest siarki i magnezu

a opryskiwacz mam dane 200l/ha ale dam tak jak ty, czyli 10kg moczniku i 5 siarczanu i też pojade spryskam, o ile pogoda dopisze.

u mnie w tym problem że trawy są niskie, słabo rosną, ale zapowiadają u mnie deszcze więc myśle że jak opryskam i popada na 2 dzień to powinno być coś widać

z góry dzięki

Tomas1987    26

Czy opłaca się jeszcze teraz sypać nawóz na trawę?Trafił mi się kawałek do wzięcia ale trawa tam może po kostki i sporo mleczu.sypać teraz czy zebrać co jest i wtedy zasilać?

Daniels28    14

Siarczan magnezu siedmiowodny 32% SO3 16% MgO. u mnie wlasnie tylko deszczu brakuje. Od poczatku tygodnia nadawali opady, a tu mamy piatek i nic, atrawy az sie prosza o deszcz.

Wiadomość z agroFakt.pl

xzibit0000    3

To też takim pryskałem na trawy tylko że na ornych i nie widze niestety różnicy bo deszczu brakuje, u mnie dzisiaj deszcze też mówią ale znając życie to wszystko bokami pójdzie..

donweter1989    180

Czy opłaca się jeszcze teraz sypać nawóz na trawę?Trafił mi się kawałek do wzięcia ale trawa tam może po kostki i sporo mleczu.sypać teraz czy zebrać co jest i wtedy zasilać?

Ja bym rzucił saletry amonowej, tylko wtedy wstrzymaj się 4 tygodnie do momentu zbioru.

marian2011    111

Jak wasze łąki tzw stare w tym roku masakra jeszcze ok 2 tygodni do koszenia na siano może trochę podrosną ,jedynie te siane ostatnimy laty albo podsiewane jako tako wyglądają

songo    871

u mnie w tym roku trawy na starych łąkach po pas, dawno nie były tak piękne a tylko azotem podsypałem.

Thomas2135    1194

U mnie tragedia na łąkach. Pokazałbym ile zostało z trawy w 2 i 3 roku po siewie. Same chwasty i kwiatki a trawa co kilka metrów. Nie tylko u mnie tak jest. Na torfie jest lepiej, ale nie wszędzie, bo na jednej siewnej w runi brakuje 30-40 %trawy po zimie a na starych odrobinę lepiej.

bieniek_88    52

U mnie siane łąki nawet nawet. Te stare na tuzach cennych przyrodniczo takie średnie na razie, ale i tak jest o niebo lepiej jak w tamtym roku. Jeszcze z 10 dni i pewnie będziemy ruszać z koszeniem.

mateusz44    5

Mam takie pytanie, jeżeli siałem łąkę na wiosne to pierwszy pokos po skoszeniu zebrać czy rozrzucić niech sobie gnije?.

mazurq    1

U mnie pewnie w przyszłym tygodniu sianokosy trawa gęsta i mega wysoka 70% zaczyna kwitnąć (łąki siane i poszło 350kg tarnogranu i 150 saletrzaku na wiosnę) koło piątku 4ha pod nóż pożniej 3ha i za dwa tygodnie 2ha jak pogoda pozwoli

xzibit0000    3

Ja wczoraj zacząłem kosić na zielono dla bydła z pastwiska, na którym 2 tyg. temu pryskałem siarczanem magnezu+ mocznik i trawa miejscami wysoka, ale po oprysklach zauwazyłem że się zagęściła. ja w przyszłym tygodniu ruszam z kosiarką w łąki, trawa kwitnie już, ale jest niska  i to mnie nie pokoi ;/

rolstudent    94

Oby tylko pogoda dopisała. Ja tez tne na dniach. Lucerna po ostatnich burzach leży i prosi by ja skosic :-)

rolstudent    94

A jak tam Panowie trawy po opryskach mocznikiem. ?wczoraj byłem u znajomego to mówił że tam co przysłał trawa dużo gesciejsza i zbita. Pryska raz w tygodniu

Duszek1    1

Na drugi pokos też można pryskać? Znaczy teraz kosze, nie sypie nawozu normalnie, tylko zaczynam pryskać co tydzień? Czy należało by coś sypnąć i potem pryskać??

Troker1979    13

Te dolistne pryskanie mocznikiem przynosi lepsze efekty jak saletra amonowa w odpowiedniej dawce? Bo jak się będzie pryskać roztworem 10 -15% co kilka dni to koszt będzie pewnie nie mniejszy? w zależności ile tych oprysków zastosujemy. Liczył to ktoś? Taniej? Lepiej? Mocznik ponoć jeszcze bardziej zakwasza glebę sypany normalnie a jak to jest z opryskiem?

rolstudent    94
Napisano (edytowany)

Jest napewno duża różnica w przyswajalnosci. Na korzyść dokarmiania dolistnego. Powiedzmy że na każdy pokos mamy zastosować 200kg saletry czyli 68kg czystego składnika to mocznika dolistnie 100kg czyli 46kg zrobi ta samą robotę. Literatura podawała dokładniej ta zależność Ale wszystkiego nie sposób zapamiętać.

Po skoszeniu zaczynamy od dawek rzędu 20% i stopniowo zmniejszamy dostosowując stężenie do wielkości rośliny.
Ale trzeba uważać! !!

Edytowano przez rolstudent

nightmare    81

troche szkoda trawy gniesc, ale teraz gdy zaczyna klosowac sa najlepsze przyrosty,zwlaszcza ze cieplo sie zrobilo. pytanie do stosujacych ten sposob nawozenia, czy mozna by bylo rozrobic roztwor o wyzszym stezeniu, wrzucic wiekszy bieg i opryskac, 300 l na ha to troche za duzo jezdzenia jak dla mnie.

Troker1979    13

Kurcze ja dalej nie kumam. Gdzie to taniej? Korzystam z waszych rad. Na hektar wychodzi mi ok 270 litrów cieczy roboczej. Stężenie mocznika 20 % to na te 270 litrów to ponad 50 kg mocznika. To z tych  100 kg zostaje już na góra dwa biedne opryski. Bo jak więcej to już nie będzie zasadniczo taniej. Chyba że te 100 kg to naprawdę odpowiednik 200 kg saletry to było bardziej ekonomicznie.

Czy jest jakiś herbicyd który można użyć w wsiewce trawy z koniczyną w jeczmieniu i pszenicy jarej? Oczywiście, żeby nie zaszkodziło zbożu trawie i koniczynie.
Na razie nie jest źle, ale wole być przygotowany jak zacznie walić chwast.

Można zastosować w tym co powyżej siarczan magnezu siedmiowodny, odżywkę i fungicyd za około tydzień, pszenica siana 20.04, jęczmień 28.04? NIe spali trawy?
Czy można w wsiewce stosować CCC+modus? Nie dam takiego nawożenia, żeby położyło zboża, ale tak na przyszlość dobrze wiedzieć.

Dwukrotny zabieg na koniczynę czerwoną po skoszeniu pierwszego pokosu siarczanem magnezu siedmiowodnym? Dobra sprawa, będzie widać efekt? Lepiej pryskać z 10 dni po skoszeniu, 2 tygodnie odczekać i znowu czy zastosować większą przerwę pomiędzy zabiegami?

Sory Panowie, wiem, że nie tego dotyczy ten temat, ale jest ich tyle po jednej, dwie odpowiedzi ze wolałem tutaj ;)

xzibit0000    3

Ja na tę ekonomicznośc patrze z tej strony, że wole dać więcej nawozu czy to pryskanego, czy to sypanego, niż później kupować baloty po 200zł/szt.

PS. obaliłem dziś 3ha, po jakim czasie można pryskać mocznikiem+siarczan magnezu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się