Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

lukaczmarek    277

Ja daje gnojowice i saletrę. Odradzam saletrzak jak kiedyś mi brakło saletry i kawałek zasiałem saletrzakiem to była wyraźna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Saletrę ponieważ szybciej dział a mocznik musi być rozłożony przy pomocy bakterii produkujących ureazę ( w temp. pow. 6 stopni C)


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

saletra jest dobra jak jest sucho bo mocznik jako azot paruje więc mocznik tylko gdy jest mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pierwszy pokos zawsze daje mocznik wychodzi taniej w przeliczeniu na czysty składnik dłużej sie przyswaja i roślina ma co pobierać przez cały wzrost, saletra daje efekt szybko ale i szybko sie kończy. Na wiosne z reguły wilgoci nie brakuje ;). Ja na pierwszy pokos daje 250kg mocznika na drugi tyle samo a na trzeci saletrę albo nic zależy od zapasów paszy. Z reszta i tak niezła trawa urośnie w 3 pokosie bo mocznik jeszcze trzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z tym że saletrę nie wapniową ponieważ ta jest niewskasana przy żywieniu bydła szczególnie przy wypasie pastwiskowym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Kiedy tą saletrę siać na pierwszy pokos? Wcześnie jak tylko da się wjechać jak na zboże, czy może w maju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja na wiosne sypie polifoske M i saletrzak. na swoja lake na 0,80h sypie trzy worki polifoski M i 4 saletrzaku a na dzierzawione na ha sypie dwa polifoski i dwa saletrzaku i sypie tylko raz na wiosne i zbieram dwa pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

saletra jest dobra jak jest sucho bo mocznik jako azot paruje więc mocznik tylko gdy jest mokro

 

Mocznik paruję??? A to ciekawe, bo jest jedynym nawozem azotowym który można przechowywać w pryzmach.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja od paru lat dawałem wcześną wiosną polifoske 6 i pod koniec kwietnia saletra. Teraz kupiłem tarnogran zamiast polifoski i dodam saletrzaku zasieje to wcześną wiosną .

Saletrzak trzeba siać wcześniej bo działa po dłuższym czasie jak saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja sieje za kazdym razem jak widze ze wegetacja rusza bo ojciec zawsze mowi ze do puki wegetacja nie ruszy to skladniki juz sie rozkladaja i z woda ida do rowu i do rzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

Mocznik paruję??? A to ciekawe, bo jest jedynym nawozem azotowym który można przechowywać w pryzmach.

W sumie uczono mnie że mocznik z wszystkich nawozów azotowych najłatwiej ulega ulatnianiu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniksam15    0

Witam, ostatnio widziałem saletrę

wapniową 15%N , 26%CaO. Moje

pytanie brzmi czy ona nadaje się na

łąki? Czy ktoś już ją stosował i jakie

daje efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ten moderator jest jakiś je.bnię.ty!!! odsyła cię do pustego tematu z 2008 roku. nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu! no ale kto ma władze ten ma...

Odesłałem do tego tematu nie po odpowiedź, tylko ażeby kolega tu zapytał, bo temat jest do tego odpowiedni - a Ty dostajesz +10% za obrazę i podważanie decyzji Moderatora !!!!!!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniksam15    0

-filantrop- masz racje w tym temacie napewno dostane odpowiedź.

ďziekuje moderatorowi za pomoc ... juz sie dowiedzialem... :-/ :@

 

Cytowanie poprzedniego posta !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

co myslicie o wozeniu obornika na łaki po 1 pokosie czy cos ten obornik da dodam ze obornik jest prawie bez słomy sama zupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

jesienią, nawoziłem obornika i zaoralem kawalek łąki. na wiosne mam zamiar zasiac ją od nowa, Pole to nie bylo wapnowane od wielu lat. i tu mam pytanie czy można wapnowac to pole, przed siewem nowej trawy? nie spali mi nowej trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

bercikoo kosiłeś kiedykolwiek pastwisko? Placki pozostawione po krówkach nie rozkładają się tak szybko, co innego gnojowica. Proponował bym wywozic obornik na jesień wtedy będzie wszystko ok :)

 

Edward nic złego nie powinno się stać, ale jeśli masz obawy poczekaj z wapnowaniem rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Nie zauwarzyłem żeby po wapnowaniu coś złego się działo. A czy badałeś odczyn pH gleby? Może się okazać że ten zabieg jest zbędny.

W nawozie naturalnym jest CaO (w oboniku 5kg/t, w gnojowicy 2kg/1m3), więc przy zabiegu uwzględnij że już troche wapna wprowadziłeś w glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

w sumie to teraz jest nawożone obornika, a w sezonie to po pokosie zawsze jest rozwożona gnojówka, wiec może nie jest tak źle. Ale wielkie dzieki Qurek za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Witam.Jak myślicie, czy superfosfat+ sól ( wymieszane razem ) pasuje rozsiać końcem marca raz, a potem końcem kwietnia drugi raz by uzyskać ładną łąkę? Superfosfat w stosunku 3;1 do soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj