Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz1q    1826

Mocznik z inhibitorem w trawach jaki sens? On to może byc nawet w połowie maja dostępny to gdzie azot się przerobi żeby nie był w trawach później? Dla mnie z inhibitorem to nieporozumienie na łąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja mam bez .

W momencie zakupu kosztował 4tys a saletra 5tys także jak się niema co się lubi to się lubi co się ma 😁

W poprzednich latach szedł saletrosan 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Umnie na początku marca po 100kg fosforanu plus belenus 100kg plus 30tys gnojowicy. Saletra za jakiś tydzień może dwa

Saletry dam po 100kg i wszystko. Dziś miałem dać druga dawkę w jenczieniu ozimym pszenżycie i pszenicy ale decyzja że poczekam wegetacja spowolniła faza krzewienia w pełni i dużo azotu mineralnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

Dziś ruszyłem w nową trawę. Bo już się zaczęła domagać pokarmu.  Nocny przymrozek trochę pomógł by kolein nie narobić. 

IMG_20230329_090415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja wczoraj na DSV 2051 polałem z 15 tyś gnojówki bo też głodna. 

Jak nawieźć ten fant ( BG11) ?, 1 marca ok 200kg ultry 8. Siew początek września i pod korzeń ok 20tyś gnojówki 

spacer.png

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

A ja posiałem na jesień festulolium z lucerną wzeszło wszystko ładnie po jakoś 3 tygodniach porobiły się place zginęła trawa i lucerna. Co się mogło stać jakiś robal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ja pewnie jutro, ostatnie dni zimna, weekend ma coś popadać więc idealny czas, zrobi się ciepło to trawa powinna ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Z tego co mi się wydaje to taki nawóz powinien już dawno leżeć na polu, teraz to on może zadziała na 2 pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144

Pytanie w sumie w czym ma ten kainit pomóc? Jego skład moim zdaniem jest mało interesujący, jedynie jego cena jest dobra. 

Dnia 4.04.2023 o 09:53, ThePerkins napisał:

siejecie już N na łąki ? chodzi mi o saletrę

Tak, na trochę lepsze łąki saletrę dałem tydzień temu przed deszczem, a przedwczoraj zasiałem nawóz na torfowym badziewiu. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U nas na torfowym badziewiu od paru lat możliwy jest wjazd jak woda zejdzie, czyli okolice maj/czerwiec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja rozsiałem wszystko w czwartek i piątek, ładnie deszczyk padał to się rozpuściło. Teraz tylko ciepło, woda i czekać ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
Dnia 25.03.2023 o 12:24, ThePerkins napisał:

Mieszanka gorzowska przed 1 marca i teraz. Dostała 1 marca 100kg saletryspacer.png

spacer.png

Klasa VI.

Jak myślicie lecieć dzielić na 2 dawki ?, teraz mocznik i potem saletrę czy wsio na saletrę ?

Bierze się, VI klasa 

spacer.pngspacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

W tym roku muszę zrobić bo nie aktulane już ale w 2019 ( wtedy rok albo 2 w moim posiadaniu to pole) to 4.1 ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

No to i tak dobrze się bierze, u mnie DSV 5 klasa i w pierwszym roku więcej miałem z Tuzów niż z tej sianej, teraz też widzę, że słabo idzie w porównaniu do tuzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

U mnie po letniej suszy też na najsłabszych kawałkach wypadło sporo, 1 kwawałek podsiałem wczoraj życicą wielokwiatową aby z rok-2 jeszcze podkosić bo jestem zmuszony, a drugi pójdzie pod pług, mówi się trudno ale chociaż płodozmian będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Panowie mam pytanko, jakby teraz dać 2L agrosaru nie zaszkodzi to trawie, która będzie siana nie wcześniej niż za 2 tygodnie? 

Wybrałem zły rok na przesiewanie torfów. Jesienią glifo+ talerzowka i do teraz nie ruszane bo deszczu nie brakuje. Zrobiło się zielono od zielska, trzeba dwa tygodnie dobrej pogody żeby zasiać więc ziele wybuja i nie zniszczę go. Próbował ktoś takie cuda?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Przed orką i owszem choć raundap to typowo nalistny środek to pewnie też się uda. Pryskają kukurydzę przed wschodami i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Ziemniaki przed wschodem też pryskałem, ale trawa i koniczyna delikatniejsze. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Pryskacie dolistnie mocznikiem na łąki w niższych terenach w taką suszę gdzie trochę pozostało jeszcze wilgotnej ziemi? jeśli tak to co jaki odstęp czasowy żeby był efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

zalecają po 7-10 dniach od skoszenia


i nawet czytałem na jednym forum że facet sypał na 300l20kg i nic jej nie bylo ale to na własną odpowiedzialność


potrzebuje pomocy, zasialem nową łąke na ornym, i strasznie dużo komosy mi wyskoczyło, czym to prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj