Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

dejmian90    159
8 godzin temu, ThePerkins napisał:

Co na łąki w przyszłym roku ?, waham się pomiędzy saletrosanem 30 a saletrą i siarczanem MG , co wybrać ? 

300 kg saletrosanu 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
8 godzin temu, ThePerkins napisał:

Ja mogę kupić 30 i się waham troszkę, w jakich dawkach planujesz? 

W ubiegłym roku na n1 w pszenicy i  trawach dawałem saletrosan 30.

Potem oprucz lucerny już tylko saletra.

100kg saletrosan i 160 mocznik tak aby było min 100n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Panowie koniec października wysiane wapno Morawica i radkowit 2,5t/ha kiedy bezpiecznie wjeżdżać z obornikiem? Opadów bardzo mało, śnieg ledwie co popruszył. Jak tylko termin pozwoli od początku marca jechać? Nigdy nie łączyłem tak, ale obornik musi iść


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
2 godziny temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Stosując gnojowice dorzucacie jeszcze npk czy tylko sam azot?

Zależy co z analizy wynika. U mnie fosfor na działkach wszędzie wysoki to tylko kornkali/sól idzie. + azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

u mnie zgodnie z badaniami zawartości niskie (zamiłowanie ojca do potafoski mag) potas bardzo niski, magnez średni  ale zdarza się miejscami niski i na tych działkach poszedł obornik 25-30t. Na wiosnę planuje 200kg polifoski +100kg kizerytu a po 1 pokosie sól. Mogę jeszcze zastosować gnojowice świńską od lokalnego świniarza 120zl/10tys. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Mieszanka gorzowska przed 1 marca i teraz. Dostała 1 marca 100kg saletryspacer.png

spacer.png

Klasa VI.

Jak myślicie lecieć dzielić na 2 dawki ?, teraz mocznik i potem saletrę czy wsio na saletrę ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

na mieszkankę gorzowską dałes azot już 1 marca? ja dopiero będę sypał saletrę początkiem kwietnia o ile wyschnie w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

No dałem, widzisz jak wyglądała słabo i widzę że dobra decyzja chyba. Zostało mi trochę lepiej jak 100kg saletry z N2 to posypałem też na MG ( 1 ha) , tylko tam to pierzyna i już widać że niedobory azotu bo jasna się zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

moja siana 9 październik i jak narazie super wygląda życica rośnie jak szalona bez azotu. znaczy na tą działke co roku idzie obornik w ilościach zakazanych 🤣 tylko nie wiem czy to wyka czy koniczyna (dobrze się nie przyglądałem) jakaś zółta siedzi przy ziemi. jak się uda to w tygodniu 200kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

No dałem, widzisz jak wyglądała słabo i widzę że dobra decyzja chyba. Zostało mi trochę lepiej jak 100kg saletry z N2 to posypałem też na MG ( 1 ha) , tylko tam to pierzyna i już widać że niedobory azotu bo jasna się zrobiła

U mnie festulolium siane na jesieni też ruszyło fajnie, ale jeszcze nic nie było teraz dawane. Za miękka ziemia jest, i się koleiny robią. Zaś ma na kilka lat zostać. Dawałeś obornik i jakieś nawozy pod korzeń? 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

No ja posypałem bo zostało, na te szybkie trawy rzucę może za tydzień jakieś 100kg bo widzę głód ale fakt deko mokro jak na świeże użytki do jeżdżenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie. Mam 30 arów łąki przy płycie i planuje wypompować tam pompą i wężem gnojowicę, problem taki że obok mam dwóch sąsiadów a łąką graniczy z rzeką. Czy to w czymś wadzi? Czy normalnie mogę lać :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jedzie ktoś z azotem na trawy ?

Ja planuję jutro przy -5 rozsiać mocznik i saletrosan na lucernę.

Według doradców ostatni moment, miałem jeszcze te kilka dni poczekać ale że nadają znowu pewne deszcze po tym przymrozku to zmiana decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

W czym przymrozek przeszkadza? u mnie mocznik poszedł tam gdzie można było wjechać 2tyg temu i z niecierpliwością czekam do pierwszego pokosu. Nie wiem co tym trawom jest, że tak idą w górę w tym roku. Wody dużo, obornik też poszedł na cały areał na jesieni.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ja jeszcze czekam, ale w większości mam TUZy na początku kwietnia bedzie trochę lepsza temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

U mnie saletrosan poszedł tydzień temu na pierwszy strzał na łąki  i lucerny. Pewnie  10-20  kwietnia pójdzie druga dawka. Saletra albo saletrzak, zobaczę co taniej kupię puki co to saletrzak jest w lepszych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, Dodi napisał:

W czym przymrozek przeszkadza? u mnie mocznik poszedł tam gdzie można było wjechać 2tyg temu i z niecierpliwością czekam do pierwszego pokosu. Nie wiem co tym trawom jest, że tak idą w górę w tym roku. Wody dużo, obornik też poszedł na cały areał na jesieni.

W moich stronach na dzisiaj to pomaga bez niego szybko nie wjedzie bo jest bardzo mokro 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

jutro -4 z rana to ruszam z saletrą na gorzowską a na łaki to pewnie ok 15 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

-4 a odczuwalna -9.

Patrząc na prognozy  jak jutro dam ten mocznik to raczej nie powinien być wcześniej dostępny niz 20 kwiecień czyli tj twoja saletra 🙂

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
21 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Jedzie ktoś z azotem na trawy ?

Ja planuję jutro przy -5 rozsiać mocznik i saletrosan na lucernę.

Według doradców ostatni moment, miałem jeszcze te kilka dni poczekać ale że nadają znowu pewne deszcze po tym przymrozku to zmiana decyzji.

dobrze piszesz według doradców

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jak się zrobi cieplej, co z tego, że dziś posypiesz jak cały tydzień przymrozków i mocznik i tak nie będzie działał. No chyba, że u ciebie nie będzie przymrozków


Azoty powinny iść nie później niż 6-8 tyg przed koszeniem, chociaż wiadomo jak pogoda pozwala warto wjechać wcześniej, oczywiście jeżeli trawa już zaczęła rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

ja mocznik rzuciłem 25 w sobotę w nocy i niedzielę ładnie popadało więc powinno być dobrze, mocznik przecież ma 8 tyg karencji więc nie ma na co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Właśnie kończę mocznik w trawach i n2 w pszenicy.

U mnie dzisiaj skała na polu po tym mrozie. Doradcy z Dsv i Barenburg powiedzieli to samo co ci z GA mocznik w tych warunkach będzie dostępny dla roślin końcem kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj