Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Jasiek_    5
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

I co im odpowiesz? Że na agrofoto ci doradzili? Słuchaj się starszych gówniarzu!!

Kulturalnie zapytałem i oczekiwałem odpowiedzi nie musisz odrazu używać słów typu gówniarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Bo potas już miesiąc temu dałem a wczoraj saletra i kizeryt a polidap dopiero chce bo wcześniej nie było a później szkoda było rozsiewacz wyciągać 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Wstyd się przyznać polidap sypałem dopiero dzisiaj sól potasowa ponad 1mc temu. Z saletrą czekam minimum 1 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Ja bym już saletrę tez sypał ale ciągle pada i ma padać a na mokre niezbyt siać. W poniedziałek pod jeczmien zostało mi w rozsiewaczu troche saletrosanu posiałem po trawie. Będzie porównianie Saletrosan vs Saletra 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Przez dluzszy czas zimno teraz nadawali i ja sie wstrzymalem, bo mnie ojciec to mowi, ze to darmo robota i pieniadze i nie wiem czy ma racje. Chodzi o saletre.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Saletra może i tak, jej dużo nie trzeba żeby się rozpuściła... Można poczekać. U nas od jutra ok 15st nadają, trawa już fajnie ruszyła 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
damiano12332 napisał:

Przez dluzszy czas zimno teraz nadawali i ja sie wstrzymalem, bo mnie ojciec to mowi, ze to darmo robota i pieniadze i nie wiem czy ma racje. Chodzi o saletre.

Ja saletrę posiałem już jakiś czas temu i widać efekt, mimo iż nie jest za ciepło to trawa powoli rusza, teraz jak tylko przyjdzie ciepło to będzie rosła w oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Bo z saletrą sie nie ma co spieszyc było tak ze siałem i koniec kwietnia a po 20 maja juz kosiłem jak będzie zimno i trawa jeszcze dobrze nie ruszyła to lepiej poczekac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

rozsialem 300 kg saletry 8 kwietnia spadło sporo deszczu,trawa złapała kolor dużo wcześniej ale stała w miejscu. Jak długo będą działały te dwie formy azotu? Boje się że trochę za wcześnie posialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

300 kg to już chyba przesada Jeszcze w dzielonych to bym zrozumiał. 300 na pierwszy pokos, 250 na drugi, 200 na trzeci i może jeszcze 200 na czwarty? A później w "luźne rozmowy ..... co się dzieję z tą krową, co jej może być, zatruła się czymś czy jeszcze co innego?

a i jeszcze aproppo  opóźnionego  wysiewu. Czy trawa nie potrzebuje azotu by się krzewić? Azot pod koniec kwietnia coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Podobne dawki stosuje co roku i nigdy nie miałem problemu z krowami od sianokiszonki.102kg N to nie kosmicznie duzo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja już kilka lat daje ok 100 kg N na pierwszy strzał i jest super. Zresztą na 10 t zielonki potrzeba ok 50kg N i z tym się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja w tamtym roku posiałem 200kg saletrosanu 26 i też było git, główny czynnik to woda :P . W poniedziałek rozsiałem 250 kg saletrosanu 30 zobaczymy efekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj