Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

zetorr6441    365

Oto efekt dobę po rozlaniu 10tys gnojówki na ha, 3 dni po skoszeniu. 

Kilka godzin po spadło 22l wody 

Po gnojowicy niema znaku a tu takie cyrki wyszły 

IMG_20200630_212118.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Nic trawce nie będzie , u nas poszło ponad 30 tys/ha jakiś tydzień po skoszeniu ,widok był podobny jak u Ciebie ,a dziś wygląda tak. Za tydzień pewnie będzie koszone :)

IMAG0081.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
22 godziny temu, damian12345 napisał:

do kiedy trzeba wykosić TUZ pod dopłaty?

Ty nierobie tylko na dopłatach zerujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Po jakim czasie od zastosowania saletry kosicie czy też wypasacie bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@soltys48 z tego co tu się przewinęło tematów o tym to minimum 3 tygodnie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja często z musu wypasam po 2 tygodnich i problemów na razie ni ma. Przekropnie, rośliny idą jak burza więc chyba wystarczy taki czas.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
Gringo1 napisał:

22 godziny temu, damian12345 napisał:

do kiedy trzeba wykosić TUZ pod dopłaty?

Ty nierobie tylko na dopłatach zerujesz

mylisz się, bo została mi jedna łąka do skoszenia przez awarię i pogodę. Hoduję bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Po jakim czasie od zastosowania saletry kosicie czy też wypasacie bydło?

Jak trzeba to krowy mleczne wypasam po 2 tygodniach ale dawka na pastwisko to poniżej 100 kg saletry ale wtedy w oborze do kiszonki z kukurydzy śruty rzepakowej nie dostają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
2 godziny temu, damian12345 napisał:

mylisz się, bo została mi jedna łąka do skoszenia przez awarię i pogodę. Hoduję bydło.

No to cie to uratowało zw🥴racam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

IMG_20200705_122435[1].jpg

Łąka siana wiosną wraz z owsem skoszona tydzień temu. Niestety dosyć marnie odbija tzn dość rzadko, a miejscami wcale. Dosiać to jakoś czy na koniec lata ponownie orka i siew?

IMG_20200705_122541_HDR[1].jpg

IMG_20200705_122547_HDR[1].jpg

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

powninna się nabrać  i zagescić .            a jaki gatunek traw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Dodam że przez ten tydzień spadło około 30 litrów.

Kostrzewa trzcinowa  – 30%

Kupkówka pospolita ) – 30%

Kostrzewa czerwona – 10%

Życica trwała – 10%

Życica mieszańcowa – 10%

Życica wielokwiatowa (osłonowa) – 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Znajomy skład ;) Była mocna susza czy coś z siewem może za głęboko? Ogólnie to gatunki, które powinny zrobić tu gęstą ruń... Wg mnie powinno się zagęścić po dobrej dawce azotu.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

No w kwietniu 0 opadów niestety, a siew 07.04 W maju około 100 czerwiec 60 lipiec 28.  Po zbiorze sypnąłem 150 kg saletrosanu 26 i 100 kg Korn kali. A moze siewnikiem trochę dosiać, albo grabkami czy czekać na rozwój sytuacji?

Armand a będziesz miał jeszcze te mieszanki w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeszcze nie wiem... wiosenna dostawa sprzedała się dość szybko. Nie widzę wielkich potrzeb na jesienne zasiewy w trwalszych tematach stąd jeszcze się zastanawiam. Jakbyś chciał to mam jeszcze końcówki tj porwane / zabrudzone worki z jednej dostawy co TIR miał wypadek. W promocyjnej cenie.

Co do podsiania... można by tylko, że poszła porcja azotu to tu powinno się bujnąć szybko... to zdjęcie z dziś?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Odezwij się proszę na maila ile trzeba to rano spojrzę i dam znać. Lecę teraz kosić ;)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
22 godziny temu, Morion napisał:

1.15 MB · 0 pobrań IMG_20200705_122435[1].jpg

Łąka siana wiosną wraz z owsem skoszona tydzień temu. Niestety dosyć marnie odbija tzn dość rzadko, a miejscami wcale. Dosiać to jakoś czy na koniec lata ponownie orka i siew?

IMG_20200705_122541_HDR[1].jpg

IMG_20200705_122547_HDR[1].jpg

Niepotrzebnie siales z owsem, no i trochę za późno skosiłes i za nisko. 

Ja też sialem wiosna końcem marca i teraz wygląda drugi odrost, tydzień temu zdjęcie. 

A warunki mamy podobne 

Snapchat-1085648306.jpg

22 godziny temu, Morion napisał:

1.15 MB · 0 pobrań IMG_20200705_122435[1].jpg

Łąka siana wiosną wraz z owsem skoszona tydzień temu. Niestety dosyć marnie odbija tzn dość rzadko, a miejscami wcale. Dosiać to jakoś czy na koniec lata ponownie orka i siew?

IMG_20200705_122541_HDR[1].jpg

IMG_20200705_122547_HDR[1].jpg

Niepotrzebnie siales z owsem, no i trochę za późno skosiłes i za nisko. 

Ja też sialem wiosna końcem marca i teraz wygląda drugi odrost, tydzień temu zdjęcie. 

A warunki mamy podobne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@damianzetor9540 Qurcze Nawet nie ma co porównywać ehh Z tym owsem to faktycznie masz rację, ale kto przypuszczał że w kwietniu nie spadnie kropla deszczu. Przy jesiennym siewie będzie już bez zboża. Człowiek cały czas się uczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja już z 10 lat temu się wyleczyłem z siewu że zbożem. Zawsze czystą trawę i pierwszy pokos możliwe jak najwyżej kosić, nawet i te 8-10 cm. 

Tutaj pierwsze koszenie to był herbapol i plon 3 bele z ha a teraz już piękna łąka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam takie pytanie 1. Jaki polon teraz zasiac po cebuli zimowej klasa 2. Coś wartościowego w bele na krów. 2. Czy jak zasieje mieszankę gorzaską po żniwach to jaki mniej więcej plon mogę jeszcze skosić jesienią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj