Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Bananek    16854

Armand, a powiedz mi czy taka czteroletnia z koniczyna to droga by była? i czy mogę ja zasiać po trzecim pokosie zebranym w połowie września? ona ma jakąś roślinę startową/okrywowa? czy trzeba by z zytem siać żeby coś już na przyszły rok mieć do zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Kwestia podglebia, często to się udaje jeśli nie jest to żwirownia ;)

3 godziny temu, Bananek napisał:

Armand, a powiedz mi czy taka czteroletnia z koniczyna to droga by była? i czy mogę ja zasiać po trzecim pokosie zebranym w połowie września? ona ma jakąś roślinę startową/okrywowa? czy trzeba by z zytem siać żeby coś już na przyszły rok mieć do zbioru?

Z żytem niezbyt bo okryje ją tak, że będzie z nią słabo ;)

późno letnie / jesienne siewy zwykle bez roślin osłonowych, aczkolwiek jako ciekawostkę dodam, że raz posiałem z pszenicą ozimą to było dość dobrze

.........

Termin siewu - przy koniczynie i gatunkach traw wolniej kiełkujących jakie tu polecam użyć - max 10 września

.........

Jeśli pewne 3-4 lata to wyższa półka, więc dość drogo.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Niedziela/ poniedziałek deszcz czy mogę jutro sypać saletrę czy za wcześnie ?. Oczywiście pytam o 2 pokos :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
28 minut temu, ThePerkins napisał:

Niedziela/ poniedziałek deszcz czy mogę jutro sypać saletrę czy za wcześnie ?. Oczywiście pytam o 2 pokos :D 

Jeszcze się pytasz?

Już Powinna być rozsypana. 😁

2 minuty temu, Krystian2152 napisał:

Panowie ile saletrzaku na 2 pokos na łąki?

Ja daję jakieś 300kg/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Azot od razu po zbiorze, przy czym oczywiście warto wcelować przed deszczem :)

Porcja azotu - zależy jaki skład gatunkowy / stan użytku itp. Jeśli łąka typowo trawiasta to 200+ trzeba dać na pewno.

Kiedy koszę... u nas niestety nie jest kolorowo i wszystko malutkie. Kwiecień bez opadów i chłodny, teraz znów bardzo chłodno. W weekend objadę pola i będę coś planował. Zapewne koszenie dopiero koniec przyszłego tygodnia i konkretne zbiory od poniedziałku... 1 czerwca. Późno jak nigdy no ale co zrobić.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Jeszcze się pytasz?

Już Powinna być rozsypana. 😁

 

Daj zebrać, w wałkach jeszcze się dosusza :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2020 o 12:47, SamaPrawda napisał:

Co lepiej posiać na drugi pokos? Myślałem o saletrze, ale nie daleko mam biogazownie i mógłbym lać poderment, tylko nie wiem czy osiągnę tym dobry efekt

W naszych doświadczeniach najlepiej sprawdza się Yara 21-6-12 oraz elplon nitro plus. Azot przy udziale łatwo dostępnych form potasu i fosforu, wsparty 1 zabiegiem dolistnym w ciągu ostatnich 4 lat średnio oddaje 35% więcej z pokosu niż trawa nawożona saletrą (w obu wariantach były stosowane takie same ilości azotu).


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Ekspert_Elvita napisał:

Dnia 17.05.2020 o 12:47, SamaPrawda napisał:

Co lepiej posiać na drugi pokos? Myślałem o saletrze, ale nie daleko mam biogazownie i mógłbym lać poderment, tylko nie wiem czy osiągnę tym dobry efekt

W naszych doświadczeniach najlepiej sprawdza się Yara 21-6-12 oraz elplon nitro plus. Azot przy udziale łatwo dostępnych form potasu i fosforu, wsparty 1 zabiegiem dolistnym w ciągu ostatnich 4 lat średnio oddaje 35% więcej z pokosu niż trawa nawożona saletrą (w obu wariantach były stosowane takie same ilości azotu).

Jaki nawóz dolistny?


dabrowskit napisał:

na Dsv 2056 polać 10tys l na ha gnojowicy?

Ja myślałem nad gnojowka bo nie mam gdzie wylewac a tylko skosilem 2056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Od razu. Saletrosan lub saletrę.

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@ASZv3Pisałeś coś o promocji na trawy do 15 czerwca czy mi coś sie pokręciło w głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Ja leciałem ostanie 3 dni z gnojowica 28 tys /ha, dziś salaletra 200 kg i mam nadzieję, że popada bo mogłoby trochę przypalić . Ja bym lał od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
4 godziny temu, kr9292 napisał:

@ASZv3Pisałeś coś o promocji na trawy do 15 czerwca czy mi coś sie pokręciło w głowie?

Tak. Dokładnie na poplony/międzyplony na paszę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@ASZv3 A teraz trudne pytanie więc się skup 😋 Wiem że masz też kury, więc będzie Ci łatwiej hehe. Jakie trawy mieszanki dla wszelakiego drobiu ☺️ Dodam że 20 cm poniżej i już jest żółty piasek i ogólnie sucho,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
ASZv3 napisał:

Od razu. Saletrosan lub saletrę.

To ja jeszcze zapytam ile czystego N maksymalnie na drugi pokos przy niezłych opadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Też rozsialem dziś rano około 200kg.W nocy ladnie popadalo i jeszcze ma padać to się fajnie rozpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@ASZv3 a na normalne?  Jak sie z tobą skontaktować bo na AF nie da sie wysyłać do ciebie wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj