Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ThePerkins    913

Sam się obawiam, że może być za zimno i nie wiem. Z drugiej strony potem jak nie będzie deszczu to jeszcze gorzej 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Rozsiany saletrosan I saletra.Jutro ma spać od 2 do 5 l później żadnego deszczu także zaryzykowalem niech się dzieje wola Boża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

panowie na pierwszą dawkę dałem saletrosan 150kg i wczesną wiosną polifoske 6 220kg trawa siana w tamtym roku myślę jeszcze trochę rsm rozlać jak myślicie czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli się nie mylę to jest KOSTRZEWA TRZCINOWA. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Robi się sucho, deszcz nie pada, śnieg nie pada. Jak tu rozsypać azot na łąki?😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

W sobotę rozsialem nawozy w niedzielę trochę popadalo, dziś galancie śniegu wszystko się ladnie rozpuścilo teraz tylko czekać na wyższe temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Chce zasiac trawe starym poznaniakiem wraz ze zbozem jeśli dam 40kg owsa i 40kg trawy/hektar zboze chce wymieszac z trawa i zasiac w jednym przejezdzie. Bedzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja też posiałem w sobotę na zboża i trawy. Od przyszłego poniedziałku w końcu ciepło w dzień i w nocy :) Oby coś padało :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

A ja na części posiałem w sobotę a w niedzielę troszkę popruszyło nawet nie miało się z czego rozpuścić. Z resztą nie wiem czy czekać czy siać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

U nas w niedzielę wieczorem i w nocy tak delikatnie mocniej xD ale liczyłem dziś na więcej... 50km ode mnie sporo śniegu a u nas zero opadu. Teraz niby czw/pt i coś przyszły tydzień. Ważne, że w końcu idzie ciepło. Póki jeszcze cokolwiek wody bliżej korzeni. Może nie będzie tak strasznie dalej... jak to zapowiadają ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Sporo śniegu tzn. nawet do kostek nie było ale  lepszy rydz jak nic mimo tego żałuje że nie zasiałem saletry w ten śnieg ,posieję dzisiaj może zostało trochę wilgoci i się rozpuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Siać azot na łąki czy jeszcze czekać z tydzień? Narazie są w nocy przymrozki i nie wiem czy czekać czy jechać z azotem i korzystać z wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Siać, od poniedziałku już ciepło.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

U mnie ten azot to by sie nawet nie rozpuścił... susza wieksza niz rok temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Jest sucho, brak opadów. Jest sens sypać saletrosan na TUZy? , w prognozach zero deszczu na najbliższe dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jest i nie ma. Raczej polecam wstrzymanie z gotowością na działanie przed zapowiadanym dość pewnym opadem.

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zybek2110    1

Gdybym rozsial mocznik i nie było opadów to co się z nim stanie wyparuje czy się wchłonie ? Nadają teraz trochę przymrozki że dwa dni jest szansa że się rozpuści z tym porannym szronem ?

Edytowano przez zybek2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie nie padało już z miesiąc i nic nie nadają... Mam kilka hektarów ładnej wynawożonej łąki nad rzeką nie będę patrzył jak trawa zdycha jutro lecę z saletrą i podleje ją na noc wodą z rzeki jak rozleje ze 25m³ na hektar wody to raczej powinna roślina azot przyswoić bez dużych strat?? Ma ktoś jakieś doświadczenie bo pierwszy raz coś takiego robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj