Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

ASZv3    829

Trawy jak trawy, kwestia mieszanek i ich stosowania ;) Gdzieś w założonym świeżo temacie opisałem mniej więcej jak to działa, spróbuj znaleźć :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

A jak wyniki badań pokazują ph powyżej 6 ,fosfor, potas  wysoki albo bardzo wysoki to można sobie odpuścić nawożenie NPK przedsiewnie, ewentualnie tylko jakiś azot jak to wtedy wygląda?

Armand wysłałem Ci wczoraj maila i cisza, weź coś zrób z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Właśnie widziałem, odpisuję po kolei 18/24h ;) Spojrzę to będę wiedział dokładnie natomiast nawet na wysokich zasobnościach trzeba dać składniki na bieżące pobranie, zwłaszcza siejąc coś wieloletniego trzeba wprowadzić fosfor przedsiewnie, bo jest to najbardziej efektywne. W mieszankach trawiastych lub z niewielką zawartością motylkowych warto przedsiewnie dać trochę azotu w postaci mocznika, natomiast gdzie jest dużo motylkowych i idzie azot w NPK w dawce około 30kg + pozostałości po suchym roku w glebie - niekoniecznie trzeba podać N.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jakiś wirus u jednego dystrybutora bardziej, to nie są detaliczne producenta.

Polecam znaleźć na innej stronie znacznie niższe ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Czy jest sens zakładać łąkę bez obornika? Mam kilka ha pola, gdzie jesienią zaorałem stare łąki ziemia 5 klasa czy lepiej sobie odpuścić i zasiać cos innego? 

Ewentualnie jest jeszcze opcja dania obornika na te zaorane pole i przykrycie talerzówką chociaż wtedy raczej wyrzuce starą darnie..

Edytowano przez friz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Obornik zawsze warto dać jak jest ale wiele osób nie ma lub nie ma tyle co by się przydało (np. ja) ;)  i śmiało udają się użytki zielone. Warto tu zadziałać z wapnowaniem / nawozem PK (nie razem w tym samym momencie). Przeorałeś sporą masę, więc to przegnije i też da efekt. Obornik + ta masa i talerzówka to byłby poligon, więc bez sensu.

No chyba, że nie potrzebujesz tu tego użytku w tym roku to można np posiać zboże jare szybko i po żniwach obornik / orka / siew jesienny traw do max 10 września.

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
18 minut temu, ASZv3 napisał:

Obornik zawsze warto dać jak jest ale wiele osób nie ma lub nie ma tyle co by się przydało (np. ja) ;)  i śmiało udają się użytki zielone. Warto tu zadziałać z wapnowaniem / nawozem PK (nie razem w tym samym momencie). Przeorałeś sporą masę, więc to przegnije i też da efekt. Obornik + ta masa i talerzówka to byłby poligon, więc bez sensu.

No chyba, że nie potrzebujesz tu tego użytku w tym roku to można np posiać zboże jare szybko i po żniwach obornik / orka / siew jesienny traw do max 10 września.

Rzeczywiście darnia tam była konkretna, wszystko całkiem dobrze sie zakryło. Zależy mi na tej łące, zeby na przyszły rok miec z niej dobry plon bo będę miał za mało traw w przyszłym roku a siew po żniwach raczej odpada bo podejrzewam, ze bedzie pustynia na polu a teraz jest duzo wilgoci, sporo deszczu spadło w ostatnim czasie. Co do nawożenia to zimą poszło 600kg wapna granulowanego polcalc na wierzch teraz chcę dać 250kg ultra 8 i moze 100kg mocznika a pózną jesienią obornik na wierzch taki plan nawozowy będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak 👍

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
24 minuty temu, ASZv3 napisał:

Tak 👍

A co powiesz o tej trawie, siana w zeszłym roku słabo powschodziła, będzie cos z niej czy do podsiewu sie kwalifikuje ?

20200320_113726.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie wygląda mocno źle, może jakieś zdjęcie robione z góry? Jaka to mieszanka i jaka gleba?

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
20 minut temu, ASZv3 napisał:

Nie wygląda mocno źle, może jakieś zdjęcie robione z góry? Jaka to mieszanka i jaka gleba?

 

20200320_122524.jpg

20200320_122453.jpg

Ziemia piaszczysta 5-6 klasa dokladnie nie pamietam tej mieszanki ale napewno bez motylkowych glownie kupkowka i chyba kostrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No właśnie na takie gatunki to wygląda. Są dość mocno konkurencyjne stąd podsiew nie jest prosty zwłaszcza na słabszej glebie, gdzie życice niezbyt dają radę przy braku wody. Tutaj warto użyć życicy mieszańcowej i festulolium. Np. na gotowo w mieszance MP z Agrilandu.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie ma


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Siał ktoś z was może trawy poznaniakiem i wie jak go ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
47 minut temu, ASZv3 napisał:

No właśnie na takie gatunki to wygląda. Są dość mocno konkurencyjne stąd podsiew nie jest prosty zwłaszcza na słabszej glebie, gdzie życice niezbyt dają radę przy braku wody. Tutaj warto użyć życicy mieszańcowej i festulolium. Np. na gotowo w mieszance MP z Agrilandu.

No to lipa, myslisz, ze jakis sensowny pokos bedzie z tego co jest? I czy dokrzewi sie z czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Raczej nie będzie tragedii. "Dokrzewienie" niezbyt.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
59 minut temu, Morion napisał:

Siał ktoś z was może trawy poznaniakiem i wie jak go ustawić?

Próba kręcona i do skutku ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 18.03.2020 o 20:19, Smoka napisał:

Co powiecie na temat traw z Pietrzaka? 

Mam zasiane kilka hektarów premium dry i premium torf w 2018R w sierpniu , i w 2019 w wrześniu, ogólnie jak na ten moment to trawa fajna, na lepsze pola to raczej bym jej nie posiał ale na łąkę torfową na której rosła trawa(bluszcz) to fajne rozwiązanie na 3-4 lata żeby ponawozić i przerobić trochę ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Barenbrug, różne wersje od bg-7 do lucerny, w zależności od pola

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Polecam coś z BMA w tym klimacie :)

1 godzinę temu, PATr napisał:

Mam zasiane kilka hektarów premium dry i premium torf w 2018R w sierpniu , i w 2019 w wrześniu, ogólnie jak na ten moment to trawa fajna, na lepsze pola to raczej bym jej nie posiał ale na łąkę torfową na której rosła trawa(bluszcz) to fajne rozwiązanie na 3-4 lata żeby ponawozić i przerobić trochę ziemię

Te dwie mieszanki, a zwłaszcza torf są jeszcze w miarę aczkolwiek całkiem w miarę były wcześniej. Od tamtego sezonu skład znacznie osłabł niestety.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Próba kręcona i do skutku ...

Taaa tyle to i ja wiem..  dzięki za radę😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj