Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

ThePerkins    934
18 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Czym podsiewales i w jakiej dawce? 

Amazone AD3000  , +,- 20 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22
damianzetor9540 napisał:

Jeśli to w jednej dawce to ta ilość potasu się zmarnuje. Było na dwa razy dzielić

Tez bylem przekonany zeby dzielic ,ale po konsyltacjiach z doradcami z k+s i dsv zapadla decyzjia o podaniu tego na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dla trawy to dobra opcja. Ale dla bydła nie. Potas pobierany jest kompleksowo więc później w pierwszym pokosie potasu może być aż za bogato. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22

z tego co sie dowiedzialem potas nie jest tak szybko dostepny..i przy srednich opadach tez nie zostanie wyplukany......no chyba ze spadnie 300 l w 3 miesiace ...ale wtedy to pal je licho z potasem i tak trawka piekna bedzie😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Coś średni Ci doradcy... nawet jak masz totalnie niską zasobność to nie dałbym tyle na raz


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeden od nawozów mógł pomyśleć, że później już nie kupi to trzeba wcisnąć xD ale drugi powinien zachować umiar licząc na dobre plonowanie szerzej jak w tym roku no i brak problemów z nadmiarem u bydła ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22

To tak w ramach jasnosci....jaki jest cel dzielenia dawki? Co sie z tym potasem bedzie dzialo.....? w te wyplukiwanie bardzo nie wierze....niech sie dobrze rozpusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Racjonalność / efektywność / oszczędność tj przeciwdziałanie: stratom tego składnika, pojawieniu się chwastów potasolubnych na TUZ, skutkom nadmiaru potasu w paszy (problemy zdrowotne zwierząt).


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

wiec w ciagu roku jaka dawka potasu na tuz powinna byc wystarczająca? z badań gleby wyszlo fosfor na bardzo wysokim poziomie( polidap co roku pod kukurydze 250kg )a potas niski bo gleba IV klasa miejscami tylko gliniaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To trzeba trochę nadgonić akurat ale na takiej glebie ogólnie dzielenie bardzo istotne (dodam do powyższej informacji, że na glebach organicznych jest wręcz konieczne dzielenie dawki...).

Biorąc pod uwagę, że będziesz nawoził solidnie azotem, użytkował tylko kośnie i nie stosował gnojowicy to polecałbym łącznie 180 kg składnika przy czym dzieląc: teraz 80kg / po pierwszym pokosie 60kg, po drugim 40kg lub na jesień razem z fosforem w jakimś PK 60kg. Chyba, że ogarniesz 4 solidne pokosy to trzeba by jeszcze zwiększyć na takiej glebie z niską zasobnością ale też nie ma też co mocno szaleć - lepiej co roku działać :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

zamawiając nawozy liczylem wlasnie na 180kg czystego potasu +dodatkowo ok 150kg kizerytu. na jesienne nawozenie raczej nie ma co liczyc bo akurat trawy mam na pochylych polach i przez zime wszystko na dole ląduje co doskonale widac w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Przy takich zimach jak raczej już teraz będą to swobodny wjazd z potasem w lutym jest OK.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W lutym 20 poszlo npk kiedy iść z azotem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Na południu zapewne szybciej. U mnie polecę część mocznikiem (pastwiska i mniej intensywne trawy) może jutro, a część saletrą / saletrosanem za około 2 tygodnie


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Na lucernę 0 albo 100-120kg

Na trawy 200-300kg

1 minutę temu, soltys48 napisał:

już z mocznikiem??

Akurat rozładowałem auto to trzeba coś robić ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Armand a tą saletrę masz zamiar dzielić czy już dawka ostateczna do pokosu? Ja myślałem w tym roku o początku kwietnia z zapasem +10 dni jak by nie padało. Jak to jest z marnowaniem azotu przy niskich temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
ASZv3 napisał:

Na lucernę 0 albo 100-120kg

Na trawy 200-300kg

1 minutę temu, soltys48 napisał:

już z mocznikiem??

Akurat rozładowałem auto to trzeba coś robić ;)

Mam zamiar w tym tygodniu zasiać 4 ha życicy wielokwiatowej. 40 kg na ha wystarczy ? czy nawet do 35 kg zjeść? klasa przewag 4 b miejscem 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zakładając, że materiał jest OK to 45kg/ha


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Włokę raczej trzeba było wcześniej (aczkolwiek może to zrobiłeś też) ;) a teraz wałowanie... o ile nie zasklepisz tym gleby za mocno


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj