Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

ASZv3    829

O czym? o srebrze? ;) Mógłbyś na kukurydzę testowo dać :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był kilka miesięcy temu jakiś artykuł w TPR o srebrze w kukurydzy. Miało to niby plony podnosić. Dla mnie abstrakcja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Duże gospodarstwa po ubiegłorocznych testach biorą na potęgę, somsiad nie ma tego jeszcze opracowanego w sensie wykresów / opinii etc. ale jest rewelacja. Ogólnie temat jako adiuwant ale świetnie stymuluje do wzrostu zwłaszcza w okresie stresów. Koszt stosunkowo niewielki. Polecam wypróbować. Do zaprawiania nasion również.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Możesz coś więcej napisać o tym srebrze? Czy ,kiedy i jak można to stosować na zboża jare i użytki zielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To z artykułu o lekach, ale działanie jest takie same. Zastanawia mnie jak to ma się przełożyć na plon trawy czy kukurydzy. Rozumiem w zbożach gdzie atakują ciągle choroby grzybowe, ale ...

Srebro koloidalne – czym jest?

Srebro koloidalne jest niczym innym jak niejednorodną mieszaniną, nie roztworem. Oznacza to, że jej częścią składową są po prostu nierozpuszczalne drobinki, widoczne jedynie pod mikroskopem elektronowym. Wielkość cząsteczki srebra koloidalnego wynosi między 1-5 nm. Dla porównania, wirusy są wielkości 20-300 nm, a bakterie 200-80 000 nm. To właśnie dlatego srebro koloidalne może bardzo łatwo wnikać do ich wnętrza i je niszczyć. Aby uzmysłowić sobie różnicę wielkości koloidu srebra a bakterii, można posłużyć się porównaniem wielkości kota domowego do najwyższego szczytu na Ziemi – Mount Everest 8848 m n.p.m.

Właściwości srebra koloidalnego

Działanie srebra można przyrównać do antybiotyku, bowiem naładowane dodatnio jony srebra przyczepiają się do ujemnie naładowanych bakterii i niszczą w ten sposób strukturę komórek bakterii. Działanie to zostało nazwane przez dr Roberta Becka efektem „srebrnego pocisku”, gdyż srebro zabija bakterię od razu, podczas gdy antybiotyk zabija dopiero w momencie, kiedy bakterie zaczynają się dzielić lub w ogóle zapobiega ich podziałowi. W obu przypadkach nasz system immunologiczny musi sobie sam poradzić z większością patogenów. Natomiast srebro koloidalne w pierwszej kolejności zakłóca pozyskiwanie energii przez bakterie, co prowadzi do przerwania łańcucha oddechowego. Z tego powodu zaczynają obumierać w ciągu kilku minut, tracąc elektrolity, wysychając i kurcząc się. Tak samo dzieje się w przypadku działania srebra koloidalnego na grzyby. Co ważne, antybiotyki nie działają jednak na wirusy. Natomiast srebro koloidalne wykazuje również działanie przeciwwirusowe. Warto również wspomnieć, że bakterie nie uodparniają się na działanie srebra koloidalnego, a to oznacza, że zarówno mutacje bakterii, jak i one same zawsze wchodzą w błyskawiczną reakcję ze srebrem. W przypadku komórek drożdżaków, można zaobserwować jeszcze inny mechanizm. Srebro hamuje wytwarzanie się enzymu z klasy izomerazy, której brak zakłóca prawidłowe funkcjonowanie komórki.Srebro koloidalne przyczynia się do walki z organizmami chorobotwórczymi, ale również bardzo skutecznie wspomaga proces regeneracji uszkodzonych tkanek. Wspiera tworzenie się nowej tkanki nabłonkowej w procesie namnażania się nowych komórek, zastępujących komórki martwe bądź uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No to taka część działania. Opiszę wkrótce, bo teraz właśnie pryskamy i jeszcze siejemy, a nie chcę Wam tego pisać bardzo skrótowo :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
21 godzin temu, ASZv3 napisał:

Duże gospodarstwa po ubiegłorocznych testach biorą na potęgę, somsiad nie ma tego jeszcze opracowanego w sensie wykresów / opinii etc. ale jest rewelacja. Ogólnie temat jako adiuwant ale świetnie stymuluje do wzrostu zwłaszcza w okresie stresów. Koszt stosunkowo niewielki. Polecam wypróbować. Do zaprawiania nasion również.

A sprzedaż wysyłkową prowadzisz i ile to wychodzi na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob27    0

Mam posiane dwa kawałki pola mieszanką traw. Poniżej zamieszczam aktualne wyniki badań gleby. Kawałek oznaczony jak 18 został zasiany w tym roku w marcu i przeznaczony jest na koszenie na siano. Drugi (oznaczony jako 10A) był zasiany jesienią 2017 r., w ub. roku 2 razy koszony, w tym roku przeznaczony częściowo na pastwisko, częściowo będzie skoszony na siano, a następnie wypasany. W tym roku nie dawałem, żadnych nawozów. Przez następne parę dni ma padać, więc pomyślałem, że dobrze by było sypnąć jakiegoś nawozu na te trawy. Co proponujecie i w jakich ilościach?

wyniki.thumb.jpg.923c75fc6b9da1e12c51277ae26cabe7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Tylko?? A fosfor? Potas? Widziałeś załączone wyniki badania gleb? Ja bym dał 350kg Polifoski 8 a pod kolejne pokosy 150-200kg soli potasowej w jednej dawce albo (lepiej) podzielone na przynajmniej dwie. Azot wedle uznania w zależności od oczekiwanego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

ze tak powiem wyniki nie są zle a trawa pobiera potas w luksusowych ilościach wiec radze nie walić takich ilosci potasu 150 kg soli potasowej wystarczy lub 300 kg polifoski 6 wtedy potas bez zmian . największym problem wydaje się być Bardzo niski poziom magnezu i tu trzeba uderzyć ale to najtaniej wyjdzie na jesieni wapno magnezowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Tylko?? A fosfor? Potas? Widziałeś załączone wyniki badania gleb? Ja bym dał 350kg Polifoski 8 a pod kolejne pokosy 150-200kg soli potasowej w jednej dawce albo (lepiej) podzielone na przynajmniej dwie. Azot wedle uznania w zależności od oczekiwanego plonu

Polifoska owszem,ale juz jest późno, chyba ze jest wilgoci dużo i chce kosić w polowie czerwca to w porządku, zanim nawoz sie rozlozy to sie zejdzie 

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja jak zyje nigdy nie wapnowałem u siebie łąk i odczyn gleby tylko lekko kwasny ;) 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Azotu też pewnie nie stosujesz i masz "tylko" 6 pokosów rocznie ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, może piszę nie w tym temacie ale w granicach sierpnia, jeżeli rok będzie sprzyjający i uda się do tej pory zebrać wystarczającą ilość paszy, chciałbym skasować TUZY. Trawa nigdy nie przesiewana, można powiedzieć że "dzika". Bo zbiorze pokosu w sierpniu pobrałbym próbki gleby zastosować odpowiednie nawożenie i tutaj problem, czy wysiewać wtedy nową trawę, czy zasiać poplon który skosiłbym również na paszę po tym w zależności od wyników glębę albo wapnował albo zastosować obornik, zorać na zimę i wiosną wysiać nową trawę ? Jak podejść do tego tematu, jedno jest pewne TUZY chcą skasować i założyć nowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

Jak chcesz siać trawe w tym roku to max do 15-20 sierpnia. Ona ma czas wzejść i się rozwinąć. Ja posiałem we wrześniu 20tego i średnia jest. Ładna tylko tam gdzie z jesieni było mokrzej i urosła na zimę dość duża, i pod drzewami, bo jej mróz nie zalatwił.

Wiosenne siewy to też loteria, zasiać wczas to przymrozki, zasiać późno to znów strata plonu. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16
Dnia 1.05.2019 o 10:56, ASZv3 napisał:

Azotu też pewnie nie stosujesz i masz "tylko" 6 pokosów rocznie ;)

Nie 2 pokosy maks 3 i sieje tylko saletrzak 2 razy w marcu raz drugi w maju 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mieszanka wlasna siana we wrześniu 2018, 15 kwietnia dostala 250kg saletry, po pierwszym pokosie dostanie 220, potem 200 kg i jak beda sprzyjające warunki to pod 4 pokos 150

IMG_20190502_190938.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

To na drugi pokos daj jeszcze 60 kg czystego potasu plon będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Na lucerny tak zawsze daje 100kg soli po pierwszym pokosie, w tym roku dam i na te mlode trawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj