Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Huberto89    62

witam Panowie, powiedzcie ci jakie są najlepsze nawozy na łąki, i jakie proporcje są najlepsze.

 

Żeby ustalić najlepsze proporcje najpierw trzeba zrobić badanie na zasobność P i K. Dopiero później ustalać co w jakich proporcjach wysiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Ja dziś posiałem 200 soli i ok 135 kg polidapu  :rolleyes:

 

a dajesz jakies azot do tego czy na start to wystarcza

Ja dałem 350kg tarnogranu 5-10-25 i 100kg saletrzaku tyle wystarczy na przyzwoite plony z 1 pokosu ?? po 1 dam jeszcze 100kg saletry badz mocznika tak samo po 2 pokosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

 

Ja dałem 350kg tarnogranu 5-10-25 i 100kg saletrzaku tyle wystarczy na przyzwoite plony z 1 pokosu ?? po 1 dam jeszcze 100kg saletry badz mocznika tak samo po 2 pokosie

 

Na azot to jeszcze za wcześnie, narazie ważne jest P i K, którym mróz (jak by był bo puki co to nie ma) nie straszny. A na N jeszcze przyjdzie czas, jak się ciepło zrobi to sypne saletry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Bo sie zastanawiałem właśnie dlaczego sol i polidap w którym też jest azot wychodzi to jakos inaczej lepiej cenowo niż np stosowanie wieloskładnika np polifoski lub tarnogranu dopiero zaczynam przygode z różnymi nawozami i zawsze cos ciekawego sie dowiaduje możesz napisać co i jak może na przyszły rok zastosuje Twoją metode nawożenia żeby zobaczyć wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

odnosząc się do nawożenia PK to czy jeśli wystartuję już z Polifoską na trawy to będzie coś źle niby azot też zawiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Witam, moglby sie ktos wypowiedziec w temacie, co sypnac na lake torfowa, przez ostatnie 5 lat trawa byla koszona w sierpniu, poprzedni wlasciciel tak kosil dla wyzszych doplat.   mysle nad sola potasowa i mocznikiem, co do fosforu sie zastanawiam, ewentualnie w mniejszej dawce, gdyz podobno takie gleby zawieraja go spore ilosci.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Na bank nie mocznik on na drugi lub trzeci pokos teraz za zimno lepiej saletrzak lub saletre a co PK sie nie wypowiem do końca sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja tez wywiozłem miałem taka górke że i tak nic prawie nie rosło i co to przeszkadza?? Też wolałbym na jesieni i tak planowałem ale nie miałem rozrzutnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Chodzi o to że nawozów naturalnych ani mineralnych według prawa nie można stosować do 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś rozsiałem Polifoskę 6 na łąki  a z tydzień wczesniej na oziminy . Piękna pogoda była do 17 a teraz 15 cm sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

ja tydzień temu posiałem pk .azot myślę ze na poczatku kwietnia do 8 go to zalezy kiedy deszcz bedzie no i tak koło 70N dam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Jeszcze sie chwal że wywoziłeś w połowie lutego obornik. Brawo 

 

 

 

Wywoziłem tylko na dzierżawy za które dopłat nie biorę. Ale pytanie było inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A co to zmienia że na dzierżawy? ukarają tego co wywoził a nie tego który ci wydzierżawił :D

A co do pytania, to wydaje mi sie że obornik w niczym sie nie "gryzie" z nawożeniem PK więc możesz stosować

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Myślę że najlepsza będzie nitrofoska, bo fosfor z innych nawozów nie zadziała. Pod łąki najlepiej to 16-16-16 lub 14-14-21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. mam zamiar jutro siać nawóz i chciałem posiać polifoske 8 w dawce 200kg/ha. i tu moje pytanie, lepiej dac te 200 jednorazowo czy np 100kg jutro a kolejne 100kg np. za tydzien? dodam że za ok. 2 tyg. dodam do tego mocznik w dawce 150kg/ha. 

a do tego późną jesienią był dany obornik. prosze o szybką odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Obeschło i dokończyłem siew nawozów dałem 330 kg/ha polifoski 8, trochę pieniążków szkoda ale jak bele po 200 zł to trzeba siać, potem planuje dać 300 kg/ha saletry. Na pierwszy pokos trzeba ładować bo z drugim różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj