Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

nightmare    81

faktycznie sporo, trawa az kipi, ale wiem ze może być lepiej,  chciałbym jak najlepiej wykozystac laki, żeby daly jak najwięcej traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zostaw sobie na drugi pokos. Nie ma co przesadzać, bo azotyty w trawie krowom na dobre nie wyjdą. Mocznik w mleku może skakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

trawa rosnie bo dostala sporo fosforu i potasu wraz z obornikiem i gnojowka,  azotu raczej przedawkowane nie jest, nie jest "czarma"jak to u niektórych co laduja saletrę bez opamiętania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdx0998    0

witam mam pytanie a mianowicie zasialem trawę i pod korzen dałem 300 kg polifoski 4 i 150 kg mocznika na 90 arów i nie wiem czy jak wyjdzie na wierzch jeszcze można soli potasowej i saletrzaku dac jak myślicie podpowiedzcie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chyba nie masz co z forsa robic, skoro dales taka dawke azoto to po co jeszcze ten saletrzek? polifoska zwiera potas, dales jej spora dawke, wg mnie wystarczajaca, i nawożenie sola w tym przypadku jest zbędne. chociaż jak masz chec to syp, zaszkodzić nie zaszkodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Pierwszy pokos zebrałem w połowie maja, na drugą trawę z koniczyną czerwoną poszło 150 kg saletry i 100 kg soli potasowej. Teraz zaczynają robić się suche końce u trawy? Czego może jej brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Pierwszy pokos zebrałem w połowie maja, na drugą trawę z koniczyną czerwoną poszło 150 kg saletry i 100 kg soli potasowej. Teraz zaczynają robić się suche końce u trawy? Czego może jej brakować?

 

a może po prostu ma czegos nadmiar, zwykle z niedoborow koncowki trawy nie przysychajac, biora pod uwagę ze za sucho nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sucho jak diabli ale w nocy z poniedziałku wtorek lekki deszczyk rankiem  wtorek jeszcze też popadywało skoczyłem z nawozem saletra saletrzak nawóz rozpuścił się moment jednak od południa już słonecznie dzisiaj już słonce piekło sam nie wiem czy dobrze zrobiłem że siałem bo do niedzieli nadal bardzo ciepło bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Jak tam  wasze łaki wyglądają ? sucho jest trawa przekwitła a nie urosła trzeba kosić ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

czy to dobry pomysł żeby posiać saletre a następnie popryskać mocznikiem dolistnie łąkę? proszę o radę. bo slyszalem że jeden koleś to
praktykuje i to daje niezły efekt

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Drugi pokos  myślę robic ok 20 lipca siano co dzień pada od 16 czerwca deszcz więc nawóz posiany zadziała , sąsiedzi kosili sianokiszonki ok 20 maja teraz łąki mają już pod kosę u nas deszczyk pada co dziennie ,załamani  znowu ci co skoszone mają na siano a od tygodnia nie da rady zrobić sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tak, ale trzeba uważać na pogodę, bo jak wysiejesz, opryskasz, a będzie sucho i słońce piekło to spalić trawę możesz ;) No i nie radzę tego praktykować świeżo po zebraniu siana, tylko trochę poczekać aż się bujnie trawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

aha. no od zebrania traw minęło ok 3 tyg trawy trochę odrosły a ostatnie 2 dni dość mocno popadało. normalnie zazwyczaj to siałem ok 150 kg/ha saletry jeżeli po 2-3 tyg widziałem że słabo rośnie to sypałem ok 12kg moczniku w opryskiwacz 300l dysze na j kroplisty i jazda. po tym zabiegu musiało iść
średnio kroplisty*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry pomysł żeby posiać saletre a następnie popryskać mocznikiem dolistnie łąkę? proszę o radę. bo slyszalem że jeden koleś to

praktykuje i to daje niezły efekt

Tematy połączone

Można mocznikiem max stężenie 15%, siarczanu magnezu siedmiowodnego 7,5%. Najlepiej gdy trawa lekko odbije po skoszeniu. 

Choć w sumie w przypadku suszy mocznikiem możemy wielokrotnie bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc. Potas byłby pomocny.

na użytki zielone często polecam odżywkę zrównoważoną NPK 19-20-20, a na szybki przyrost trawy korzystnie wpływa elvita amino.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaTeam    5

Witam jaki nawóz użyć żeby łąka zaczęła rosnąć na zielono. Słońce mi spaliło całą łąkę i nie wiem co robić, proszę o porady. :(

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

bardzo kreatywne  i profesjonalne podejście, mocznik i saletra :P a moze najpierw badanie ziemi i według ich rozpocząć nawożenie a jak ich brak stosować kainit badź jakieś NPK samym azotem nic nie zdziałasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Witam jaki nawóz użyć żeby łąka zaczęła rosnąć na zielono. Słońce mi spaliło całą łąkę i nie wiem co robić, proszę o porady. :(

Połączone

 

Kup sobie deszczownie.

 

A tak na poważnie to nic na to nie poradzisz. Rośliny jak i ziemia potrzebują deszczu skoro "słońce spaliło łąkę". Nawożenie NPK Ci nic nie da jak masz deficyt wody.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na początku czerwca sciąłem trawe tymotke na siano, nastepnie byla susza, dopiero teraz po deszczach teraz odbiła. Zostało mi się troche siarczanu magnezu, i chciałbym sie zapytac czy można troche tą trawe tym siarczanem opryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj