Skocz do zawartości
Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Thomas2135    1189

Dodi ma rację od 1 marca można stosować nawozy naturalne, chyba, że ziemia jest zmarznięta lub leży śnieg to wtedy teoretycznie należy się wstrzymać. Ziemia nie jest już zmarznięta śnieg pewnie też leży miejscami więc możesz rozlewać.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do końca marca nie wolno stosować naturalnych nawozów azotowych. Ale na początku kwietnia Ja zaczynam wozić na swoją.

Łukasz zakaz jest do 28 lutego

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

a tak pomijając okres zakazów to kiedy jest najlepiej rozlewać, w jakim okresie wegetacji, przed ruszeniem czy trochę później

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@quazi w najnowszym Top Agrar jest artykuł o najlepszych terminach stosowania gnojowicy. Polecam zakup tego marcowego wydania.

vvojtas1    25

moim zdaniem przed. Na taką glebę na której nie narobisz kolein czyli idealna sprawa to mocne poranne przymrozki. Poza tym wcześniejszy wylew w szczególności gdy brakuje pola a jest nadmiar nawozu jest bezpieczniejszy - bo nie wypalisz. Nawet myśląc o startach azotu termin przemawia za wcześniejszym wywozem ponieważ już nie napada tyle żeby wymyć, a to że dzień jest krótszy, temperatury są niższa, dnie są miej słoneczne przemawia za mniejszymi stratami N. Łatwiej o jakiś przymrozek co by kolein nie narobić, więcej czasu bo jak ruszy wegetacja to jest tyle prac że czasem nie wiadomo co najpierw, więc wywóz gnojówki raczej by spadł na trochę dalszy plan. Jednak decyzja należy do Ciebie.

akaku    69

Śniegu już nie ma na polu. Przmrozki są nad ranem ale w dzień jest ciepło. Dziś byłem zobaczyć na polu i nie jest źle tylko najgorzej jest blisko mojego stawu bo glina jest i trzeba poczekać, bo po co koleiny porobić. @HubertOjdana jeszcze nie przyszedł do mnie Tor Agrar

adamo24    1

Jakie dawki gnojówki dajecie na hektar łąk? Ja wczoraj rano woziłem był lekki przymrozek i ładnie się jeździło bez kolein żadnych.

akaku    69

No nie wiem ile na hektar, bo nie mam beczkowozu tylko beczka 2000 litrów na rozrzutniku. A wiem że 64 tys. litrów to starcza na 3 hektary

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Norma oraz prawo mówi aby rocznie nie przekraczać 40m3/Ha

Ja leję 2 razy do roku na zboża, pogłownie i na sciernisko w dawce 17m3/Ha czyli rocznie 34m3/ha

Gago    0

Ja to na buraczki leje opryskiwaczem miesza sie z wodo troche i potem niezłe efekty są duzo lepsze buraki są ;)

adamo24    1

Ja teraz polałem na 1ha 2 letniej mieszanki trawy z lucerką 10 tys litrów.

Ferdek07    62

Ja to na buraczki leje opryskiwaczem miesza sie z wodo troche i potem niezłe efekty są duzo lepsze buraki są :blink:

Nie zapychają się dysze? przez pieluche to cedzisz czy jak?

Gago    0

Nie no mam takie sitko duże i na tym sitku rajstope jeszcze i tak leje do opryskiwacza i w opryskiwaczu jeszcze jest jedno sitko ale na nim już nic nie ma jak przejdzie przez tamto sitko z rajstopo . Nic sie nie zapycha i jest oka moze troche to zajmuje czasu ale jest oka wszystko :blink:

KAROL4    3

Najlepsze efekty będą jak ruszy wegetacja,a zanim tak się stanie będą jeszcze mrozy i niejeden deszczyk a wtedy wymywanie i wietrzenie .Przez to że w gnojówce azot jest w bardzo prostej formie działa prawie jak nawoz dolistny,a napewno na wiosnę nie ma kłopotu z poparzeniem trawy.

gryfel    5

Zależy z jakiego województwa jesteś? Ja jestem z podlaskiego i dopiero niedawno trawa rozpoczęła sezon wegetacyjny i rolnicy teraz rozwożą gnojowicę na łąki.

POLKOP    2

Według mnie mocznika niepotrzeba na konięczyne śiać, ponieważ pobiera ona azot z powietrza, ale nie jestem pewien. Jak już to może troche na start.

Huberto89    34

Pod kończynę nie sieje się azotu ponieważ rośliny motylkowe pobierają go z powietrza. Mój dziadek kiedyś posiał róg pola na próbę azotem i na kończynie nie dało to żadnego efektu.

Belarusik    1

Ja w tym roku na koniczynkę dałem(ha)100kg Wapmagu,100 Polifoski6,100 Polidapu,i 100 saletry.(Koniczyna w oddali)

również wtamtym roku na nie dawałem mocznika tylko saletrę na kolejne pokosy także.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się