Skocz do zawartości
Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    75

ja rozsiewam u siebie na 1 ha superfosfatu 200kg,soli potasowej 150kg i saletry 150kg i trawa musi byc jesli tylko opadów nie zabraknie :)

artek27    0

Witam. Ile wysiewacie wapna np. salmagu na hektar łąki i kiedy najlepiej to zrobić wczesną wiosna czy póżniej? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1188

Najlepiej teraz, albo bardzo wczesną wiosną. Wszystko zależy jaką masz ziemię, lekką, ciężką. Mas do wyboru dolomit, wapno tlenkowe, kredę itp. Znasz odczyn?

artek27    0

no właśnie nie znam musze zrobić badanie gleby. A gdzie robią takie badania w jakims labolatorium?

Pablo1970    6

Gnojowica  to  zło  konieczne   sam  wywożę   bo  mam  oborę  na   kracie  ,  obornik   bije  ją  na   łeb

Pablo1970    6

W  przeciwieństwie  do  obornika   zakwasza  glebę     poza  tym  aby  był  jakiś  efekt  trzeba  jej   dużo   na  ha ,   co  przy  łąkach  oddalonych    na  większe   odległości   [ niektóre    mam  oddalone  ponad   15   km  ]  czyni  ją  nawozem  , przynajmniej   dla  mnie    przeciętnym .

mikcom20    22

Jak i czym najlepiej nawozić łąki torfowe? niestety nie znam zawartości składników w glebie bo to dzierżawa.

milanreal1    290

Prawdopodobnie niskie ph więc wapno, i poza tym torfy maja niskie zasobności w potas, więc w ciemno mogę polecić wapno, sól potasową lub korn kali i saletrę.

Bonifacy    3

Gnojowica  to  zło  konieczne   sam  wywożę   bo  mam  oborę  na   kracie  ,  obornik   bije  ją  na   łeb

O to ci dopiero :huh: .... nowość

W moich stronach każdy chwali sobie wywóz gnojowicy na łąki czy też na trawy, a rezultaty stosowania gnojowicy da się zauważyć gołym okiem :D

kobra89    66

Korn kali zaczepisty nawóz potasowy na łąki i cenowo wychodzi to samo co sól potasowa.

kobra89    66

Wapno węglanowe stosuje ale w mniejszych dawkach, bo mam dobry odczyn, daje jakies 200kg/ha.

PawelN25    0

Wapno węglanowe stosuje ale w mniejszych dawkach, bo mam dobry odczyn, daje jakies 200kg/ha.

stosujesz jesienią to wapno ?

kobra89    66

potas w dużej ilości troche fosforu i azot najlepiej mocznik, ja troche wapna zawsze daje

mikcom20    22

sypiesz korn kali czy sól ?
czy 60 kg K2O /ha starczy niestety nie mam badań gleby bo to dzierżawa i nie mam doświadczenia w łąkach taryfowych

kobra89    66

sawsze dawalem 150 kg soli czyli 90kg skladnika, w tym roku zamówilem korn kali bo cenowo tak samo wychodzi i planuje 250kg dac wlasnie mówie o torfach najwazniejszy jest potas i azot, w organicznej jak u mnie fosforu az za duzo jest,
Paweł wapno daje wczesną wiosną jak jeszcze ziemia zamarznieta aby wjechac, wapno potas i fosfór wprowadzam odrazu, azot jak cieplo.

loik92    5

na lucerne nie powinno się dawać azoty tym bardziej jak jest w czystym siewie, Ona sama pobiera azot z powietrza i nie jestem pewien czy rozsiewając azot nie szkodzisz jej a już na pewno nie potrzebnie wydajesz kasę. ja na lucerne na wiosne sieje polifoske 4 a później już tylko sól potasowa.

co do łąk na torfach w tym roku doszedłem do wniosku że mocznik to porażka bo jeszcze bardziej zakwasza i tak kwaśną glebę ;/ nawet saletry nie rozsiewam jak już to saletre z kędzierzyna lub saletrzak :)

A w jakich ilościach ta polifoska i sól potasowa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się