Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

123456    54

9 marca rozsiałem wapno nawozowe tlenkowo-weglanowo-magnezowe 56%CaO . Jak myslicie kiedy mozna by rozsiac amofoske i saletrzak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja posiałem wapno na początku marca, później bronowanie żeby przemieszać z ziemia, w tamtym tygodniu obornik i orka, i przed siewem kukurydzy jeszcze nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Najlepiej aby był chociaż miesiąc odstępu wapna od innych nawozów.

@up chyba Ci się tematy pomyliły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Najlepiej aby był chociaż miesiąc odstępu wapna od innych nawozów.

@up chyba Ci się tematy pomyliły :D

 

czemu niby?

jeśli siejesz wapno z pk to nie ma prawię żadnych strat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Takie pytanko, gdzieś z tydzień temu posiałem 150kg/ ha saletry póławskiej i 100kg polifoski na łąki, osobiście zrobiłem tak 1 raz żeby rozsiewac to razem, co o tym sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Mam problem z mchem na jednej łące czym go wytępić? łąka jest dosyć sucha a mchu od h.ja ze sie tak brzydko wyraże, ojciec mi mówił  że mam kanit sypnąć że niby mech wypali a i wilgoć trzyma , co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw trzeba włókować taką łąkę lub zastosować bronę chwastownik. Mech rośnie na stanowiskach kwaśnych, więc wapnowanie jak najbardziej wskazane. Podobno kiedyś mączka fosfotytowa niszczyła mech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

Witam wszystkich pytanie o nawozy na łaki jakie doradzacie w jakich ilościach i kiedy można siać? i pytanie jakie nawozy dajecie pod mieszankę zbożową i kukurydze? ( przejąłem gospodarstwo i nie czaje nawożenia)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

na łąki fosfor i potas powinieneś już mieć rozsiane. z azotem poczekaj aż sie zrobi cieplej i wilgotniej

na mieszankę jak masz obornik to tylko saletrzak/mocznik przedsiewnie i to też już powinieneś mieć posiane

pod qq już można powoli zacząć siać sól potasową, przedsiewnie saletrzak/mocznik a w podsiewacz fosforan

co do ilości to zależy ile masz kasy i jakie plony chcesz uzyskać. możesz poczytać co na workach jest napisane

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

teoretycznie należy robić próby gleby i wtedy wiadomo czego brakuje. Ja u siebie przykładowo daje na 1kg fosforu 2kg potasu. czyli np. na woreczek soli potasowej 1.5 worka superfosfatu, albo polifoska 6.

Daj dawki średnie z tego co na wokach piszą i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

Oki :) a co zalecasz przedsiewnie pod oziminy no uwzględniając że dam obornik? Polifoska 6 może być pytam na zaś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

zrób badanie gleby i będziesz wiedział, koszt 10zł a można sporo zaoszczędzić. Jak nie było dawno wapnowane to można nawet w ciemno ze 3 tony wapna magnezowego rzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

na łąkę dałem sól potasową i superfosfat i saletrę trochę później pod mieszankę saletrzak i jutro będę siał. ale nie rozumiem dlaczego pod qq radzisz juz sypać sól jak będę dopiero siał w połowie kwietnia a może i dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

a co do tych nawozów to poprawne zastosowałem? A co ten chlor przeszkadza? tak długo go będzie wypłukiwało dajmy do 25 kwietnia?

Edytowano przez szef2206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Lepsza saletra w dodatku w tym roku saletrzak jest dosc drogi. Wiecie moze jakie sa optymalne warunki do stosowania saletry na łąki?? Temperatura gleby czy cos w tym stylu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

daliście już saletrę na łaki ? trzeba po święta ruszać teraz snieg ;d 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Właśnie w zeszłym roku pospieszyłem się i posiałem saletrę na łąki coś koło 20 marca siałem na oziminy i polatałem łąki też,  jutro zapowiadają ładny dzień bez deszczu rozsiać można już czy jeszcze przeczekać święta bo nocami ma być i tak na minusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Rano wskoczyłem na forum czy kto coś napisał czy szykować rozsiewacz po wpisie wyżej to dzisiaj nie sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

nie wiem jak u was ale u mnie to jeszcze za zimno na saletrę, po świętach jak wiosna wróci to posypię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj