Zaloguj się, aby obserwować  
tomekk16

Claas 98s zespół kontroli funkcji

Polecane posty

tomekk16    0

Witam wszystkich. Mam problem z kontrolą funkcji w 98s. Po włączeniu młocarni i przyrządu tnącego na małych obrotach kontrolki podajników powinny migać a na maksymalnych obrotach powinny gasnąć , u mnie migają nadal. Jaka to przyczyna?Drugi problem to rozruch kombajnu.Po przekręceniu kluczyka rozrusznik raz kręci prawidłowo raz kręci z przerwami a jeszcze innym razem nie reaguje wogóle. Dodam że przy silniku jest przekaźnik i po zwarciu jego styków silnik odpala za każdym razem idealnie więc odpada awaria rozrusznika i akumulatora.Proszę o poradę.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Sprawdź czy czujnik nie jest uszkodzony (przetarte czoło ) , wyreguluj odległość do ok 1mm , sprawdź czy po drodze od czujnika nie ma wtyczki (wyczyść ją ) dodatkowo w kabnie pod osłoną dzwigni właczania zespołu żniwnego powinien być przycisk , sprawdź czy dobrze działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A co to za przekażnik przy silniku?? Chodzi ci o włacznik elektromagnetyczny od rozrusznika??

 

A z tym czujnikiem to tak jak mówił kolega sprawdz połaczenia, oraz wyregulujodległość czujnika do kółka. Może brak jest masy przy czujniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk16    0

Dzięki kolego za odpowiedź. Z odpalaniem kombajnu już sobie poradziłem, okazało się że nie dochodzi masa do stycznika elektromagnetycznego przy silniku. A co do kontroli funkcji to nadal mam problem.Te czujniki za kabiną od włączania młocarni i hederu sprawdzałem i działają prawidłowo czyściłem styki, szczeliny są ok, zamieniałem też te czujniki ale nic, nadal po włączeniu młocarni jest ok ale gdy włączę heder wszystko się zapala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Sprawdź czy po drodze od czujnika na przenośniku nie ma wtyczki , jak jest to wyczyść ją dobrze .Ewentualnie pod zegarami obok bezpieczników znajdują się takie czarne skrzyneczki ,tam też sprawdź czy dobrze stykają.

Napisz dokładnie skąd jesteś to możliwe że mógłbym ci pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj