misions

Jakie kozy najlepsze?!?!

Polecane posty

misions    0

Siemka

Jakie kozy najlepsze na mleko?

Z tego co słyszałem to saaneńskie i białe uszlachetnione ale doradźcie.

Ale jak się nie wyrolować i kupić dobrą koze żeby miała dużo mleka około 3-4 litra a nie 0,5 litra ?

Po czym poznać że może mieć dużo mleka?

Po wymionach?
Jeżeli je kupować to na targu? Czy wynaleźć gdzieś na olx czy innych stronach z pobliskich miejscowościach i zakupić?

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Bardzo trudno jest kupic koze wysokomleczna - glownie dlatego ze takie kazdy hodowca zostawia sobie. Z ras mlecznych na pewno godne polecenia sa kozy saanenskie i togenburskie.Rasa alpejska tez jest niezla jesli chodzi o mlecznoc. Na pewno godne polecenia sa kozy rasy anglonubijskiej no ale tu juz trzeba dysponowc niezlym budzetem.Mysle ze olx jest dobrym miejscem do zakupu, jednak bardzo rzadko sie zdaza abys uslyszal prawde o sprzedawanej kozie.Pamietaj takze o tym ze koza stabilizuje swoja mlecznosc po trzecim wykocie.


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

tytuł tematu niczym tytuł wyznania na anonimowych napisany przez 'emigranta'


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

saanenskie... sprowadzasz tira kóz (300szt) po około 300-400 euro i masz gwarantowaną mleczność. Zdarzają się przypadki 10litrów na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

saanenskie... sprowadzasz tira kóz (300szt) po około 300-400 euro i masz gwarantowaną mleczność. Zdarzają się przypadki 10litrów na dzień

 

No fajnie by było tylko co ja bym zrobił z taką ilością haha

Ja mam zamiar kupić 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Dokładnie :D Napisałem to ze względu że do niedawna byłem zainteresowany hodowlą kóz na wielką skalę. 2h ode mnie jest facet co trzyma około 1300szt i jakieś 10-15km facet co postawił (albo jest w trakcie) 600 kóz. Jedne co mnie odstrasza to to że gdy nie wyjdzie to nawet nie ma gdzie tych kóz sprzedać a z krowami jest inaczej. Tak jak w twoim przypadku to pójdą na kiełbasę, a co z takimi 300 kozami co się zapłaciło około  100.000 tys euro. Bolało by... Poza tym trzeba mieć doświadczenie w tej hodowli, czyli jakaś dekada nauki o kozach, a o krowach dużo wiadomo... Też głównym powodem dlaczego nie trzymam to powód chorób gdy są przy bydle (nie wiem czy dokładnie) chyba chodzi o gruźlice... Oczywiście kiedyś trzymałem te 3 sztuki kóz przy bydle i nic nie było.

Gdy trzymałem około 7 lat temu jakieś 3 kozy miałem od nich 10-15 litrów na dzień. Były to saanenskie jedna dawała 6 litów (nazywała się franka :D) druga jakieś 3-4 (imienia nie pamiętam) i trzecia jakieś 3-4 (stefcia córka od franki) Jadły głownie to co bydło, kiszonka, młóto browarniane i siano, słomę, oraz paszę treściwą. Były na wypasie-latały po całym placu i jadły do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Dokładnie :D Napisałem to ze względu że do niedawna byłem zainteresowany hodowlą kóz na wielką skalę. 2h ode mnie jest facet co trzyma około 1300szt i jakieś 10-15km facet co postawił (albo jest w trakcie) 600 kóz. Jedne co mnie odstrasza to to że gdy nie wyjdzie to nawet nie ma gdzie tych kóz sprzedać a z krowami jest inaczej. Tak jak w twoim przypadku to pójdą na kiełbasę, a co z takimi 300 kozami co się zapłaciło około  100.000 tys euro. Bolało by... Poza tym trzeba mieć doświadczenie w tej hodowli, czyli jakaś dekada nauki o kozach, a o krowach dużo wiadomo... Też głównym powodem dlaczego nie trzymam to powód chorób gdy są przy bydle (nie wiem czy dokładnie) chyba chodzi o gruźlice... Oczywiście kiedyś trzymałem te 3 sztuki kóz przy bydle i nic nie było.

Gdy trzymałem około 7 lat temu jakieś 3 kozy miałem od nich 10-15 litrów na dzień. Były to saanenskie jedna dawała 6 litów (nazywała się franka :D) druga jakieś 3-4 (imienia nie pamiętam) i trzecia jakieś 3-4 (stefcia córka od franki) Jadły głownie to co bydło, kiszonka, młóto browarniane i siano, słomę, oraz paszę treściwą. Były na wypasie-latały po całym placu i jadły do woli.

 

To znaczy ja bym je chciał kupić na targu i też je tam sprzedać lu w necie :)

Chciałbym sprawdzić czy to w ogóle "wypali" taki interes.

Jakby wypalił to chciałbym powtórzyć to samo za 2 lata a jak nie to nieraz w moich okolicach (na Sądecczyźnie) są takie krowy około 10 letnie które mają dawać około 20 litrów dziennie mleka i kupić taką a później najwyżej sprzedać komuś albo do ubojni ale to już w ostateczności bo nie chce jej głodować przez zimę ;)

Edytowano przez misions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ja mam praktycznie 3 kozy jak sądze po wyglądzie i opisie rasy białej polskiej uszlachetnionej.Wydajność jest  ok. 14 litrów dziennie. Ze zbytem nie ma w takiej ilość problemu. Mam osoby, które chętnie je kupują jako zdrowsze niż krowie. Mleko w smaku jest inne i nie każdemu przypadnie do gustu. Ale podobno zdrowsze i nie uczula. Mięso raz próbowałem, ale nie jak dla mnie to nie to. Sery są w porządku, ale to też kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

odświerze temat, mam ochote założyc mini hodowle tj 3-4szt dojnych z tego co wiem to koźleta oddziela sie na noc zeby rano doic matki i tu moje pytanie gdyby okazało sie ze nie bede miał czasu na dojenie togdy połącze młode z matkami to one wypija mleko bez uszczerbku dla zdrowia i mleczności matek, czy jednak trzeba byc sumiennym i doic codziennie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj