News
potok

Gdzie naprawić skrzynie biegów Bizon Sampo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
potok    0

Gdzie w Polsce jest możliwa solidna naprawa skrzyni biegów w Bizonie Sampo .Główne objawy to bardzo głośne trzeszczenie na 3 biegu.Dodam że była rozbierana przez mechanika zastały wymienione dwa koła zębate które nosiły ślady uszkodzeń ale to nic nie pomogło. Z góry dziękuję za informacje.

mko09ijn    0

moze to kwestia lozysk? sprawdzal to ktos? jakies luzy sie reguluje w tej skrzyni? moze to cos dalej niz skrzynia np mechanizm roznicowy a slychac na 3-cim biegu bo ma wysokie obroty. Skad jestes? jaki rejon Polski?

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesiek63zmc    361

Gdzie w Polsce jest możliwa solidna naprawa skrzyni biegów w Bizonie Sampo .Główne objawy to bardzo głośne trzeszczenie na 3 biegu.Dodam że była rozbierana przez mechanika zastały wymienione dwa koła zębate które nosiły ślady uszkodzeń ale to nic nie pomogło. Z góry dziękuję za informacje.

Naprawiłeś tą skrzynie? 

Jeśli tak, to co było złe?

Podejrzewam, że mam taką samą (MF 16). U mnie na 3 biegu nie zależnie od obrotów silnika, ale po przekroczeniu ok 11 km/h odzywał się dźwięk, który określiłbym jako "chrobotanie" (trudno opisać ten dźwięk) . Co ciekawe w czasie  jazdy na polu, gdy koła ciągną cały czas, było w porządku. Jedynie na szosie, gdy koła hamują silnik przez chwilę (tzw kołysanie się). Mam wrażenie, że ten odgłos  jest wówczas gdy mechanizm różnicowy przerzuca napęd z koła na koło

wiesiek63zmc    361

Czy masz podobne objawy jak u mnie?

U siebie odkręciłem dekiel dolny skrzyni i niczego nie zauważyłem, ale zawołałem jeszcze człowieka, który robi skrzynie w ciągnikach i twierdził, że tu jest dobrze. 

Wszystko sztywne. Koła jak nowe.

Zastanawiam się, czy szczęki hamulcowe  nie szarpią półosią i przez to kosz satelitów nie przerzuca napędu z lewego na prawe koło i odwrotnie. I stąd te odgłosy  

agromaks    0

Ja robiłem skrzynie trzy lata temu u gościa w Tomaszowie. Polecił mi go znajomy i jestem zadowolony. Jeśli chce ktoś namiary to mogę podać przez maila: agro.maks@o2.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez filip94lemken
      Witam, mam do Was pytanie, czy niewie ktos czegos na temat kombajnów zza wschodniej granicy (chodzi mi tutaj o nowe) szukalem w google i wyskoczyly jakies, nawet z wygladu dosyc ladne, gdyz napewno maja tansze niz te zachodznie a czyms musza kosic, niewie ktos np nazwy jakiegos kombajnu, albo wgl jakies konkretnej rzeczy na temat tych maszynm ?
    • Przez 36RR
      koledzy potrzebuję pomocy kupiłem niedawno taki kombajn i chce kupić kilka pasów niektóre wymienię od razu a niektóre muszę kupić na zapas i tu moje pytanie czy ma ktoś jakąś instrukcję do niego aby można było zobaczyć jakieś numery pasów ?

• Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez unipasz
      jak  zdiać to koło pasowe  bo na tej zębatce  zatrzymało się łożysko a  ta nakrętka się docisło tak ze się gwint ściął  i jak wymienić to łożysko  podejrzewam ze trzeba zdiać całe koło   a pas jest tak naprężony ze  mało nie  pęknie
    • Przez BartoszWitusik
      Witam mam pytanie do czego słóży ten zegar. Po przekręceniu kluczyka wskazówka idzie do końca i nic się nie rusza po odpaleniu. moje pytanie jest takie czy to jest prędkościomierz i jak to naprawić

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.