DajanaDoreska

Umowa kupna sprzedaży bydła

Polecane posty

Cześć Wam!
Mam pytanie..
Mógłby ktoś z Was zaproponować wzór umowy kupna sprzedaży cielaków ?? Zastanawiam się czy ująć nr poszczególnych sztuk no i nr gospodarstw i dane no wiecie żeby później w razie jakiego nie daj Boże przekrętu koleś nie mógł się wymigać.. Szukalam na necie ale nic ciekawego nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Niedawno dowiedziałem się że przy zakupie cieląt trzeba sporządzać umowę kupna sprzedaży. Szukałem o tym informacji i faktycznie taka ustawa jest ze od 11 lutego trzeba sporządzać umowy podczas zakupu cieląt, ale Lecz jest ona tak niejasno napisana, że tak naprawdę nic zniej konkretnego nie wynika. Czy ktoś z was spotkał juz się z Tym?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No właśnie nie wiem czy to dotyczy też transakcji między rolnikami czy tylko między rolnikiem a firmą która skupuje Ale dla świętego spokoju warto taką umowę spisać bo o ile w przypadku zboża czy płodów rolnych to ciężko dojść  co gdzie i kiedy kupił czy sprzedał to po zwierzętach zostaje konkretny ślad w rejestrach Co taka umowa ma zawierać to też gdzieś w tej ustawie było wymienione

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

POMIĘDZY ROLNIKAMI NIE DOTYCZY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A skąd masz to info? Dowiadywałeś się gdzieś czy sam znalazłeś źródło? Jeśli sam to możesz podać gdzie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka razy słyszałem w telewizji , i gdzieś było napisane , ale w tej chwili nie mam linków . Pamiętam też że nawet jak kupuje od rolnika jakaś firma i nie spiszą umowy , to rolnikowi za to nie grożą żadne sankcje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Kilka razy słyszałem w telewizji , i gdzieś było napisane , ale w tej chwili nie mam linków . Pamiętam też że nawet jak kupuje od rolnika jakaś firma i nie spiszą umowy , to rolnikowi za to nie grożą żadne sankcje .

No to akurat wiem - sankcje grożą kupującemu Ale jak czytałem ustawę to jakoś tam jasno nie wynikało kogo to dotyczy więc byłbym wdzięczny za informacje bo nie mam na razie czasu by usiąść i poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

wymog zostal wprowadzony  w 2015 , ale wtedy kto inny byl u wladzy wiec nikt sie nim nie przejmowal, wiec w lutym wprowadzono kare 10 % wartosci transakcji -jak ktos na glupkow glosowal to niech sie nie dziwi, a ze zrobilo sie wielkie halo wiec beda zmieniac-wielcy rolnicy i tak zawieraja takie umowy a mali nawet nie wiedzieli o tym, na razie nikt tego nie sprawdza, pytalem wczoraj o umowe , machneli reka ja zreszat tez :P .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To widziałem i nic mi to nie mówi bo - "Wszystkie elementy umów na dostawę produktów rolnych zawieranych przez producentów, odbiorców, przetwórców lub dystrybutorów, w tym elementy powyżej określone, są swobodnie negocjowane pomiędzy stronami." A słowo odbiorca oznacza tak naprawdę każdego kto odbiera czyli kupuje towar od rolnika Czyli drugi rolnik także może być odbiorcą Wyjątki także nic w tym zakresie nie wykluczają więc gdyby ktoś znalazł pełniejszą interpretację to niech wrzuci do tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

na h... umowa jezeli kupuje bydło od firmy a ta wystawia mi fakture vat ? co za imbecyl to wymyslił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Od firmy to nie wiem czy to potrzebne - bo ta ustawa dotyczy tego jeśli sprzedaje rolnik A co do imbecyli - nie bój nic  - niedługo wyjdzie po co to wprowadzili i do czego im to potrzebne - są to przymiarki pod dochodowy czy pod inne podatki i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jezeli sprzedaje firmie np. bydło na fakture vat to umowa te z musi byc ?  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Musi, ale to w interesie firmy żeby Ci ją dali, rolnik narazie chyba nie ponosi konsekwencji braku tejże umowy a firma już może zostać ukarana przez armię prezesa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez Diwad890
      czy umowa pisana na własnej kartce o dzierżawę ziemi na 5 lat jest ważna jak nie ma pieczątki sołtysa? wzór umowy był brany z Internetu wszystko tam Jest nr dowodu itp
    • Przez Diwad890
      kupił tata 8lat temu c360 i miał do niego wszystkie papiery ale go nie rejestrował teraz chcieliśmy go zarejestrować ale zgubiła się gdzieś ta umowa dowód do niego jest tylko i jak myślicie teraz już nie da się nic zrobić żeby go zarejestrowac?
    • Przez vincenty4
      Dzień dobry
      W 2016 roku mój ojciec podpisał z pewną firmą Umowę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Firma ta miała znaleźć kupca dla sprzedawanego przez nas pola w zamian za prowizję od końcowej kwoty. Standard.
      Problem polega na tym, że teraz, po dwóch latach znalazł się kupiec wyszukany przez inną firmę, z którą również trzeba by było podpisywać umowę. 
      Żeby nie płacić podwójnie prowizji należałoby więc rozwiązać umowę z firmą pierwszą. Ma ona jednak w umowie zapis, że sama umowa obowiązuje jeszcze 12 miesięcy po jej rozwiązaniu. Czyli jeszcze przez rok od rozwiązania trzeba by było zapłacić prowizję podwójnie.
      Czy można ten zapis "obejść" poprzez wcześniejsze przepisanie ziemi na współmałżonka? W umowie z pierwszą firmą są dane wyłącznie mojego ojca, a po przepisaniu ziemia byłaby sprzedawana przez moją mamę, czyli teoretycznie nie powinna jej ona dotyczyć. 
      Jak to się ma do faktycznych przepisów? Czy może ktoś z Was, miał już taką sytuację i ma pomysł jak to ugryźć.
      Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj