Skocz do zawartości
DajanaDoreska

Umowa kupna sprzedaży bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Cześć Wam!
Mam pytanie..
Mógłby ktoś z Was zaproponować wzór umowy kupna sprzedaży cielaków ?? Zastanawiam się czy ująć nr poszczególnych sztuk no i nr gospodarstw i dane no wiecie żeby później w razie jakiego nie daj Boże przekrętu koleś nie mógł się wymigać.. Szukalam na necie ale nic ciekawego nie znalazłam

masiew    27

Niedawno dowiedziałem się że przy zakupie cieląt trzeba sporządzać umowę kupna sprzedaży. Szukałem o tym informacji i faktycznie taka ustawa jest ze od 11 lutego trzeba sporządzać umowy podczas zakupu cieląt, ale Lecz jest ona tak niejasno napisana, że tak naprawdę nic zniej konkretnego nie wynika. Czy ktoś z was spotkał juz się z Tym?

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Wiadomość z agroFakt.pl

maroon    83

No właśnie nie wiem czy to dotyczy też transakcji między rolnikami czy tylko między rolnikiem a firmą która skupuje Ale dla świętego spokoju warto taką umowę spisać bo o ile w przypadku zboża czy płodów rolnych to ciężko dojść  co gdzie i kiedy kupił czy sprzedał to po zwierzętach zostaje konkretny ślad w rejestrach Co taka umowa ma zawierać to też gdzieś w tej ustawie było wymienione

Edytowano przez maroon

maroon    83

A skąd masz to info? Dowiadywałeś się gdzieś czy sam znalazłeś źródło? Jeśli sam to możesz podać gdzie?

zetorki12    4673

Kilka razy słyszałem w telewizji , i gdzieś było napisane , ale w tej chwili nie mam linków . Pamiętam też że nawet jak kupuje od rolnika jakaś firma i nie spiszą umowy , to rolnikowi za to nie grożą żadne sankcje .

ZETOR TEAM

maroon    83

Kilka razy słyszałem w telewizji , i gdzieś było napisane , ale w tej chwili nie mam linków . Pamiętam też że nawet jak kupuje od rolnika jakaś firma i nie spiszą umowy , to rolnikowi za to nie grożą żadne sankcje .

No to akurat wiem - sankcje grożą kupującemu Ale jak czytałem ustawę to jakoś tam jasno nie wynikało kogo to dotyczy więc byłbym wdzięczny za informacje bo nie mam na razie czasu by usiąść i poszukać

jacus    172

wymog zostal wprowadzony  w 2015 , ale wtedy kto inny byl u wladzy wiec nikt sie nim nie przejmowal, wiec w lutym wprowadzono kare 10 % wartosci transakcji -jak ktos na glupkow glosowal to niech sie nie dziwi, a ze zrobilo sie wielkie halo wiec beda zmieniac-wielcy rolnicy i tak zawieraja takie umowy a mali nawet nie wiedzieli o tym, na razie nikt tego nie sprawdza, pytalem wczoraj o umowe , machneli reka ja zreszat tez :P .

buk, humor ,seks ,rokendrol.

maroon    83

To widziałem i nic mi to nie mówi bo - "Wszystkie elementy umów na dostawę produktów rolnych zawieranych przez producentów, odbiorców, przetwórców lub dystrybutorów, w tym elementy powyżej określone, są swobodnie negocjowane pomiędzy stronami." A słowo odbiorca oznacza tak naprawdę każdego kto odbiera czyli kupuje towar od rolnika Czyli drugi rolnik także może być odbiorcą Wyjątki także nic w tym zakresie nie wykluczają więc gdyby ktoś znalazł pełniejszą interpretację to niech wrzuci do tego tematu

ozzborn    467

na h... umowa jezeli kupuje bydło od firmy a ta wystawia mi fakture vat ? co za imbecyl to wymyslił ?

maroon    83

Od firmy to nie wiem czy to potrzebne - bo ta ustawa dotyczy tego jeśli sprzedaje rolnik A co do imbecyli - nie bój nic  - niedługo wyjdzie po co to wprowadzili i do czego im to potrzebne - są to przymiarki pod dochodowy czy pod inne podatki i tyle

grzesiek88    90

Musi, ale to w interesie firmy żeby Ci ją dali, rolnik narazie chyba nie ponosi konsekwencji braku tejże umowy a firma już może zostać ukarana przez armię prezesa :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rekin19k
      Witam,
      nie wiem czy w ogóle taki post jest dozwolony, a jeżeli tak to czy w dobrym miejscu. Jeżeli nie to proszę o usunięcie bądź też przeniesienie.
      Niedawno zacząłem prace jako przedstawiciel handlowy w firmie AGROMEP S.A. siedziba znajduje sie w Piaskach koło Gostynia Wlkp. http://www.agromep.pl/ Firma zajmuje się sprzedażą nowych maszyn rolniczych większości wiodących polskich producentów oraz wielu zachodnich (maszyny tańsze oraz droższe). Ale do sprowadzenia jest praktycznie każda maszyna, każdej firmy. Przykładowo mamy drugie miejsce w Polsce w sprzedaży maszyn METAL-FACH. W ofercie mam cenniki ponad 80 firm, Z racji wysokiej sprzedaży mogę udzielać dobre rabaty.
      Dostałem nowe powiaty, dlatego szukam nowych klientów. Będę działał w powiecie Gnieźnieńskim, Słupeckim oraz Wrzesińskim. Jeżeli ktoś planuje zakup maszyny z w/w powiatów, bądź też jest ciekaw tylko ceny (niekoniecznie chcesz kupić) na daną maszynę to chętnie podjadę i każda maszynę wycenie oraz omówię. Prywatnie też prowadzę 22ha gospodarstwo, także o maszynach potrafię dużo powiedzieć nie tylko z teorii.
      Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to bardzo zapraszam do kontaktu.
      Pozdrawiam
      Specjalista ds. sprzedaży
      Arkadiusz Kozica
      tel.601-181-704
      arkadiusz.kozica@agromep.pl

• Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez mmisiek22
      witam, mam do sprzedania dwa młode byki, nie posiadam wagi, nie zajmuję się hodowlą zawodowo, też się zbyt na tym nie znam. Pytanie - czy lepiej sprzedać je na wagę żywca, czy na wagę poubujowo? Czytalem na forum, że wage można oszacować przez zmierzenie obwodu, za przednimi nogami, gdzie wyszlo mi 170cm. Byki mająokoło 10 miesięcy - czyli są chyba dość małe, jak na swój wiek, nie stosuję zadnych pasz ani kiszonek. Byki cały rok ( poza zimą) pasą się same na łąkach, w zimie siano,  zauważyłem że bardzo długo doiły krowy, mysle ze gdzies do 7 miesiaca, mialy caly czas mleko. W zalaczniku zdjecie byka. Dzieki za odpowiedź, pozdrawiam.

• Przez claas48s
      Dzień dobry mamy zamiar kupić ciągnik na gospodarstwo mamy na oku MF 675 I LANDINI 6830  i teraz tak mają napędy 4x4 Landini ma 65 km i tur jest z widłami  tylko ma  nie za bogate opony i jest bez kabiny 85r 33tyś MF ma pae koni więcej 84r ma konsole do tura nowe opony (prawie ok 90% ) jest ładnie utrzymany jest za 32tyś i teraz sie zastanawiemy co zobić którego wybrać MF ma jeszcze kabine chodzi mi o opinie tych dwóch  ciągników i którego wy byście wybrali  ja bym wybrał wg siebie MF  stan ich obu jest ok ale mamy dylemat 
    • Przez Agri23
      Witam chciał bym się dowiedzieć czy można kupić cielaki z gór bezpośrednio od rolników nie od handlarzy jeśli tak to jaka jest cena cielaki mięsne albo mieszańce

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.