TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

jan2130    17

Rolnik7 to powiedz mi jak w tych czsach mozna ograniczac produkcje a co do ceny zboz to niewiem co to za zyto był za te 180 unas tak tanio nie jest i niewiem ten twój profesor z puław to widzał choc 5000 swin taka ilosc to na fermach tylko choduja a jakby kazdy chodował 5000sztuk to dopiero byla by nadprodukcja <_<


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
Rolnik7 to powiedz mi jak w tych czsach mozna ograniczac produkcje a co do ceny zboz to niewiem co to za zyto był za te 180 unas tak tanio nie jest i niewiem ten twój profesor z puław to widzał choc 5000 swin taka ilosc to na fermach tylko choduja a jakby kazdy chodował 5000sztuk to dopiero byla by nadprodukcja <_<

 

Niestety, taka jest u nas "wolna amerykanka" że czasem trzeba ograniczyć produkcję, gdyż przemawia za tym rozsądek! Tak jak napisałem to 180zł/tonę to za żyto paszowe, nie mylić z konsumpcyjnym! Nie wiem gdzie profesor Pejsak z Puław hoduje te swoje świnie, ale wiem jedno iż gdyby każdy z nas tak robił to świnie byłyby po 1zł/kg. Zachęcam do czytania prasy rolniczej, sam prenumeruje "Tygodnik Rolniczy" znajdują się w nim aktualne ceny wszystkich produktów rolnych, w Polsce oraz giełdowe z Paryża i Chicago! Jeżeli masz jeszcze wątpliwości co do tych cen zboża, to mam w starych tygodnikach ceny z ubiegłych lat!

 

 

Wszystkim uczestnikom blokad życzę zdrowia, oraz tego żebyście nie spotkali się znowu za 3-4 lat.

Policji życzę nieudanych zdjęć, oraz zerwania filmu w kamerze!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Niewiem czemu nic się nie robi z tak wysoką ceną zboża przecież rynek wiepszowiny w UE jest regulowany cenami zboża która nie powinna przekraczać 101 euro. Tak twierdził dr hab Andrzej Gąsowski z SGGW z którym miałem w 2005r ,, Programy oraz fundusze strukturalne i pomocowe" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
Niewiem czemu nic się nie robi z tak wysoką ceną zboża przecież rynek wiepszowiny w UE jest regulowany cenami zboża która nie powinna przekraczać 101 euro. Tak twierdził dr hab Andrzej Gąsowski z SGGW z którym miałem w 2005r ,, Programy oraz fundusze strukturalne i pomocowe" <_<

 

@Arkadius, chyba źle zrozumiałeś tego doktora! Cena zboża w UE nie powinna być niższa niż 101euro/tonę, jest to cena interwencyjna, po której skupuje się tylko nadwyżki! Sprawdź notowania na giełdach w Hanowerze i Paryżu, i nie pisz takich głupot! Było by Ci miło, gdyby świnie kosztowały 4zł/kg a jakiś tam "niby konsument" zażądał sprowadzenia mięsa np. z Brazylii, gdzie wieprzowina jest bardzo tania w celu spadku ceny w kraju! Zastanówcie się co piszecie....................


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Co do ceny 101euro to wiem że to jet cena interwencyjna. Miało to działać na zasadzie wypuszczenia zapasów interwencyjnych na rynek aby obniżyć cene zbóż, która jest rekopesowana przez dopłaty bezpośrednie a zarazem obniżyć ceny pasz i poprawić opłacalność hodowli. Nie jestem pewien czy to tak miało być i dlatego otym piszę. Osobiście średno to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
Co do ceny 101euro to wiem że to jet cena interwencyjna. Miało to działać na zasadzie wypuszczenia zapasów interwencyjnych na rynek aby obniżyć cene zbóż, która jest rekopesowana przez dopłaty bezpośrednie a zarazem obniżyć ceny pasz i poprawić opłacalność hodowli. Nie jestem pewien czy to tak miało być i dlatego otym piszę. Osobiście średno to widzę

 

Zboże z zapasów interwencyjnych UE jest sukcesywnie uwalniane! Ceny są za Pszenicę od 128EUR na Węgrzech do 150EUR w Belgii, na Jęczmień od 131EUR w Szwecji do 142Eur we Francji! Kukurydza z Węgier sprzedawana jest za 115EUR, ceny podane z "Tygodnika Rolniczego. Cenę sprzedaży poniżej 101EUR stosują tylko w wypadku dużej nadprodukcji, gdy ziarno eksportują poza granicę UE.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

taki strajekem to nic nie osiagniecie...hehe musicie byc jak górnic isc odrazu na ul.wiejska i tam protestowac hehe a na drogach to mozana sobie stac i stac


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
taki strajekem to nic nie osiagniecie...hehe musicie byc jak górnic isc odrazu na ul.wiejska i tam protestowac hehe a na drogach to mozana sobie stac i stac

 

Już to pisałem i nic z tego nie było. Do w-wy dla nich widać za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a myslicie ze Lepper razem z SAMOBRONA odejdzie od "koryta" heheheehehehe tylko strajk pod sejmem moze cos zmieni


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam a kto wam powiedzał ze strajk został juz skonczony został strzymany bo leper ma przyjechac do przysieka na spotkanie i ma przywiesc kakrety jak nie to od poniedzałku znowu blokujemy a ta nawiasem producenci mleka mogli byscie nas poprzec anie sie stawiacie jeden z postulatow jest aby zwiekszyc kwoty mleczne wiec nie mowcie ze strajk jest niepotrzebny


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja uwazam ze strajkiem tez duzo nie wskoramy, wedlog mnie to hodowcy nie powinni przez okreslony czas gora 10 dni nie odstawic ani kilograma wiepszowiny (przez kilka dni by nie przerosly) i wtedy jak by taki zaklad musial stanac i od nowa ruszyc(pomyslcie jakie to sa koszty) to by zaczeli szanowac rolnika i dali poczciwa cene (ale watpie w to by cala polska sie powstrzymala)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ja uwazam ze strajkiem tez duzo nie wskoramy, wedlog mnie to hodowcy nie powinni przez okreslony czas gora 10 dni nie odstawic ani kilograma wiepszowiny (przez kilka dni by nie przerosly) i wtedy jak by taki zaklad musial stanac i od nowa ruszyc(pomyslcie jakie to sa koszty) to by zaczeli szanowac rolnika i dali poczciwa cene (ale watpie w to by cala polska sie powstrzymala)

 

 

Szanować rolnika?? Ty chyba żartujesz. Reymont za "Chłopów" dostał nagrodę. Wiedziałeś o tym?? (literatura się kłania)

Spora cześć obecnych polityków wyrosła na tym o czym wspomniał ROLNIK7. Oni dostali się do koryta a rolnicy dostali gumowymi kulami (Bartoszyce np gdzie miejscowa pseudomłodzież robiła dym także) (czasy współczesne i wiedza o społeczeństwie się kłania).

Zajrzyj do historii - kto wałczył w powstaniach??? Wołodyjowski z szabelką?? CHLOPI walczyli a raczej Ci co obrabiali ziemię bo samo słowo chłop na pejoratywne znaczenie w obecnej rzeczywistości (odrobina historii).

 

Poza tym niskie pokłony kładę Twemu mistrzowi nauki języka polskiego :)

wedłog, wiepszowiny.

 

Co do wstrzymania dostaw żywca:

- co się stanie z tymi co mają umowy?? Nie wywiążą się z nich i przez to stracą bo będą nieterminowymi dostawcami z którymi ciężko się współpracuje

- niektórzy maja cykl produkcji - 10 dni i może się im on rozwalić i będą mieli większe kłopoty ze znalezieniem miejsca/klatek niz Ci się wydaje przez co ucierpią zwierzęta a w efekcie gospodarz.

- jeśli żywiec się nie opłaca to część zrezygnuje z produkcji -> mniejsza produkcja = szanse na lepsze ceny.

- jak chcesz zmobilizować wszystkich gospodarzy??? O głosowaniu do izb rolniczych słyszałeś?? Ilu tam rolników dało się zmobilizować???

 

A to są tylko pewne aspekty które przyszły mi w parę minut pisania tego posta.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Przepraszam tego nie wzialem pod uwage. W mojej okolicy nie ma takich duzych hodowli, Myslalem ze to tez moze byc jakies rozwiazanie.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
Co do wstrzymania dostaw żywca:

- co się stanie z tymi co mają umowy?? Nie wywiążą się z nich i przez to stracą bo będą nieterminowymi dostawcami z którymi ciężko się współpracuje

- niektórzy maja cykl produkcji - 10 dni i może się im on rozwalić i będą mieli większe kłopoty ze znalezieniem miejsca/klatek niz Ci się wydaje przez co ucierpią zwierzęta a w efekcie gospodarz.

- jeśli żywiec się nie opłaca to część zrezygnuje z produkcji -> mniejsza produkcja = szanse na lepsze ceny.

- jak chcesz zmobilizować wszystkich gospodarzy??? O głosowaniu do izb rolniczych słyszałeś?? Ilu tam rolników dało się zmobilizować???

 

A to są tylko pewne aspekty które przyszły mi w parę minut pisania tego posta.

 

odnosnie pkt 2: wiem cos o tym, u "mnie" (u ojca) nie ma czegos takiego, ze potrzyma swinki troche dluzej, bo nie ma gdzie cih powsadzac.

odnosnie pkt 3:wlasnie to jest najgorsze w Polsce. gro malych, malutkich producentow, ktorzy widza w lecie ceny rzedu 4,3zl/kg i kalkuluja, ze sobie pochoduja troche swinek i kaska na swieta bedzie. tylle tylko, ze jesli tak pomysli kilkaset tysiecy ludzi, to w efekcie w listopadzie/grudniu powstaje swinska gorka i wtedy wszyscy oni krzycza, ze ceny sa za niskie i im sie nie oplaca. to jest bledne myslenie. dobrze wszyscy (jak z tego widac jednak nie wszyscy) wiedza, ze zawsze w zimie ceny zywca wieprzowego sa nizsze niz w lecie. to normalne. tylko zastanawiajace jest dlaczego wszechwspanialy pan minister "jedrek lepiej" czekal z ogloszeniem skupu interwencyjego do momentu, az cena siegnela 2,5-2,8 zl/kg. mi to pachnie nabijaniem sobie punktow od wyborcow. teraz ludzie na wioskach (swiadomie uzylem tego slowa) mowia tylko jaki ten lepper dobry. to jest czysty populizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
dlaczego ............. "jedrek lepiej" czekal z ogloszeniem skupu interwencyjego do momentu, az cena siegnela 2,5-2,8 zl/kg. ..............teraz ludzie na wioskach (swiadomie uzylem tego slowa) mowia tylko jaki ten lepper dobry. to jest czysty populizm.

 

Pamiętaj, że głos ludu jest głosem boga (w myśl łacińskiej maxymy: „VOX POPULI VOX DEI”) :)

A Jędrek przysłużył się też i rządowi bo kupił tanio zapasy żywności :)

Zastanawiałem się co by było gdyby zakręcono kurek z rosyjskim gazem do Niemiec lub narzucono wysokie cła na transport gazu przez nasz kraj. Myślę ze Rosja by się lekko wkurzyła tylko aby sprzeciwić się „wielkiej” Rosji potrzeba w Polsce chłopa z jajami. :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Witam,jestme tu nowy.

jestem mlodym rolnikiem i aktualnie panujaca sytuacja na rynku zywca wueprzewego wywolywac moze tylko smutny smiech.

jak moze byc tak,ze cena zboza wzrosla o 100% a zwca wieprzowego o 10gr?

o ile wczesniej produkcja zywca wieprzowego wachala si ena granicy oplacalnosci to teraz jest to poprostu kpina.

jedyne co mozna teraz zrobic to odmwiac sprzedazy skupom po takich cenach.

ja tak planuje zrobic bo w najlizszym czasie mam sprzedac wieksza ilosc sztuk.

ale tka nie moze byc!

 

TRZEBA poprostu TRZEBA cos z tym zrobic.

odwolywac sie hcyba nie ma do kogo.moze jednak napisac jakis list do ministerstwa rolnictwa,zebrac podpisy.wystosowac odezwe.nie wiem.nie znam sie an tym.moze jest tu ktos kto moze poradzic co zrobic.

 

najlepiej byloby zorganizowac poprostu strajk ogolnopolski.

jak to jest,ze gornicy potrafili sobie wywalczyc to czego wymagali a rolnicy siedza cicho pomimo takiej zalosnej sytuacji.

w moim regionie tylko w ostatnich miesiacach z hodowli zrezygnowalo paru rolnikow.

2 tygodnie temu zrezygnowal rolnik z mojej rodziny,jeszce w zelszym w zeszlym roku oddal w sumie ok 200 tucznikow.

a teraz byl zmuszony zlikwidowac produkcje.

 

STRAJK.

chocby w Warszawie.

trzeba to naglosnic.nie mozemy sie dawac wykorzystywac!!!

 

czekam na odzew.prosze o pomoc w zakresie prawnym

 

TRZEBA DZIALAC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

niektorzy.

trzeba z czegos zyc i to jest jasne.

ale trzeba chociaz naglosnic ta sprawe.

pojecha gdzies zrobic szum

taka cena jest idiotyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

oh.

bo strajk trzeba zorganizowac

teraz w najblizszym czasie jesli nie bedzie wzrostu cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@smertin jak myślisz dlaczego tak jest, że zboże 100% w górę a świnie 10gr??? i dlazcego tak jest, że jak tylko zaczyna brakowac świń to cena w górę, a jak się unormuje to w dół???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem cena powinna być stała...!!!!! <_< :)

 

Wynosić około 4.20....cały czas...bez zmian....a nie tak jak teraz są w stanie dać 4.50 i więcej a nie raz poniżej 3.00 zł... ;)

 

I taki głupi przykład...jak świnie idą do góry to w sklepach też podnoszą ceny mięsa ( itp. ) a jak ceny świń spadają to obniżą ceny w sklepie..????...NIE... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Co do strajków. Na strajk przed zakład mięsny pójdzie taki rolnik co sprzedaje tam może 20 szt w roku lub wcale. Bardzo dużo jest osób podstawionych (wyciągnięci spod sklepu za 2 wina) i to oni krzyczą najgłośniej i najwięcej. Rolnik, który sprzedaje dużo, to na taki strajk napewno nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj