TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

AGRObombula    3

Coś wam powiem wy tu strajki a jak przyjdzie do wyjechania to sie wszyscy gdzieś pochowią niby niewiadomo dlaczego?

co do wypowiedzi tego pana MaxiKing o zakupie maszyn rolniczych to ten pan ma racje. no bo patrzcie kiedys sprzedało sie 10 ton zemniaków i kupowało sie nowy ciągnik z fabryki ursusa a teraz co sie porobiło za 10 ton ziemniaków i kase którą uzyskasz ze sprzedaży to sobie nowy ciągnik możesz polizać a ci co chcą go na świniach sie dorobić to nawet nie mają szans. A pozatym ceny maszyn są kosmiczne i normalny człowiek sie ich z dopłat niedokupi i niegadajcie ze unia połowa wam zwróci no tylko niech ktoś pomyśli o tym ze drugą połowe trzeba spłacić.

@MECHANIZATOR jak te twoje zboże z tego gospodarstwa tak wygląda jake mnie centrala oferowała to daj sobie spokój ja mam lepszy letni jęczmnień niż te wasze plewy z certyfikatami unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
coś wam powiem wy tu strajki a jak przyjdzie do wyjechania to sie wszyscy gdzieś pochowią niby niewiadomo dlaczego?

co do wypowiedzi tego pana MaxiKing o zakupie maszyn rolniczych to ten pan ma racje. no bo paczcie kiedys sprzedało sie 10 ton zemniaków i kupowało sie nowy ciągnik z fabryki ursusa a teraz co sie porobiło za 10 ton żemniaków i kase którą uzyskasz ze sprzedaży to sobie nowy ciągnik możesz polizać a ci co chcą go na świniach sie go dorobić to nawet niemają szans. a pozatym ceny maszyn są kosmiczne i normalny człowiek sie ich z dopłat niedokupi i niegadajcie ze unia połowa wam zwróci no tylko niech ktoś pomyśli otym ze drugą połowe trzeba spłacić.

MECHANIZATOR jak te twoje zboże z tego gospodarstwa tak wygląda jake mnie centrala oferowała to daj sobie spokój ja mam lepszy letni jeczmnień niż te wasze plewy z certyfikatami uni

NA strajk jade w srode!!! A co do zboza z centrali to co roku troche kupuje i powiem ze sam sie czasem dziwie co ja kupiłem!!! Ostatnio kupiłem pszenice i jak wsypałem do siewnika to sie okazało ze jest troszke zyta w tym materiale siewnym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

U nasz dziś strajkowali pod urzędem a jak będzie trzeba to zablokujemy drogi.

@benek79 znam ten problem doskonale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

W materiale siewnym to ja nie raz inne zboża znalazłem... :angry: Wróćmy do wątku... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Ciekaw ilu rolników będzie jutro w Warszawie????

Z mojej okolicy kilku się wybiera - pewnie też bym pojechał ale mam inne zajęcie akurat na jutrzejszy dzień!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam a unas brak chetnych cały dzen dzwoniłem i nawet samochodu nie nazbierałem a moze ktos powiedzec o ktorej zaczynamy i skad rusza protest


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym strajkiem ? Bo ja to laik jestem i nie bardzo rozumiem ? Co ma zrobić minister rolnictwa ? Granicy zamknąć nie może skupy interwencyjne to już chyba nie te lata. Troszke rynkowości może by tak. Mam 600 ton ziemniaków i sprzedaje je po 25 gr za kilogram. To znaczy że mam strajkowąć żeby minister zrobił skup interwencyjny ziemniaków przecież i tak nie zrobi. Nie rozumie tego wogóle za młody jestem żeby takie rzeczy zrozumieć. Jak i nie rozumiem dlaczego świnia kosztuje 3,30 a i tak z dani przywoża tańsze to co te świnie tam jedzą ? Niczego nie rozumie. Wiem tylko że spytałme dobrego znajomego czy wywiózł zboża a on że do śrutownika przykre to wszystko.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Z Dani nie przywożą tańszych świń tylko droższe dlatego aby cena żywca na rynku polskim nie poszła w górę... postulaty hodowców trzody są takie,

1.przyspieszenie wdrożenia dopłat do eksportu wieprzowiny

2.ograniczenia przemysłowego tuczu trzody chlewnej

3 możliwości odłożenia w czasie spłaty rolniczych kredytów.

 

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/4,15,11,4536460,0,0,forum.html :/ poczytajcie komentarze... ja sie aż spociłem ze złości:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Ludzie ten nasz strajk to niewiem ale chyba nic nieda my to chyba za cicho sie w tej naszej stolicy zachowujemy ze nawet w TV nas nie pokazują jak były pielęgniarki to mówili a jak my to nic i mieszczuchy sobie myślą potem ze my niewaidomo po co przyjechaliśmy tam kurde to hamstwo do potęgii, każdy nas olewa, czy coś sie pozmieniało przez te ostatnie lata? my to chyba im do tolicy swinie musimy wpuścić zeby cos sie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
http://wiadomosci.onet.pl/4,15,11,4536460,0,0,forum.html :/ poczytajcie komentarze... ja sie aż spociłem ze złości:/

 

To tylko potwierdza jak mieszczuchy mają mózgi zlasowane przez środki masowego przekazu... :angry:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Panowie to kpina nikt nas serio nie traktuje a co do wypowiedz to zobaczymy jak nie bedze juz tej polskiej wiepszowiny to zobaczymy ile te mieszczuchy bedo płaci za mieso. A druga zecz skoro nas tak olewaj to niech zakłady miesne podniosa o połowe swoje wyroby beda mieli zaco nam dołozyc a oni niech wtedy zobacz jak bedze


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Wiesz co oni kupują świadomie zagraniczne jedzenie bo nienawidzą polskiego rolnika. ich dziadowie nienawidzili ojcowie nienawidzili kułaków a teraz oni nienawidzą niedługo zaczną podpalać łany zbóż. a o dopłatach do firm to nic nie mówią tylko o dopłatach dla rolników to jest chory kraj. Jak można tzionąć taką nienawiścią masakra.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Panowie to kpina nikt nas serio nie traktuje a co do wypowiedz to zobaczymy jak nie bedze juz tej polskiej wiepszowiny to zobaczymy ile te mieszczuchy bedo płaci za mieso. A druga zecz skoro nas tak olewaj to niech zakłady miesne podniosa o połowe swoje wyroby beda mieli zaco nam dołozyc a oni niech wtedy zobacz jak bedze

Co Wam tak te "mieszczychy" za skórę zaszły?? Oni te ceny ustalają? Komentarze Was tak bolą? Przecież to jacyś idioci piszą... nie ma sie czym podniecać :rolleyes: i wrzucac wszystkich do jednego worka. Każdy myślący człowiek szanuje pracę innych bez względu na to czy jest to rolnik, mechanik, kierowca, lekarz.. ale też wszędzie znajdzie się debil, który będzie szydził.

A wracając do wieprzowiny... skoro tak długo utrzymują się niskie ceny i nie widać poprawy a ponoć dokładacie to tego to po co to robić? Dla przyjemności? Nie rozumiem tego- dla mnie jest to co najmniej.... nielogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Co Wam tak te "mieszczychy" za skórę zaszły?? Oni te ceny ustalają? Komentarze Was tak bolą? Przecież to jacyś idioci piszą... nie ma sie czym podniecać :rolleyes: i wrzucac wszystkich do jednego worka. Każdy myślący człowiek szanuje pracę innych bez względu na to czy jest to rolnik, mechanik, kierowca, lekarz.. ale też wszędzie znajdzie się debil, który będzie szydził.

A wracając do wieprzowiny... skoro tak długo utrzymują się niskie ceny i nie widać poprawy a ponoć dokładacie to tego to po co to robić? Dla przyjemności? Nie rozumiem tego- dla mnie jest to co najmniej.... nielogiczne.

Witam niby nie logiczne trzymac swinie moze tak ale co szopa stoji nowa cały sprzet do przydotyowania pasz nowy masa pieniedzy utopiona w modernizacjea chlewow i co tak zd nia na dze zrezygnowac a dotego dochodza jeszcze ine zobowiazania a druga zecz naco sie przestawic jak ja nie widze az tak oplacalnej produkcji bydło opasowe tanieje no mleko drogie i trzeba miec limit i niewiadomo jeszcze jak długo bedze drogie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

SPRZEDAĆ kawałek ziemi tak ze 3-4 ha - MOŻE jakiś HIPERMARKET znowu postawią i przyjmą nas na KASY albo do wystawiania towaru - to będzie ŻYCIE!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

no fajna sprawa z tym hipermarketem,tylko gorzej jak sie mieszka dalej od drogi przelotowej. To może pod jakiś dom publiczny albo salon odnowy czy jak to tam sie nazywa i zatrudnić sie jako ochroniarz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak sę wkurze to sprzedam kawałke ziemi na osiedle domków jednorodzinnych kupie sobie BMW X5 i wtedy moga mnie nie nawidzić a tal na marginesie minister rolnictwa obiecał spotkanie z rolnikami w sprawie ustalenia programu ratowania polskiej chodowli swinek


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja to juz jestem tylko hobbysta jesli hodzi o swinki(100SZT. rocznie) ale TE strajki powinny pokazac jak to sie opłaca,bo mieszczuchy nie wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ja to juz jestem tylko hobbysta jesli hodzi o swinki(100SZT. rocznie) ale TE strajki powinny pokazac jak to sie opłaca,bo mieszczuchy nie wiedza.

 

ale co to zmieni? czy Ciebie interesuje ile kosztuje wyprodukowanie żarówki? strajki nie powinny mieć miejsca powinno się przedstawiać swoje argumenty w cywilizowany sposób, gdyż taki jest skuteczniejszy (lecz niekoniecznie szybszy) i pozwala uniknąć negatywnych efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

żebys wiedział kissmy.... problem w tym ze w tym naszym kraju swoje argumenty w cywilizowany sposób przedstawic niema komu jak wszyscy nas mają w nosie no i co nawet obeny minister rolnictwa zamiast wyjść do rolników to sobie przejaszczki urządza po Polsce i twierdzi ze on o proteście nic niewiedział, minister gospodarki komentuje ze tonie jego sprawa tylko ministra rolnictwa i to taką beda gatke prowadzić kogo to wkoncu sprawa zamiast sie dac do roboty a my popadamy w ruinęm ale to nikogo nieobchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Moim zdanie po pierwsze powinien powstac jeden związek rolniczy a nie kółka rolnicze samoorona solidarnosc i Bóg jeden wie jaki jeszcze. Rolnicy musimy się zżeszyc a nie takie rozdrobnienie w jednosci siła i na krawiaciarzy tzn na warszawe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Coś wam powiem wy tu strajki a jak przyjdzie do wyjechania to sie wszyscy gdzieś pochowią niby niewiadomo dlaczego?

co do wypowiedzi tego pana MaxiKing o zakupie maszyn rolniczych to ten pan ma racje. no bo patrzcie kiedys sprzedało sie 10 ton zemniaków i kupowało sie nowy ciągnik z fabryki ursusa a teraz co sie porobiło za 10 ton ziemniaków i kase którą uzyskasz ze sprzedaży to sobie nowy ciągnik możesz polizać a ci co chcą go na świniach sie dorobić to nawet nie mają szans. A pozatym ceny maszyn są kosmiczne i normalny człowiek sie ich z dopłat niedokupi i niegadajcie ze unia połowa wam zwróci no tylko niech ktoś pomyśli o tym ze drugą połowe trzeba spłacić.

@MECHANIZATOR jak te twoje zboże z tego gospodarstwa tak wygląda jake mnie centrala oferowała to daj sobie spokój ja mam lepszy letni jęczmnień niż te wasze plewy z certyfikatami unii

 

Tutaj kolego z sprzętem masz rację przed wstąpieniem do uni ciągnik np NH 140 km kosztował 140 tyś zł nie całem po wstąpieniu krótko ponad 200 tyś zł wyjdzie na jedną sume z dopłatą tylko ile latania i załatwiania. W dupe niech sobie wsadzą tą unie za przeproszeniem!!!!!

Niech wrócą te ceny co były a dopłaty niech sobie .....

Przepraszam za wulgaryzmy ale spokojnie o tym pisac nie mogę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Miałem nic nie pisać ale napiszę bo już nie mogę zdźierżyć tego narzekania. Weźmy coś zróbmy bo samo narzekania to nic nie zmieni.

 

A moje zdanie jest takie. (mimo że chlewnia na 30 loch z przychówkiem 2 lata stoi pusta)

 

Jestesmy sami winni sytuacji jaka jest na rynku ;) . Nawet uważam że jeszcze świnie są za drogie :) .

 

 

A dlaczego tak uważam.

 

Bo mimo że jest niby źle to jeszcze rolnicy nie potrafią mówić jednym głosem, (chłopi w jednej wsi się nie potrafią dogadać, związki zawodowe nie potrafią sie między sobą dogadać, tylko każdy ch. j na swój strój).

 

Narzekacie że jest źle, że za mało płacą, pasza droższa na tucznika droższa niż tucznik, że dokładacie.

 

Więc co za problem żeby rzec ,, chłopy od dziś w całej Polsce N I K T nie sprzedaje tuczników". Myslicie że ubojnie się nie ugną, jak ich właściciele przez 3 tygodnie będą płacili pracownikom, ZUS, podatki, a ubojnia będzie stała z braku surowca?

 

Tak, tak już słyszę głosy: ja mam ratę do spłacenia, paszę muszę kupić, świnie mi przerosną itd. itp.

Ale co lepiej przez cały czas pękać biedę, czy na 1 miesiąc zacisnącć szczerze pasa a później śmietankę spijać ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj