TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

krolikNH    56
nie ma za co przepraszać - bo to prawda co napisałes

 

więc po co robić blokady które i tak skończą się na głupich komantarzach ze strony ludzi z miasta - nie lepiej załatwic to jakoś dyplomatycznie ???

 

a odnośnie "zapewniania warsztatu pracy" to nie do końca rozumiem o co ci chodzi - taka jest charakterystyka pracy w rolnictwie i nic tego nie zmieni - gdyby świnie kosztowały po 10 zł/kg to tak czy siak pola będą pod chmórką - i zeby było sprawiedliwie to nie wszyscy którzy pracują w miescie to pracuja pod dachem - pracownik wodociągów czy gazowni też nie ma lekko - pęknie rura w 20 stopniowym mrozie a on musi to naprawiać - to samo górnicy - osobiście za chiny ludowe bym pod ziemie nie zjechał - wiec moze nie potempiaj wszystkich którzy pracują w miastach bo niektórzy to mają nawet gorzej od rolnika

 

taka mała dygresja

 

Ok faktycznie troche przesadziłem, sory... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny

 

Tak sobie czytam i nie byłbym soba jak bym czegos nie dodoał . Mechanizator poroponuje ci sie juz wiecej nie osmieszac bo nie jestes rolnikiem czy nawet synem rolnika i sprawy zwiazane z opłacalnoscia sa ci bardzo dalekie a to co wyniosłes ze szkoły to nie pokrywa sie z rzeczywistoscia . Ja jako rolnik wiem cos na ten temat bo mamy swinie łacznie około 250 szt i naprawde nie widziałbym sie w przypadku gdybym nie miał uprawy warzyw bo juz by mnie nie było prawdopodobnie jak bym miał zyc ze swin wiec nie gadaj nam tu ze nie mamy narzekac jak nie masz z tym stycznosci a tobie jest w d*p... ciepło bo masz wypłate co miesiac wiec nie pie... nam tu farmazonów ze moglismy to i tamto przewidziec bo mnie to denerwuje . Jak jesets taki dobry w przewidywaniu to powiedz mi kiedy umrzesz bop jak bedziesz jutro wychodził z domu to powinienes przewidziec ze moze ptak cie osr... wiec wyjdz troche pózniej zeby nie trafił . Naprawde jak nie masz pojecia o sytuacji w rolnictwie to nei zabiraj głosu bo jak mozna nie narzekac jak to sa nasze pieniadze i my z tego zyjemy ciekawe jak dostajesz pensje to nie narzekasz ze zus-y itp zabieraja ci około40 % pensji ????? A co inflacji to ona była jest i bedzie . Co do zakupionych maszyn to czy bez dotacji ale przy normalnych cenach płodów rolnych by nie było nowego sprzetu ???? byłby i to nawet nie jak teraz w 90 % na kredyty tylko z zarobionych pieniedzy . Debilizm sie szerzy na ogromna skale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja tez tak sobie czytam i się zastanawiam czy w polsce syn rolnika jest na jakichś innych prawach czy jak ??? (ceny na świnie są chyba takie same dla wszystkich - no chyba ze mnie czegoś w szkole nie nauczyli) - to ty się raczej nie osmieszaj z tym ze gdyby były "normalne" ceny to było by wiecej nowego sprzętu - co rozumiesz wogule jako normalne ceny - powiedz mi jaki na dzień dzisiejszy masz wpływ na cene ---> żaden

 

a jak ci tak źle na tym gospodarstwie to mozesz się ze mną zamienić - ja nie widze problemu

 

PS - w twoim poscie pod moim adresem poleciało kilka "inwektyw" - ale znaj dobroć ludzką - przeproś na forum a nie dostaniesz bana (pisze całkiem poważnie i czekam do północy)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

@mechanizator- ty masz wolne teraz (urlop) czy pracujesz w tym gospodarstwie sezonowo???


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

teraz mam urlopa troche - trzeba kiedyś wykorzystac


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Witam panowie ja o zadnym protescie ale jak ma byc to zjednoczmy sie i idzmy na ten protest bo ilesz mozna tak zyc ku..a okradaja nas w bialy dzien inikt nie nic nie robi i niech mi nikt zaraz nie pisze ze nic nie mozna zrrobic wszystko idzie do gory z cena paszy to jusz ochu,,li a jak przywiozł nawozy pytam sie co takie drogie a on zboze drogie to i nawozy moza byc drogie

CHŁOPY JEDNOCZMY SIŁY

FAjnie ci to wytłumaczył!

 

Tak sobie czytam i nie byłbym soba jak bym czegos nie dodoał . Mechanizator poroponuje ci sie juz wiecej nie osmieszac bo nie jestes rolnikiem czy nawet synem rolnika i sprawy zwiazane z opłacalnoscia sa ci bardzo dalekie a to co wyniosłes ze szkoły to nie pokrywa sie z rzeczywistoscia . Ja jako rolnik wiem cos na ten temat bo mamy swinie łacznie około 250 szt i naprawde nie widziałbym sie w przypadku gdybym nie miał uprawy warzyw bo juz by mnie nie było prawdopodobnie jak bym miał zyc ze swin wiec nie gadaj nam tu ze nie mamy narzekac jak nie masz z tym stycznosci a tobie jest w d*p... ciepło bo masz wypłate co miesiac wiec nie pie... nam tu farmazonów ze moglismy to i tamto przewidziec bo mnie to denerwuje . Jak jesets taki dobry w przewidywaniu to powiedz mi kiedy umrzesz bop jak bedziesz jutro wychodził z domu to powinienes przewidziec ze moze ptak cie osr... wiec wyjdz troche pózniej zeby nie trafił . Naprawde jak nie masz pojecia o sytuacji w rolnictwie to nei zabiraj głosu bo jak mozna nie narzekac jak to sa nasze pieniadze i my z tego zyjemy ciekawe jak dostajesz pensje to nie narzekasz ze zus-y itp zabieraja ci około40 % pensji ????? A co inflacji to ona była jest i bedzie . Co do zakupionych maszyn to czy bez dotacji ale przy normalnych cenach płodów rolnych by nie było nowego sprzetu ???? byłby i to nawet nie jak teraz w 90 % na kredyty tylko z zarobionych pieniedzy . Debilizm sie szerzy na ogromna skale

Popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@benek79 - popierasz ogólną treść wypowiedzi czy bluzgi w moją stronę ???? - bo jak to drugie to się dla ciebie postaram o bana

 

a co do postu z hasłem "CHŁOPY...." to przynajmniej ten gostek od nawozów był szczery


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Bez urazy @MECHANIZATOR ale próbujesz wciskać liberalny kit, że wszystkim rządzi wolny rynek. Jak cena troszke podskoczy w kraju to jak najbardziej wskazany jest import tańszego mięsa, a sytuacje naszych hodowców to walić.Załóżmy jeszcze taką sytuacje że twoja wypłata byłaby uzależniona od ceny świń i tak na obecną chwile obciąć wypłate do poziomu z roku 1999. Ciekawe czy wtedy tłumaczyłbyś że tak musi być bo rynek tak dyktuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

1 - moja wypłata jest uzależniona od cen świń

2 - napisałem ze jest takie zjawisko ze firmy mięsne kupują tańsze mięso z zachodu - nigdzie nie napisałem ze import jest wskazany - i ze popieram takie coś

3 - to jeszcze kilka lat temu mielismy taką recesje w firmie ze się w pale nie mieści - zarabiałem 3,5 zł/godzine i też chodziłem wq.... ale mineła recesja pospłacalismy długi i zyjemy dalej

 

<<<<----------------------Post nr 500 :) :) :):D:) B)

 

PS - poza tym ja nie mam najmniejszego zamiaru wmawiać tutaj komuś że jest tak pięknie i cudownie - też żyję w Polsce jem ten sam chleb co wy i płace w sklepach tymi samymi złotówkami - ale ceny to ostatnia rzecz na jaką w kwestii rynku mamy wpływ i tego nie zmieni nawet milion blokad rolniczych - sytuacja w rolnictwie była, jest i niestety będzie trudna - środki produkcji drożeją, sprzedawane produkty tanieją (lub w co lepszym przypadku są na stałym poziomie) - wszelkie prognozy mówią o tym że ceny produktów rolnych jeszcze w przyszłosci spadną - więc jeśli komuś się taka sytuacja nie podoba to ma tylko dwa wyjścia - pierwsze ograniczyc koszty (trudne do zrobienia ale wykonalne), drugie wyjście sprzedać gospodarstwo i mieć święty spokój (iść na comiesięczną pensję do pracy) - jest jeszcze wyjscie trzecie czyli czekanie az gospodarstwo samo zbankrutuje

 

a teraz w kwestii tego że moja skromna osoba nie jest rolnikiem (ani synem rolnika) - może i prawda że rolnikiem nie jestem, synem rolnika też nie - ale w rolnictwie pracuję - wiem co to jest kurz w oczach, syf i smród, wiem co to jest 16 godzinny dzień pracy w polu - niezaleznie od pogody, wiem co to jest 40-stopniowy upał w lecie i wiem coto znaczy przemoknąć w polu przy temperaturze bliskiej zera, wiem bo odczuwam to na własnej skórze - i właśnie dlatego mogę o sobie mówic ze jestem rolnikiem - nie z urodzenia a z zamiłowania i miłosci do ziemi - nie moja wina że moich dziadków komuniści pozbawili ziemi - nie mam ziemi więc pracuję w rolnictwie w inny sposób- przecież mogłem wybrać całkiem inny zawód (lekarz, policjant, ślusarz, krawiec, mechanik,itp itd) ale nie ja wolałem zostać rolnikiem - ciekaw jestem który z was poszedł by do pracy w rolnictwie gdybyście nie mieli ziemi (mówię to do tych którzy mniemają ze nie wiem jak się pracuje na roli) - nie mam innej mozliwości więc pracuję na cudzej ziemi ale jednak ziemi - dodatkowo zdobywam wiedzę jak się z tą ziemią obchodzic żeby wydała jak najlepszy plon (to chyba nie grzech)

 

(oświadczam że w chwili pisania powyższego tekstu nie byłem pod wpływam zadnych środków działajacych na psychikę)

 

pozdrawiam

 

@Mechanizator


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
PS - a co do liberałów - to ja z założenia wole być komunistą

 

przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi poza tym, że ten temat już powinien zostać zamknięty a zbanowac powinno się wszystkich udzielających głosu;D Panowie kilka głębokich wdechów i po zawodach, wszystkie słowa i tak są tylko rzucane na wiatr i nie przyniosą żadnych pozytywnych efektów

 

nie trzeba być od razu komunistą przecież to w Niemczech powstała społeczna gospodarka rynkowa, gdzie państwo jako interwent stosuje całe multum różnych narzędzi regulujących rynek

 

a w temacie to strajki są dla samoobrony i tylko z nią mi się kojarzą przecież rolników wspiera tyle związków (właściwie to rolnicy sami nie wiedzą, że je tworzą) a wszyscy razem stanowią takie lobby, iż każdy liczy się z ich głosem a strajki są pozbawione sensu, gdyż zamiast zbliżac do celu (którego osiągnięcie jest i tak nie realne) tylko zniechęcają do rolników pozostałą cześć społeczeństwa, dlatego należy dążyć do konsensusu (zwanego w niektórych środowiskach porozumieniem) zamiast walczyć ze sobą na wzajem i jeszcze przy okazji z kim się tylko da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no z komunisty się juz wycofałem - i popieram twoją wypowiedź w całej rozciągłości


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

I co wypłata poleciała w dół ? Myślę że nie w tak dużej firmie zawsze jest pole manewru a w mniejszych gospodarstwach gdzie produkcja wieprzowiny stanowi np. 80% dochodu to gdzie szukać tego manewru. Zgadza sie że nie napisałeś że import jest wskazany , ale napisałeś że rozumiesz i popierasz cały ten mechanizm. I całe szczęście że masz przechył na lewo, może szybciej nas zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
I co wypłata poleciała w dół ? Myślę że nie w tak dużej firmie zawsze jest pole manewru a w mniejszych gospodarstwach gdzie produkcja wieprzowiny stanowi np. 80% dochodu to gdzie szukać tego manewru. Zgadza sie że nie napisałeś że import jest wskazany , ale napisałeś że rozumiesz i popierasz cały ten mechanizm. I całe szczęście że masz przechył na lewo, może szybciej nas zrozumiesz

 

jest godzina dośc późna i pamięć moze mi szwankować - ale o tym ze coś takiego popieram to sobie nie przypominam - znajdź mi post w którym to napisałem a dostaniesz 10zł


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
912ursus    0

MECHANIZATOR po co w ogole zabierasz tutaj głosy aby przez Ciebie jest na tym forum mała kłutnia pytam sie jeszcze raz PO CO ?? nie możemy normalnie pogadac jak mężczyźni tylko jakies dziecinne kłutnie . I co jak ktos nie pisze tak jak chcesz to zaraz bana dajesz . Tak Cie to rajcuje? PO CO ?? a tak w ogole to bedziesz na polagrze w sobote?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a pisze PO TO że mam takie same prawo tutaj pisać jak każdy inny user

 

poza tym wyrażam tylko swoją opinię - i ja dziecinnych kłutni nie wszczynam - i jak ktoś pisze inaczej niz ja mysle to ja tylko piszę co na ten temat sondzę (nikogo nie obrażam) (a @MaxiKing przegioł i dostał bana - dostał by nawet bez mojego udziału bo złamał regulamin)

 

a na polagrze będę nie wiem tylko w jaki dzień

 

i moze wróćmy do głownego wątku o protestach a nie o mnie co ???

 

A poza tym to najlepiej zablokujcie cały kraj, wystawcie brony, podpalcie opony zróbcie megapetarde z karbidu i nabierzcie gnojówki w beczki zeby w razie czego było czym policje poczęstować - zastanawia mnie tylko fakt ze nie zauważacie tego ze poprzednie blokady nic nie przyniosły

 

to był mój ostatni post wtym temacie dla zainteresowanych - teraz uzalajcie się nad sobą i planujcie mega blokade - jak potrzeba bron to moge użyczyć

 

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a może by tak zrobić blokadę na AGRO-PREMIRACH - stanąć przed wejściem i nie wchodzić do póki będą wołać kase za wstęp - a główny postulat to taki aby wystawcy płacili za oglądanie myślę że 5PLN za stoisko wystarczy no i zwrot wszystkich kosztów dojazdu z góry - CO WY NA TO????

 

PS. a tak na serio to wstęp mógłby być WOLNY!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
PS. a tak na serio to wstęp mógłby być WOLNY!!!

 

Ale nie ma i dla mnie też jest to niezrozumiałe... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek3764    0

chcę poinformować że w najbliższą środe odbędzie sie protest rolników w Warszawie oby było nas jak najwiecej z całej polski!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
chcę poinformować że w najbliższą środe odbędzie sie protest rolników w Warszawie oby było nas jak najwiecej z całej polski!!!!

 

chyba raczej z Polski ale mniejsza z tym obyście Nam wstydu nie przynieśli, najlepiej żebyście trzymajcie się pojedynczo w 1000 metrowych odstępach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
Ale nie ma i dla mnie też jest to niezrozumiałe... :D

 

no ale przy odrobinie chęci - można wypełnić ankietę i bilet za 5PLN - chyba że ktoś ma prenumerate i karte TOP AGRAR POLSKA to wchodzi za FREE


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek3764    0

no kissmy jak ci tak dobrze to siedz w domu no i widze że sie za ortografi znasz poprostu czepiasz sie pierdół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
no ale przy odrobinie chęci - można wypełnić ankietę i bilet za 5PLN - chyba że ktoś ma prenumerate i karte TOP AGRAR POLSKA to wchodzi za FREE

 

To musisz chyba już mieć AGRAR CARD o ile się nie myle... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
chyba raczej z Polski ale mniejsza z tym obyście Nam wstydu nie przynieśli, najlepiej żebyście trzymajcie się pojedynczo w 1000 metrowych odstępach

Ciezko cie zrozumiec.Najlepiej włoz ciepłe kapcie i usiadz w fotelu bujanym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Widzę że co niektórym się grunt pod nogami pali to próbują sie wyżyć na innych. Pi pierwsze tak krzyczycie na innych userów że nie znają zasad ortografii. ZACZNIJCIE OD SIEBIE. A nie takie przypierd**anie sie do @kissmy... On przynajmniej jest dumny z Polski (chyba) w jakimś stopniu. A że co niektórzy z was nie wiedzą co powiedzieć to sie przypierniczacie żeby tylko na liczniku postów poszło kilka w gorę... :angry:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Widzę że co niektórym się grunt pod nogami pali to próbują sie wyżyć na innych. Pi pierwsze tak krzyczycie na innych userów że nie znają zasad ortografii. ZACZNIJCIE OD SIEBIE. A nie takie przypierd**anie sie do @kissmy... On przynajmniej jest dumny z Polski (chyba) w jakimś stopniu. A że co niektórzy z was nie wiedzą co powiedzieć to sie przypierniczacie żeby tylko na liczniku postów poszło kilka w gorę... :angry:

Mysle tak samo jeden jest dobry w matmie drugi w ortografi trzeci w plastyce,takie jest zycie!A ja dumny to jestem z polskich rolników ze jeszcze sobie niezle radzo w tym naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj