UrsusCzesio

Co się stanie...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat, no ale tematy ogólne więc tu wsadzam. Żniwa zbliżają się wielkimi krokai, wiadomo upał i wogole to się kosi jak pogoda, potem słoma, Ale wszystko zebrane, no i po upałach lubią przychodzić burze a po żniwach wyjeżdżamy z pługami, gruberami, i pracujemy, a że nasz klimat jest jaki jest to niby rano slonko świeci a zaraz masz burze nad głową, więc co może się stać gdy na polu zastanie nas burza i piorun nie daj Boże uderzy w ciągnik, najbardziej to sądze że narażone są na uderznie ciągniki pracujące na dużych pustych od słupów polach z włączonym radiem które lubi ściągać takie pioruny, na co przygotować się gdy takie coś nastapi, wiem jak w SKR piorun podczas bardzo gwałtownej burzy uderzył prosto w koguta, no to instalacje szlak trafił, więc czekam na wasze odpowiedzi i czy wogóle to możliwe że trafi w ciągnik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moze nie na temat ale pewnie slyszeliscie w tv jak pewnemu gospodarzowi piorun zabil wszystkie krowy tylko 1 ze stada przetrwala ale i tak poszla na ubuj bo po porazenieu padla na nogi wlasnie to satlo sie odemnie 15 km we wsi rozwadów jak dla mnie jest to wielka tragedia .... :P ale z tego co wiem to ludzie i mleczarnia do ktorej ten rolnik oddawal mleko pomogla odbudowac stado :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no może akurat tu by też i tak coś dorzucić będzie wiecej w jednym


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

wszystko jest możliwe a ciągnik sadze że zachowa sie tak jak samochód


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak ma szczelną kabine i wszystko pozamykane to kierowcy nic nie powinno sie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Moim zdaniem jest możliwość trafienia. Ale jak kolega wyżej powiedział ze ciągnik zachowa się jak samochód, jest odizolowany od gruntu grubą gumą, wiec nie jest uziemiony. Wiec nic złego nie powinno się stać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
moze nie na temat ale pewnie slyszeliscie w tv jak pewnemu gospodarzowi piorun zabil wszystkie krowy tylko 1 ze stada przetrwala ale i tak poszla na ubuj bo po porazenieu padla na nogi wlasnie to satlo sie odemnie 15 km we wsi rozwadów jak dla mnie jest to wielka tragedia .... :P ale z tego co wiem to ludzie i mleczarnia do ktorej ten rolnik oddawal mleko pomogla odbudowac stado :D

 

Trzy lata temu w moim gospodarstwie piorun zabił 9 sztuk... a wszystko przez bojler w którym zwarła się grzałka i cała fala napięcia poszła przez rury na krowy.... no i niestety... pół stada poszło w siną dal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to temu gosciowi chyba wtedy zabilo jak sie nie myle 25 sztuk czy 26 ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

W tvn turbo robili test z golfem w niemieckiej pracowni i ładowali sztucznymi piorunami przez chwile, gościowi nic nie było i golf pojechał dalej, ale ciagnik moze być nieźle uziemiony przez maszyne-nie wiem co wtedy sie moze stać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a np w moim mf 3080 komputer by spaliło czy nie?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co z tego że odizolowany gumą-opony ładunek musi trafić do ziemi zresztą przy tak dużym voltażu to i po gumie przejdzie przecierz z tego VW z tvn turbo napięcie szło w ziemie przez niego samochód ale on odpalił go i pojechał ale może zato że podczas wyładowania był wyłączony .A jakby ciągnik był tak dobrze odizolowany to by nie ściągnął ładunku-pioruna .Gdzieś tu był temat o wyładowaniach i kombajnie i coś że ładunek nie praszedł do ziemi z kombajnu tylko na nim został i potem gdy kierowca wysiadał połączył kombajn z ziemią (swoim ciałem) i go poraziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja jeżdże tylko wladkiem ale jeśli ładune nie pójdzie w ziemie i będe chciał zmienić bieg, dotknę wajchy metalowej to mnie może nieźle pokopać albo wystarczy że wcisne sprzęgło, bo przy uderzeniu nic nie powinno się stać bo dywanik gumowy na podłodze jest, kierownica wątpie zeby po niej mnie trzepło, ale prawdopodobne że przy włączonym radiu może walnąć w ciągnik, albo w samą antene która jest wysoka i sam ciągnik do najniższych nie należy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Słyszałem, że kabiny są robione teraz tak żeby działały jak siatka/klatka Faradaya na pioruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
VW z tvn turbo napięcie szło w ziemie przez niego samochód ale on odpalił go i pojechał ale może zato że podczas wyładowania był wyłączony .

Auto wtedy miało przekręcony klucyzk na zapłon napewno, a nie wiem czy nawet nie odpalony był ten golf.

Niestety ciągniki to inna para kaloszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ja słyszałam, że jak jest metalowy bak to może dojść do eksplozji paliwa. :P

 

A co do burz to mi ciocia opowiadała jak byłą na wakacjach u kuzynki jej mamy i oni mieszkali z dala od wsi, ale wyszła burza w nocy i nagle słyszą wielki huk, wyszli na zewnątrz co się dzieje, a tam za lasem wielka łuna, prawie cała wieś się pali i okropny ryk bydła i krzyk ludzi, oni mieszkali daleko to ogień się nie rozprzestrzenił. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to mogło by być nie ciekawie jak zbiornik z paliwem wysadzić możne a ciągniki mają metalowe, ale diesel do mnie dziwi chyba że duże sprężanie się zrobi. No i nie wiadomo jak to z maszyna będzie która jest w ziemi w moim wypadku plug, czy ładunek pójdzie przez pług, w ziemie, czy zostanie na ciągniku, bo jak zostanie to będzie nie ciekawie :P:D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Dobrych kilka lat temu podczas burzy plandekowałem przyczepę na polu. Gdzieś niedaleko uderzył piorun, a ja dotykając w tym momencie przyczepy (a właściwie zeskakując z niej) poczułem wyraźne kopnięcie prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

chodzi o to by nie być łącznikiem-przewodnikiem tego prądu-wyładowania wiec UrsusCzesiu jeśli będziesz siedział w kabinie to nic ci nie będzie bo nie połączysz niczego no chyba że nie ma kabiny a będziesz trzymał parasol ;) .No dobra a zapomnij że uchroni cię jakiś tam dywanik przy tak dużym wyładowaniu energia ta i tak pójdzie w ziemię i tak przecierz nawet leci z tak daleka z chmur i nic jej nie tworzy drogi no po prostu przez powietrze .

A pamiętajcie o drzewach nie chowajcie się pod nimi no w szczególności dęby podobnej budowy znaczy grube i zwięzłe korzenie bo po nich idzie wyładowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

To jak pierdyknie w ciagnik to nawet z niego wyjsc nie moge? Bo przeciez podczas wysiadania zrobie polaczenie miedzy ciagnikiem a ziemia


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A nawet nie można z niego wyskoczyć , a co by się stało , jak bym dostał piorun , w kabine w MF255 , i wiadomo wszystko jest metalowe , to co by się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Pewnie by się wszystko zelektryzowało łącznie z tobą

 

@mtz_820 jakbyś wyskoczył to może by Ci się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmmm Ale przez plastik też by mnie kopło??? Bo jak nie to bym drzwi we władziu otworzył, bo mam plastikową i skoczył, i bym pobił rekord swiata w wyskakiwaniu z naelektryzowanego ciągnika B) :) A co zrobić jak ładunek nie zejdzie, to co ciągnik by tam zostal na wieki wiekow aż jakiś pijaczek by go nie dotknoł :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj