UrsusCzesio

Co się stanie...

Polecane posty

kris14    267

@UrsusCzesio - wydaje mi się że jak pod ciągnik byłby podczepiony jakiś pług albo coś co by było w ziemi [maszyna rolnicza ze stali :)] to powinno to zadziałać jako uziemnienie i rozładować ładunek B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli bedziesz w polu samym ciągnikiem bądz z przyczepą to piorun nie powinien uderzyć a nawet jeśli to nic ci sie nie stanie jeśli ciągnik ma kabine.

Jeżeli bedziesz pracował z maszyną zetkniętą z ziemia (pług itd.) to własnie w tedy piorun może uderzyc bo ciągnik juz nie jest odizolowany a tymbardziej uziemiony i własnie w tym momęcie cały ładunek zostanie skierowany do ziemi.

Ktos wspomnieł że może go porazic gdy naciśnie sprzęgło. A to ty pracujesz boso w polu. Teraz praktycznie wszystkie buty maja podeszfe z gumy lub pochodnych które izoluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A dlaczego ciągnik ma sie nie zachowac jak samochód? Czym one niby sie róznia? Oba z metalu i na gumach. Tak samo stara syrenka jak i władek bedą tak samo bezpieczne dla kierowcy jak w golf.

 

Moj wujek gdy był na szczerym polu C-360 z kabina zaczeła sie burza. Pioruny uderzały bardzo blisko, ale żaden nie trafił w ciagnik. Ale wujkowi stały wszystkie włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po pierwsze jest małe prawdopodobieństwo trafienia pioruna w ciągnik a po drugie kierowcy jak i samemu ciągnikowi tak jak samochodowi nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

z tymi włosami to prawda wracalismy pare ładnych lat temu z kolegami z grzybow rowerami przez pole i burza sie zaczeła piorun trzasna w drzewo na oko jakies 50m od nas kurde w uszach miałem piszczenie przez chwile a włosy na całym ciele mi stały odrazu wyciskałem z tego składaka nieziemskie predkosci zeby szybciej byc w domu


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Po pierwsze jest małe prawdopodobieństwo trafienia pioruna w ciągnik a po drugie kierowcy jak i samemu ciągnikowi tak jak samochodowi nic sie nie stanie.

 

 

z tym prawdopodobieństwem zgodzę się bo jest sporo winnych rzeczy wystających wyżej nić akórat twój wierzchołek kabiny od ciągnika

np kościół

A nie zgodzę się z tym że ciągnikowi jak i traktorzyście nic się nie stanie.

Ciągnik na pewno będzie miał dziurę w kabinie albo masce ewentualnie mogą sie spalić przewody od elektryki (bo to przecież jest siła i temperatura ) paliwo? może wybuchnąć jak by spadł bezpośrednio na bak wtedy przerwał by obudowę i wpadł w ciecz (możliwe że coś by zaszło)

traktorzysta ba pewno został by porażony prądem mimo siedzenia na siedzeniu i trzymania rękoma plastykowej kierownicy i posiadaniu butów prąd przejdzie na ciało bo to za cienka izolacja albo za słaby materiał izolacyjny (nawet kurz przewodzi)

 

A teraz można iść spać jak ktoś to napisał parę postów wyżej.

I jest zasada jak jest buza siedzi się w domu a nie na pole się jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak ale jak napisałem w pierwszym poscie słonko świeci i zaraz mas burze nad głową napewno w burzy bym nie wyjechał w pole i nie chce próbować


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
z tym prawdopodobieństwem zgodzę się bo jest sporo winnych rzeczy wystających wyżej nić akórat twój wierzchołek kabiny od ciągnika

np kościół

A nie zgodzę się z tym że ciągnikowi jak i traktorzyście nic się nie stanie.

Ciągnik na pewno będzie miał dziurę w kabinie albo masce ewentualnie mogą sie spalić przewody od elektryki (bo to przecież jest siła i temperatura ) paliwo? może wybuchnąć jak by spadł bezpośrednio na bak wtedy przerwał by obudowę i wpadł w ciecz (możliwe że coś by zaszło)

traktorzysta ba pewno został by porażony prądem mimo siedzenia na siedzeniu i trzymania rękoma plastykowej kierownicy i posiadaniu butów prąd przejdzie na ciało bo to za cienka izolacja albo za słaby materiał izolacyjny (nawet kurz przewodzi)

 

A teraz można iść spać jak ktoś to napisał parę postów wyżej.

I jest zasada jak jest buza siedzi się w domu a nie na pole się jedzie.

 

 

Zapytaj się kierowców cystern wożących paliwo czy zjeżdżają na parking jak zaczyna się burza (oczywiście mowa o błyskawicach a nie o silnym, porywistym wietrze). Poza tym dlaczego jak piorun uderzy w samochód to nic się nie dzieje ani samochodowi ani osobą w nim siedzącym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Zapytaj się kierowców cystern wożących paliwo czy zjeżdżają na parking jak zaczyna się burza (oczywiście mowa o błyskawicach a nie o silnym, porywistym wietrze). Poza tym dlaczego jak piorun uderzy w samochód to nic się nie dzieje ani samochodowi ani osobą w nim siedzącym ?

 

Spoko, zapytam się nie pomyslałem dziś bo zrobiłem coś koło 350KM

Jak będę teraz jechał i spotkam na drodze cysternę to krzynkę na CB i się zapytam :) i będę wiedział :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Znajomy mojego taty kiedy wracał z łąk C330 (która miała kabinę) z Osą, przeżył uderzenie pioruna w górną część listwy Osy. Nic mu się nie stało, nawet Ursusowi też nic się nie stało, jedynie Osa miała lekko przypalony koniec listwy.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

u mnie w sasiedniej wsi facet zobaczył ze idzie burza i poszedł po krowy i jak wracał trzymał ją za łancuch i akurat piorun walnął w ten łancuch i na miejscu [*]


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Dzieci, czas spać :)

Do mnie ty to napisałeś???? :angry: :angry: :angry: mas coś do mnie?? przeszkadza ci że żartobliwie napisałem?? co, akurat za to chyba bana nie dostane i jescze jest mój temat więc chyba moge troche humoru tu wprowadzić ;):):) Co za ludzie :angry: :angry:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

moze troche nie na temat ale napiszę, u mojego znajomego pewnego wieczoru była mocna burza, trzaskały pioruny, a że miał na swoim prawie nowo wybudowanym domu piorunochron to myślał że niec nie może sie stać i nie wyłączał z sieci urządzen(my wyłaczamy zawsze w całym domu zasilanie) i siedział sobie w foteliku oglądając telewizje, jak sie pużniej okazało piorun uderzył mu w brame czy tam furtke na której miał domofon, poszedł kablem na całą instalację w domu z takim impetem ze aż tynki poodpadały ze ścian w miejscach gdzie szły kable, :) inne straty to spalona lodówka(agregat chłodniczy), spalone kino domowe dwa telewizory które nadawały sie tylko na śmietnik i komputer z którego korzystał syn ;) i żarówki też oczywiście spalone, jak ten facet to opoiadał to normalnie ciarki przechodziły, a jaki wydatek na wymiane instalacji, zrobienie tynków i kupienie nowego sprzętu domowego :D :D od tego czasu my wyłanczamy jeszcze dodatkowo urządzenia z gniazdek

 

jaki z tego morał ?

trzeba zapobiegać a nie leczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Może troche z innej beczki, ale kiedyś ciągliśmy zboże dmuchawą, a mój brat nagarynał z przyczepy, w pewnym momencie omsknęła mu się łopata i przystawił do rury dmuchawy....odrzuciło go na 2 metry a łopate wyrzucił jeszcze dalej ;)

 

 

Szcerze mówiąc to nie wiem jak to wszystko działa. czy kiedy piorun walnie w traktor a ja mam wpuszczony gruber, no to powinno uziemić co nie?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Rury dmuchawy się naelektryzowały i dlatego go kopnęło a ciągnikowi czy ma wpuszczoną maszynę w ziemie czy nie to nic się nie stanie tak samo jak samochodom na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

No niby tak bo ma gumowe opony, ale gdy mojemu tacie w koło od kombajnu trzepnął piorun, to ono się zapaliło ;)

 

Czy kabina ciągnika też sie zapali?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Samochód czy kabina ciągnika to chyba coś w rodzaju klatki Faradaya, ale zastanawiam sie co z siłą uderzenia? Czasami widze drzewa fi 0,5m rozwalone na pół przez piorun, albo wyrwy w ziemi w miejscu uderzenia - takowa była niedaleko mojego domu w miejscu gdzie przebiega linia telefoniczna, akurat wtedy zapomniałem odłączyć telefon na czas burzy i nagle słuchawka znalazła sie w drugim końcu pomieszczenia a aparat osmolił sie na czarno ;)

 

Na czas burzy odłączam z gniazdek wszystkie urządzenia elektr. oprócz lodówki i zamrażarki. Telefon też (no raz sie zapomniało :D)

 

Btw... Niedawno mojemu znajomemu od pioruna zapaliła się obora, cała trzoda sie podusiła a siano i zboże na stropie poszło z dymem, nie mówiąc o dachu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@ mirasek drzewo podczas udeżenia pioruna zachowuje sie zupełnie inaczej niż samochód. płyny które zanajdują się w drzewie pod wpływem ciepła wywołanego przez udeżenie pioruna w ułamku sekundy zamieniaja sie w gazy, które pod wpływem tego samego ciepła gwałtownie rozprężaja sie wywołując eksplozję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie znałem tego mechanizmu, warto wiedzieć. Czyli jak mnie zastanie burza na polu to moge być spokojny o siebie i sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

widziałem w lesie drzewo po udereniu pioruna to zostało go ze 4 m reszta była połamana i to co zostało było kompletnie oskrobane z kory a kora była rozwalona w promieniu 20 metrów


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Teoretycznie tak. W większości przypadków, możesz być spokojny o siebie i sprzęt podzczas burzy. Jednakże natura wyładowań atmosferycznych i ilość enrgii przez nie przenoszonych jest nieprzewidywalna. Za przykład można tu przytoczyć zjawisko tzw. pioruna kulistego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun_kulisty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

u nas na wiosce jeden gościu nie miał zamkniętych bram w stodole podczas burzy piorun wleciał do stodoły i podpalił słomę a słoma się szybko pali to i cała stodoła się zjarała.

jaki z tego morał?? że podczas burzy zamykać okna drzwi żeby nie było przeciągu


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Heh, pojehalem sobie jakieś 2 tyg temu nap ole bronowac, no ładnie slonko grzało aż chcialo jechać sie. A od zachodu nad polem mam las i sobie bronuje, nie wiem co sie dzieje, i bronuje sobie, brat wpada na pole. Do domu już drze się ja tam nie wiem co dzieje sie jade a za las jak wyjeżdżam patrze w strone zachodu, chmury jak czarne, bardzo gruby deszcz, wydać bylo krople na masce wielkości orzechow, a zaraz ściany deszczu, blyskawica za błyskawicą, w koło waliły, pierwsze co to radio wyłączyłem, żeby jakiegoś gnoja nie sciągneło, ale jechalem powoli, jakoś dziwnie bezpiecznie sie czułem, ale jak jakieś 1,5 metra piorun walnoł to 6 i gaz w podłoge, malo co się nie posralem ze strachu ;):)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj