JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

Rogeryk    0

Jest juz spora konkurencja dla Claasa. Korbanek oficjalne ma kombajny MFa i Fendta!!! Ładne maszynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak gadacie na korbanka ze zly, bleee i wogole beznadziejny dealer, a sprobujcie kupic cos z claasa w DE i zobaczycie jakie tam sa ceny:)

 

podobnie jest z fendtem, na stronie w DE wyskakuje cena 10tys euro wiecej nic u DHK.

 

szkoda ze nie rozwiazali tego stopniowo a odrazu zabrali wylacznosc i pewnie do wiosny bedzie problem z claasem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Prawda jest tala ze firma Claas przyjela calkiem nowa strategie, i to nie tylko Korbankowi wypowiedziano umowe ale tez wielu serwisom znajdujacym sie na terenie Niemiec. Claas probuje w tej chwili rozbudowac w Niemczech wlasna siec dystrybucji i sprzedarzy. Juz pare lat tem Claas kazal serwisom prowadzacym rownolegla sprzedarz marki Fendt i Claas na zdecydowanie sie na jedna marke. Wczesniej Claasowi to tak nie przeszkadzalo ale od czasu jak posiada w sprzedarzy ciagniki , wspolpraca z firma Fendt stala sie nieoplacalnym balastem. A co do cen maszyn, to nawet przy duzej konkurencji ceny nie pojda w dol, gdyz w tej branzy nie ma wolnego rynku, znam ten problem z Niemiec, to przedstawiciel firmy Claas ustala jaka bedzie cena i jaka firma moze sprzedac danej osobie ta maszyne. Tzn. sa to podzialy terytorialne, jest to chore ale nawet jesli przykladowo jakis klient bedzie chcial kupic na przyklad kombajn u handlarza "A" to bedzie mogl to zrobic tylko wtedy jesli zezwoli mu na to Claas. No, kupic bedzie wprawdzie mog,l ale wtedy Claas walnie mu taka wysoka cene ze bedzie to zupelnie nieoplacalne. Na koniec powiem ze caly rynek sprzedarzy maszyn rolniczych jest zupelnie nienormalny i chory.....brakuje tu zupelnie jakiejkolwiek zdrowej konkurencji i juz dawno powinna zajac sie ta sprawa jakac instytucja unijna.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie tylko niewiem czy jak w polsce class otworzy własną sieć dilerską to ceny wzrosną?Chyba zmaleją bo korbanek nie zarobi.Na początku żucą dobrą cenę żeby przyciągnąć klientów :D Co do podejścia classa do klienta (tak słyszałem) że w bendarach bigosu koledzy z niemiec polskim chłopakom nagotowali i wódy naleli że klientów będą mieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ceny na maszyny tez mi sie wydaje ze nie zmaleja, ale mam nadzieje, ze tansze beda ceny czesci i uslug serwisowych. wymieniac oleje na gwarancji u korbanka nie jest rzecza przyjemna.

od konca listopada beda juz dzialac nowi dilerzy. ja wiem ze bedzie diler k. pruszcza gd. i w slupsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

było by fajnie, sporo filtrów będzie można do MF-a kupić. Co do cen olejów w korbankowie, to np TOTAL DynaTrans to w tanim sklepie kupowałem go po 74zł, a korbankowo życzy sobie 82zł, czy to duży narzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

do skrzyń to tylko tego Totala mieli, a do silnika Total AGRIMOT ULTRATEC 10w40 po 102 zł, i jeszcze przekładniowy (do przedniego mostu) pod marką Claasa, ceny nie znam bo to miałem za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Ceny maszyn Claasa sa i tak liczone w Euro a pozniej przeliczane na zlotowki, Claas napewno nie popusci tylko dlatego ze to jest Polska. Claasowi tak naprawde nie zalezy na obnizeniu cen, bo po co...zbyt ma taki ze czasami pracuja na 3 zmiany ...w ameryce dobrze sie sprzedaje, w europie zachodniej tez...co roku slysze tylko od ludzi pracujacych w Claasie ze "to byl znowu rekordowy rok " jesli chodzi o zysk....wiec po co cos zmieniac. Od wysoko postawionej osoby w Claasie uslyszalem taki komentarz ze firmie Claas nie zalezy na trzymaniu klientow na sile...albo placi sie wysoka cene za ten sprzet a jak nie to spadaj...klientow maja wystarczajaco wielu tak czy tak. A ceny czesi zamiennych dyktuje i tak Claas, mozliwe sa tylko jakies niewielkie rabaty udzielone przez sprzedajacego. Trzeba miec swiadomosc ze nawet jesli w polsce powstanie nawet 100 serwisow firmy Claas to czesci beda i tak w tych samych cenach we wszystkich serwisach... tak samo jak jest ze stacjami benzynowymi, majac ich na jednej ulicy nawet 6 ceny we wszystkich sa praktycznie takie same.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a jakby byla jedna to by mieli 20 gr drozej, bo i tak ludzie musieliby kupic.

w ogole do mnie nie trafiaja wasze argumenty, pozyjemy zobaczymy. jakbym ja mial zakladac interes w ktorym nic by ode mnie nie zalezalo, to na pewno nie poszedlbym na to, no chyba, ze frenchising, ale to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

pożyjemy-zobaczymy....a jak bedzie naprawde to okaze sie dopiero za jakis czas. Ja tylko moge pisac o tym co widze w niemczech, gdzie w jednym okregu w odlaglosci 50 km byly 3 serwisc claasa. U nas w firmie postawili na Fendta wiec tez jestesmy jedna z tych firm ktorej odebrano koncesje. Ale to moze i lepiej przynajmniej nie bedzemy mieli latem tej paskudnej i niewdziecznej roboty z kombajnami. Wprawdzie Fendt tez je posiada ale jest to prawdziwa "masakra" i chyba zaden normalny rolnik u nas w okolicy nie zakupi takiego badziewia. Ale mysle z z samych ciagnikow ktorych mamy pod dostatkiem tez sie do przezyc.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od korbanka odszedł juz dyrektor sprzedaży wiec powoli i kadra sie kruszy...

co do cen mysle ze faktycznie lekko spadną bo ominięta bedzie marża korbana jednak na kokosy jak powiedział ktos wcześniej bym nie liczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

To nie problem Claasa, tylko wszystkich firm z branży maszyn rolniczych. Chcą zarobić i zarabiać będą. Badania i rozwój kosztuje, dlatego maszyny mają takie ceny jakie mają. Rolnicy nie muszą kupować, najwyżej wynajmą firmę usługową, która pracuje na Claasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

@adraian cena fendta jest moze i wyjsciowa duza ale bardzo duzo upyscza korbanki wiem dokladnie bo kolega zlozyl wniosek na prow w tamtym roku i skladal go na lexiona tego hyba najmniejszego (510) jesli sie nie myle a teraz gdy weszły fendt dostal oferte na tego 8 wytrzasaczowego 8370 i w cenie euro jest ona tanszy od tego lexioan po osttecznych negocjajch powiedzieli mu za niego 160tys euro netto gdzie lexiona wycenili mu bez varioprzyrzadu na 185 netto wiec odpowiedzcie sobie sami co lepiej wziac??:lol: ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym opuszczaniem korbanka nie do końca mogę się zgodzić.Taką cenę narzuca korbankowi AGCO.Może on podnieść sobie cenę tylko do określonego poziomu.Widocznie Class inaczej ceni swoje maszyny niż fendt.Ale nawet to dobrze bo ujawnia się tutaj podział na lepsze i najlepsze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

@adrina nie wiem dokladnie ale z tego co znajomy opowiadal korbankowie moga zejsc z ceny nawet o 20% ceny wyjsciowej a znajoomemu zafundowano taki upust bo to była by juz jego 3 maszyna od korbankowa. a podobno obecnie Fendt ustail preferencyjne przeliczniki euro do zlotowki. i tak dla fendt 930 933 i 936 przelicznik jest na poziome 1 euro - 3.9 zlotego a na fendt 927 1-3.6 czy 3.7 a na pozoastale niestety 4,25 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

co do cen mysle ze faktycznie lekko spadną bo ominięta bedzie marża korbana jednak na kokosy jak powiedział ktos wcześniej bym nie liczył

 

Powielanie czyiś teorii, tylko dlatego że wydaje nam sie słuszna, jest chyba jeszcze gorsza, niż snucie ich :) Wcześniej Claas sprzedawał Korbankom, oni Wam. A teraz co, kupisz kombajn od Claasa???? Po tych cenach co kupował Korbanek? Błagam o chwilę zadumy przed wygłoszeniem swej opinii, lub teorii :)

Przecież Claas podpisał umowy z istniejącymi już dealerami i to oni będą zarabiać (w miejsce Korbanka).

Sprzedając 300-500 sztuk rocznie mógł sobie pozwolić na zejście z ceny. Myślicie, że dzięki Claas Polska dealerzy typu Lehmann będą prowadzić sprzedaż "charytatywną"?

Ktoś dobrze napisał, początkowo mogą tak zrobić, żeby zwrócić uwagę, ale za długo tak nie ujadą.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ja akurat muszę pochwalić Korbanków(lubelski oddział),jadę po części w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj