JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

JacekNH    0

Czy znacie może inne firmy oprócz wymienionej w temacie, która zajmuje się sprzedażą maszyn Massey Fergusson, Fendt, Class? Wpisujcie tutaj również miejsca gdzie można dostać taniej oryginalne części zamienne do tych marek niż u "Monopolisty". pozdrawiam i liczę na zainteresowanie tematem.

 

P.S. Może jako pierwszy podam link, który właścicielom MF może sie przydać http://mihg.pl/index.php?site=ofirmie . Jeżeli go już znacie to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

ja mam bliżej do Niemiec niż do D.H Korbanków. W moich rejonach jeżdżą do dealerów za Odrę <_<


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Czy znacie może inne firmy oprócz wymienionej w temacie, która zajmuje się sprzedażą maszyn Massey Fergusson, Fendt, Class? Wpisujcie tutaj również miejsca gdzie można dostać taniej oryginalne części zamienne do tych marek niż u "Monopolisty". pozdrawiam i liczę na zainteresowanie tematem.

 

P.S. Może jako pierwszy podam link, który właścicielom MF może sie przydać http://mihg.pl/index.php?site=ofirmie . Jeżeli go już znacie to sorry.

 

ja dzwoniłem do nich o dźwignie do rewersu do MF i 200 zł tańsza jak u korbanka <_< ale i tak 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

za filtr powietrza (ten duży) do MF 6160 chcieli 320 zł i nie kupiłem od nich bo ta cena mnie powaliła z nóg...

 

znajomy mi załatwił za 200zł

a inny znajony kupił za 120 zł w Czerwonaku koło Poznania dane tego sprzedawcy podam przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja do swojego powietrza kupuje z filtronu kupowałem po 80 zł a teraz znalazłem po 60 zł za , do hydrauliki kupiłem za 50 zł bepco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Ja do swojego powietrza kupuje z filtronu kupowałem po 80 zł a teraz znalazłem po 60 zł za , do hydrauliki kupiłem za 50 zł bepco

 

 

tak z filtron, firma robi filtry do wielu traktorów mój serwisant do new hollanda kazał mi szukać zamienników firmy filtron

 

bo po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
za filtr powietrza (ten duży) do MF 6160 chcieli 320 zł i nie kupiłem od nich bo ta cena mnie powaliła z nóg...

 

znajomy mi załatwił za 200zł

a inny znajony kupił za 120 zł w Czerwonaku koło Poznania dane tego sprzedawcy podam przy okazji.

 

karol mogłbyś zmierzyć swoje filtry i podać mi wymiary ? bo myślę że mamy takie same a i u mnie przydałaby się wymiana.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko zamiennkiki niewiadomo jakiej firmy trochę strach kupować...jakby czasem źle uszczelka pasowała to można traktor zajeździć...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja kupuje z filtrona AR 200/4 za ok 50 zł

 

@pioter on będzie pasował też do twojego 5455 :huh: sprawdzałem w katalogu filtrona

 

http://www.wixfiltron.com.pl/2005/index.ph...=1&submenu4

 

przeglądałem i do 6160 niby nie ma w katalogu i do serii 36xx tez nie ma powietrza ale są wymiary , zmierzcie swoje może są takie jak w moim

 

Jeśli chodzi o ten wkład bezpieczeństwa to u mnie jest CF 400 jest to MANa filtr i w sklepach z częściami do samochodów nie ma problemu z jego kupnem cena ok 150 zł ja w swoim jeszcze go nie wymieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no fakttycznie do powietrza mam taki.ciekawe ile kosztuje... :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Poiem wam że kilka lat wstecz kupowałem świecę żarową do Fendta u korbanka to zapłaciłem 350zł. A dzisiaj zadzwoniłem u siebie do zwykłego sklepu samochodowego i mi mają jutro przywieźć za 50 zł. Mam silnik mana. Można w sklepach dla samochodów ciężarowych szukać np. Opoltrans w Opolu.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Filtron nie produkuje filtrów do seri 6100 bo się pytałem ja kupiłem Donaldsona filtr oni właśnie robią do Fergusonów.

 

Jeśli chodzi o Korbanków to jeden gostek opowiadał mi, że Korbanek kupuje części (chodziło o noże do kombajnów buraczanych) od rzemieślnika spod Poznania(ten gość zna go osobiście) i nakleja tylko etykietę i kasuje jak za oryginalne czyli kilka razy więcej jak u tego rzemieślnika...

 

Dziwi mnie tylko jedno... dlaczego oni mają taki monopol na sprzęt...

 

Byłem u nich i aż żal mi się zrobiło jak zobaczyłem jakie pałace oni mają, bo to przecież na rolnikach tak się dorobili, rolnikach czyli na nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a na kim najlepje zarabiac na biednym!! a i tak wie ze jaka cena by nie była to i tak to kupisz zeby maszyna chodziła!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Z tego co wiem to Karbanki mają monopol na Polskę ;/ Nie wiem jak to jest ustawione ale chyba muszą miec jakies umowy z fabryką. Niedawno byłemw serwisie Fendt na mim terenie i właściel mówił ze w poblizu ktoś sciognoł sobie fendta od niemieckiego dealera, i to odbiło się dużym echem, tz niby dostało się temu niemieckiemu dealerowi.... Nie wiem, troche to dziwne.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba troche przesadzasz, tzn logicznie myslac korbankowi nie zrobia roznicy pojedyncze maszyny sciagane przez rolnikow i tak spadek obrotow mu nie grozi, a pozatym chyba troche demonizujecie tych korbankow, wiadomo ze sa najbardziej narazonym na krytyke dilerem bo jest najwiekszy, ale jesli ktos podpisuje trefne umowy, czy nie moze sie dogadac w kwestii ogumienia to nie moze calej winy zwalac na sprzedawce.

jesli chodzi o serwis to jest drogi i raczej nie w 100% kompetenty, ale z drugiej strony w polsce poprostu nie ma na tyle zdolnych mechatronikow zeby chociazby umieli zlokalizowac przyczyne, juz nie wspomne o naprawie, bo i tak duzo elementow trzeba wymieniac na nowe, ale mi zylka peka np po wymianie 3 elementu do jednej przyczyny, a ciagnik i tak nie chodzi jak powinien.

no a nastepnym punktem sa czesci, no tutaj to juz wogole nie rozumiem zarzutow, przeciez po to ludzie dostali umysly zeby z nich korzystac, po to rowniez sa zamienniki, katalogi aby dopasowac cos dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Chyba nie przesadzam jesli chodzi o monpol, bo ten gośc z którym rozmawiałem miał miec u siebie dealestwo Fendta, ale mówił ze moze tylko za pośrednictwem Korbanków, i narazie sie wstrzymuje bo ciezko sie z nimi toroszke dogadac na korzystnych warunkach.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
, bo ten gośc z którym rozmawiałem miał miec u siebie dealestwo Fendta, ale mówił ze moze tylko za pośrednictwem Korbanków, i narazie sie wstrzymuje bo ciezko sie z nimi toroszke dogadac na korzystnych warunkach.
Powinien spróbowac odwołać się do UE !!! Podobna sprawa była z Volkwagenem, skończyło się zapłatą dużej kary przez firmę !!! Prawdopodobnie taki monopol jest niezgodny z prawem unijnym, tak jak i słynna akcyza na samochody - wydaje się że gra jest warta świeczki.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W Krasnymstawie jest firma, której przedstawiciel twierdzi że chociaż Korbanek ma wyłączność na Classa, to oni są w stanie znacznie taniej sprowadzić i sprzedać ciągnik marki Class :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Blisko ROLTEXu ale po drugiej stronie jezdni, firma się zwie Agrohonest

 

Jadąc z Roltexu w kierunku Zamościa czy na miasto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jadąc w kierunku Zamościa po prawej stronie mija się tą firmę, a kilkadziesiąt metrów dalej po lewej stronie jest Roltex.

Na placu stoi tam nawet kilka gratów- Fendt (używany) wóz paszowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

byłem w tamtym tygodniu w Roltexie i nie widziałem :) ślepy jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj