JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

LowRider    33
@LowRider

rok temu bylem na pewnej imprezie zorganizowanej przez korbankow i wiem ze p. Wojcik byl witany przez samego pawla jako jeden z najlepszych klientow z naszego wojewodztwa...

 

Z półtora roku temu gadałem z jednym gościem co dużo jeździ po terenie sprzedając maszyny, to jak zeszliśmy na temat tego gospodarstwa to powiedział, że oni Fendtów i kombajnów Class nie wzieli od korbanka tylko sobie sami sprowadzili z Niemiec jako popokazowe, albo po małym przebiegu :( a z pól roku gadałem z gościem, co można przez jego firmę nowy ciągnik Class sprowadzić z Niemiec, to powiedział ,że p. Wójcik sobie właśnie ze trzy nowe ciągniki Classa w Niemiczech kupił, i troche innych gratów...

A ze względu na to, że p. Wójcik robił interesy z Pawłem to może i jest jednym z najlepszych klientów w lubelskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

moge wiedziec skad dokladniej jestes? jezeli z okolic korolowki to moze slyszales opinie o tych malych kombajnach df 5445 ktore podobno pracuja w tej okolicy?

a mowiac o gosciu ktory jezdzi po terenie i sprzedaje maszyny masz na mysli przedstwiciela korbankow, p. Marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Nie wiedziałem gdzie tego posta napisać-napiszę tutaj

 

Dzisiaj czytając RPT natknęłem się na artykuł o Rollancie 250...i jak zawsze w którymś momencie mowa jest o awariach i kosztach- no i tak w prasce wygiął się ślimak 'spychający' materiał na rotor- i tu pytanie niech ktoś sprawdzi w tym wydaniu gazety cenę tego ślimaczka i łożyskowania- ja dalej nie wierzę w kwotę tam podaną a mianowicie 8 tyś złotych polskich ;):) :) Ja wiem że Korbanki kasują ładnie mnie też trochę skasowali za części do varianta ale ta kwota- nie mogę w to uwierzyć- nierealne!!


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zadzwoń i zapytaj się ile chcą za ślimak do Varianta ;) kiedyś pisali MF 5425 to za wymianę tarczy sprzęgłowej z dociskiem koleś zapłacił ponad 7tys i jest to pewna info bo znam kolesia osobiście.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@pioter pewnie tyle samo bo ślimak jest identyczny(cały podbierak/heder jest taki sam) jak u mnie...

 

mnie za 3 czujniki, 2 zębatki z łożyskami skasowali na 600zł- skutecznie mnie to odstarszyło od tej pory szukam zamienników

 

ale za to jak byli niedaleko 1km ode mnie serwisować quadranta, to zawołałem do mnie i za kilka wskazówek flaszkę postawiłem-znaczy bardziej ojciec ;):) :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie tylko Korbanki wiedzą ile kasować... W Agrotechnice za podwójny tryb przenoszący napęd na przednią część walców w prasie Vicon RF130 trzeba zapłacić ponad 3000zł ;) Po usłyszeniu tego faktu stwierdziłem że owy tryb w mojej prasie jest jeszcze w całkiem dobrym stanie i jednak poczekam z jego wymianą :) Odszykować sprzęt na tip-top to nie jest takie hop-siup! :)

 

@pioter

To 54xx mogły mieć suche sprzęgło? Strach pomyśleć ile każą wyłożyć za robote wielotarczowego mokrego... Same uszczelnienia to podobno ok. 1000zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek sprzegło mokre ma chodzić i chodzić ;) prędzej w nawrotnej polecą uszczelnienia a do tego też trzeba sprzęgło rozbierać i podobno prosto go złożyć :)

 

Ale i tak godzina pracy mechanika z Wierzchowisk jest sporo tańsza jak np z Gravitu

 

@kubi co to za filozofia jest w ślimaku idzie dorobić albo stary naprawić , w tym artykule też dziwi mnie to że mówią że nie opłaca im się siatka tylko sznurkiem owijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek sprzęgło suche bo skrzynia z mechanicznym rewersem.siedziałem w tym ciągniku na ok 1500 mth- widać było, że koleś go nie oszczędza...

 

 

@piootr piszą tak w tych w artykułach bo to taka gazeta, w każdym nr są jakieś paranoje...ale lubię ją za to, że sprzęt jest z mojej okolicy ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
@kubi co to za filozofia jest w ślimaku idzie dorobić albo stary naprawić , w tym artykule też dziwi mnie to że mówią że nie opłaca im się siatka tylko sznurkiem owijają

 

@piootr żadna bo sam robiłem ;)

jeden ślimak miał trochę luzu to napawałem, szlifierka i 2 nowe łożyska i heja w pole

 

z tą siatką też, robią masę bel i jeszcze kierownik nie policzył ile czasu i paliwa się marnuje na wiązanie sznurkiem

 

a tak poza tematem to czytając RPT odnoszę wrażenie, że każda opisywana przez nich maszyna jest za#$%&sta i prawie bezawaryjna, co rolnikowi może utrudnić wybór-dobrze że jest coś takiego jak AF


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Panowie może ktoś z Was da mi namiary na jakiś sklep gdzie mogę kupić taką część do prasy Claas Rollant 34 (prawdopodobnie dokładnie taka sama część występuje w modelach 44 i 62)

 

Oto link ze zeskanowaną kartą katalogową na której jest pokazana owa część. POZYCJA numer 15

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77fcb45da83524bd.html

 

numer katalogowy tej części to: 819810.0

 

Powiem wprost szukam jakiegoś tańszego sklepu niż KORBANKI, którzy ową część wycenili na 860 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Co masz nanic w tej cześci , ja przy podbieraczu jeszcze nic nie robiłem z wyglądu to spokojnie idzie ją u byle jakiego tokarza dorobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

chciałem wymienić łożysko które znajduje sie na tym wałku i po założeniu ściągacza za tą piastę ona pękła (okazało sie że jest żeliwna) na szczęście zawiozłem do zakładu i mi to pospawali. mam nadzieję że bedzie mocny ten spaw, na wygląd jest bardzo ładnie pospawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Ostatnio walczyłem z łożyskiem na walcu w claas rollant 66, chciałem kupić wybijaki do klinów noskowych (listwy) pomijam fakt, że nigdzie ich nie można dostać więc skoczyłem do Tarnowa do przedstawicielstwa zapytać gdzie takie coś można dostać. Chyba żona właściciela stwierdziła że na odwal się, że ich serwisanci mają własne sposoby na takie naprawy... jedynie ich przedstawiciel był na tyle miły i zadzwonił do sewisantów i potwierdził że tego kupić sie prawie nie da...

no ale kobita mi ciśnienie podniosła... Buractwa nie lubie i nie będe tolerował... może dla tego zamawiam części w Top Masz przynajmniej sa konkretni.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kolego możesz gdzieś przedstawić zdjęcie takiego wybijaka?? bo ostatnio też walczyłem z łożyskiem na walcu i nieźle musiałem się na kombinować aby ściągnąć koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nieraz dobrze jest jak da rade koło troche pobić to wtedy zluzuje się ja tak miałem na górnym walcu tym co komora się otwiera wewnętrzny pierścień pękł na pół w łożysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

były pokazane w artykule wTop agrar albo w profi. są to długie rozszerzające się listwy, proste lub w kształcie półksiężyca. Jedyny problem z nimi to nie można ich nigdzie kupić...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A może masz gdzieś ten artykuł i dałbyś rade wkleić go na forum, lub wysłać mi go na e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna sprawa a mianowicie czemu Korbanek jest monopolistą na polskim rynku jeśli chodzi o maszyny grupy AGCO i nietylko. I jak dziś rozmawialismy z kolesiówką od PP to powiedziała że najważniejszy jest pomysł a potem wykonanie, i teraz chce was zapytać czy sensowne byłoby starać sie o dealerstwo CLAAS`a fendt`a itd.

 

 

Z góry dziex za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie

to sie nazywa kolego OFF TOPIC

ale skoro juz pisze posta to przedstawie swoja hipoteze.

MF i ciagniki CLAAS to tylko pojscie "za ciosem", swoje filie zbudowali przede wszystkim na kombajnach CLAAS (sporo zyskow czerpali tez wiadomo z ciagnikow FENDT i kombajnow buraczanych STOLL), gdy PGRy zostaly prywatyzowane. sprzedawali tyle kombajnow ze mogli rozwinac swoje przedsiebiorstwo, zbudowac filie i teraz nikt nie ma po co wchodzic na rynek, bo:

1. nie sprzeda tak "tanio" sprzetu jak korbankek

2. bedzie ograniczony najblizszym terenem, a korbanek ma cala polske i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

i wszystko jasne :lol:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korbanek z tanim sprzetem heh dobre sobie:P


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

"tanim" to nie znaczy to samo co tanim, ale daje takie oferty, ze inni wymiekaja z konkurencji, a co dopiero jakby ktos chcial sprzedawac ktoras z tych marek.

znajdz cos tanszego w takim wyposazeniu z jakim serwuje korbanek w mf.

fendt kiedys byl niewyobrażalnie drogi - teraz to norma, bo wiekszosc konkurentow oferuje to co fendt, wiec i ceny maja podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no i korbanek ma w fabrykach upusty bo bierze dużo tego a nie kilka sztuk w roku,tak czy inaczej mamy monopolistę na te marki i teraz to on dyktuje warunki w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj