JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

Seweryn    0

A powiedzcie jak to jest z przeglądami, bo często piszą w gazetach, że Korbankowie robią przeglądy częściej niż to jest zalecane. Dla przykładu w Claas Ares 816 RZ zamiast co 500 mth to robią co 300 mth.

Czy jest to prawdą czy nie? Bo wiadomo im więcej przeglądów, tym więcej kasy w ich kieszeni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie w MF przeglądy co 400 mth ale w instrukcji jest napisane że jak paliwo zawiera wiecej jak 0.2% siarki to co 200...nie wiem czy to chwyt czy wierzyc w to, bo jakie paliwo leje to tez nie jestem pewien...chyba jak wiekszosć ludzi ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seweryn    0

A jak z cenami serwisu u Korbanków? Bo w tym Claasie po 300 mth wymiana oleju w silniku z filtrem kosztuje około 1200 zł brutto. A po 1200 mth wymiana wszystkich olejów i filtrów to koszt około 4800 zł brutto. Czy to drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seweryn    0

Ale mnie interesuje tylko i wyłącznie serwis Korbanków. I jeszcze jedno: u mnie w rodzinie mają zamiar kupić Fendt'a Farmera 308 bądź 309. W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć, czy kupno w D.H. Korbanków to dobry pomysł? Czy jest lepsza alternatywa (woj. dolnośląskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Hej racja mam akurat aresa 816 i korbanek w książce gwarancyjnej pisze że co 300 godzin należy robić przeglądy! Ściemniają ze tak lepiej - bo niby gorsza jakość olejów !! a zalecają lać Fuscha!!!! na zachodzie też leją fuscha i mają co 500 przegląd. Wydaje mi sie że korbanek kasiore sobie nabija!!!! Mam już po gwarancji i tak co ok 400 bedę wymieniał olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Mam pytanie właśnie odnośnie Korbanków, czy serwisujecie u nich ciągniki po wygaśnięciu gwarancji i jakiego oleju używacie do hydrauliki w 309 zamiast Hydramotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja po gwarancji serwisuje u siebie sam :rolleyes: a oleje przekładniowe kupuje u korbanków, chyba że ktoś podrzuci sensowne zamienniki, bo nigdzie nie moge dostać takich (Fusch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u nas był jeden gosc nawet odemnie z wioski za posrednictwem korbanków był dealerem tego co maja korbanki korbanki otworzyli swoja filie niedaleko jego siedziby i mu oderbrali to potem miał case teraz ma new hollanda pierwszy dealer new hollanda w naszej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

jemu chodzi o ROLMAX który wcześniej był w Jackowie a teraz jest na Piaseckiej oni też handlowali w 2003 roku MFem i resztą oferty Korbanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalepa.p    1

a czy jakies przykre sytuacje z Korbankami mieliscie? mowie odnosnie serwisu czy finalizowaniu zakupu? ze sie z czyms spozniali, nie potrafili naprawic albo cos innego? czy pod wzgledem serwisu to powazna firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Ja po gwarancji serwisuje u siebie sam :( a oleje przekładniowe kupuje u korbanków, chyba że ktoś podrzuci sensowne zamienniki, bo nigdzie nie moge dostać takich (Fusch)

W grene można kupić oleje fuchs, filtry oryginalne (donaldson) też możesz kupić tam.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motofan    2

Witam serdecznie,

 

jeżeli szukacie filtrów do swoich maszyn zapraszam do kontaktu. Posiadam w ofercie filtry powietrza, oleju, paliwa, kabiny, hydrauliki i inne między innymi do szerokiej gamy maszyn rolniczych znajdujących się w Polsce. Chętnych zapraszam do kontaktu

 

Darek Michalski

www.motofan.pl

darek@motofan.pl

501589078


MOTOFAN
email: darek@motofan.pl
www.motofan.pl
www.motofan.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
W grene można kupić oleje fuchs, filtry oryginalne (donaldson) też możesz kupić tam.

Dzięki za info!

 

a czy jakies przykre sytuacje z Korbankami mieliscie? mowie odnosnie serwisu czy finalizowaniu zakupu? ze sie z czyms spozniali, nie potrafili naprawic albo cos innego? czy pod wzgledem serwisu to powazna firma?

Jedyną przykrą sytuacją było przelanie pieniędzy za ciągnik na konto Korbanka :) Finalizacja zakupu zgodnie z umową, z serwisem raczej bez problemów (jak jeszcze korzystałem, teraz nie wiem), tylko jak miałem cyrk z klimą to raz musiałem na nich poczekać kilka dni. Aha, były problemy z doborem szyby przez telefon i 300km w plecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Korbanek chyba już fuchsa nie ma ja kupiłem claasa (total)olej do skrzyni był tańszy sporo od fuchsa

 

 

@mirasek ile masz mth bo mnie pocieszyli od korbanka jak byli na uruchomieniu pługa że jeszcze nawrotna mi nie padła bo sporo na okolicy robili jak się uda to tylko uszczelniacze koszt ok 1000 zł z regóły robią to między 1000a 2000 mth a mój chodzi sporo w turze

 

Znajomy kupował razem zemną MFa i razem przyjachały nasze z poznania to jemu poszły tarcze w nawrotnej zaraz po gwarancji koszt ponad 2000 zł i teraz z nowu nawrotna rypła przy 1300 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Korbanek chyba już fuchsa nie ma ja kupiłem claasa (total)olej do skrzyni był tańszy sporo od fuchsa

@mirasek ile masz mth bo mnie pocieszyli od korbanka jak byli na uruchomieniu pługa że jeszcze nawrotna mi nie padła bo sporo na okolicy robili jak się uda to tylko uszczelniacze koszt ok 1000 zł z regóły robią to między 1000a 2000 mth a mój chodzi sporo w turze

 

Znajomy kupował razem zemną MFa i razem przyjachały nasze z poznania to jemu poszły tarcze w nawrotnej zaraz po gwarancji koszt ponad 2000 zł i teraz z nowu nawrotna rypła przy 1300 mth

Dokładnie, Korbanek nie ma już Fuscha tylko Total markowany jako Claas.

 

Mój ma dopiero 1000mth, nawrotna chodzi dobrze póki co, a jak sie wysypie to trudno sie mówi :) bardziej sie martwie o sprzęgło w U912 :) Kolegi 4270 ma już przeszło 2000mth i w nawrotnej nic nie grzebał więc reguły chyba nie ma, tym bardziej że do gadania Korbanków trzeba podchodzić z dystansem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ten co to mówił raczej nie należy do pleciug :) zrobić nawrotną to 2 dni roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber    0

umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .

faktura przyszła na 4800zł robili mi też quadranta 1200 ale faktury jeszcze nie ma ale napewno nie będzie mała

zdzierają kase i jeszcze sie nie znają :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .

faktura przyszła na 4800zł robili mi też quadranta 1200 ale faktury jeszcze nie ma ale napewno nie będzie mała

zdzierają kase i jeszcze sie nie znają :angry:

Czemu sie nie znają, czyżby pomylili paliwowy z powietrznym albo coś? :) Nie wiem po co z takimi rzeczami idziesz do Korbanków, filtry i oleje można kupić gdzie indziej, wymienić samemu, a klime nabić w pierwszym lepszym zakładzie robiącym klimatyzacje. Wyszło by sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .

faktura przyszła na 4800zł robili mi też quadranta 1200 ale faktury jeszcze nie ma ale napewno nie będzie mała

zdzierają kase i jeszcze sie nie znają :angry:

 

No ładny poniosłes wydatek. Jakbym miał to przeliczyć to ile trzebaby było sprzeddać tuczników, albo pszenicy na taki przegląd... :angry:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber    0

niby mozna by taniej ale znam taki przypadek ze przez zamiennik koles wykończył silnik :) a nie znaja sie dla tego że jak aparat nie wiązał tak nie wiąrze a serwisant nie wiedział oco chodzi aja myslałem ze sie chociaż troche znają :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj