Zaloguj się, aby obserwować  
Pawel330

Czym przewracać motylkowe

Polecane posty

Pawel330    1

mam kawałek zasianą trawe z koniczyną i nie wiem czym przetrząsnąć aby koniczyna nieobleciała a szybko wyschło a tak to sie męcze kołową przetrząsarko zgrabiarką


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

pierwszy raz najlepiej rozrzucic tzw. "pajakiem" a juz kazdy inny raz kolowa. ja przewracam tylko raz bo koniczyna idzie na sianokiszonke. wydaje mi sie ze koniczyna wysuszona na siano traci wartosc pokarmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Najlepiej widłami bo jakimś innym sprzętem zostaną same badyle chyba że się w trafi ładna pogoda i szybko ją sprzątniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie masz kosiarki listwowej?? Ja koniczynę ciołem listwówko. potem po tygodniu z roso przewracałem pająkiem. Ostatnio popsuła mi się listwówka i musiałem ściąć rotacyjną i rozwalić karuzelo ale to nie jest już to co listwówka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Pierwszy raz słyszę żeby lepiej było wykosić listwówką może i rozkłada się trawa na całości ale łąka po zbiorze wygląda strasznie przynajmniej tak jest u mnie jak ja kosze rotacyjną a sąsiad liswową. I moim zdaniem lepiej wykosić rotacyjną i potem przetrząsarką (nawet taśmową) niż listwową i przewracarką kołową.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ja nie wiem jako on kosi to listwówką ze tak pole wygląda. Kosa musi być ostra i nie można przesadzić z prędkością (w 3512 koniczynę dobrze kosi się na 4L, trawę to by pasowało ciąć na 3L). Żadna maszyna nie rozwali tak jak to jest po listwówce. Koniczynę przewracałem raz lub wcale i wyschła. Teraz kosiarka listwowa mi się popsuła i ciołem rotacyjno ale to nie jest to ;/ Teraz pójdzie w kiszonkę wiec można ciąć rotacyjno.

 

A zapomniałem o kosiarce dyskowej. Czyli połączenie sposobu ciecia rotacyjnej i pokos jak po listwówce.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No Andrzej masz świętą rację że listwówka jest w koniczynie lepsza, przedtem cięliśmy listwą to można było normalnie pająkiem przewrócić a w zeszłym roku ścięliśmy rotacyjną to masakra trzeba było widłami przewracać :blink:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam karuzelową przetrząsarkę no ale to i tak nie to. Listową można zastąpić jedynie dyskową.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Najlepiej to grabki. Zrelaksujesz sie i opalisz. Ale to tylko moje zdanie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak byś miała przewrócić kawałek pola to ok ale jak 2 ha to nie wiem czy by był to taki relaks.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Jak na niewielkie ha. to nie znam maszyny która się łagodniej obchodzi z suszonym pokosem niż taśmówka .przewalisz raz dziennie wszystko ładnie napuszone wiaterek całość przewiewa trzy dni i herbata tak suche,zlusujesz na wolnych obrotach i zbierzesz z listkami nie same mało wartościowe badyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

My mamy tasmowke i nie narzekamy, z pokosow ladnie rozzuci przewroci i zzgrabi :D Konczyne to kiedys tak suszylismy ze w kostkach sie prawie zapalila ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To nawozy takie drogie, a ktoś tu sypie i potem narzeka że koniczyn nie może wysuszyć ;) ha ha, trzeba było oszczędzić azotu na nastepne odrosty, a jak już tak obrodziło, no to przewracarka pająk, ale nastepnego dnia po skoszeniu, puki to wszystko zwiędnięte i rano z rosą ale jeśli to wszystko jest bardzo grube to pewnie na siano i tak popleśnieje w belach, najlepiej przyczepa zbierająca i porozrzucać luźno w stodole i pieknie dojdzie, ale nie zazdrosze temu kto miałby po zbieraczce przerzucać koniczynę :D,

jak mam taki urodzaj na koniczyne to woże to na zielonkę i przewiędniętą daje bydłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj