yacenty

Poplony - technika przygotowania i siew

Polecane posty

Apista    6

zaraz, muszę sprawdzić, coś sie nie zgadza, czasem głupotę palnę ale się nie upewnię czy rzeczywiście taka cena była

charakter mam taki głupi że czasem głupotę palnę

gdzieś mam worek gdzie jest cena napisana,

a nawet znalazłem i pisze jak byk 2,8 zł/kg ósemke pamiętałem ;P

kolega mnie tu w błąd wprowadził jak pisał 8-12 zł/kg na poprzedniej stronie

teraz liczę, patrzę... jednak, nawet 8-12 zł/kg jest b.drogo wręcz niemożliwie drogo

przy tej poprzedniej cenie co podałem to by całe rolnictwo było skierowane na uprawe gorczycy XP

ale wezmę edytuję poprzedni post aby inni użytkownicy nie wprowadzić w błąd <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
był u mnie handlarz to marudził to jakieś białe ziarka znalazł, z okolic Warszawy,mam ją w big bagach to kazał przesypać w worki po 50 kg, a po co ci ?

 

Na poplon z 50 kg bym wziął. Było by na trochę <_< U mnie chcieli po 4 zł i nie kupowałem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Powiedzcie ile kg siejecie gorczycy na poplon a ile jest w normie wysiewu o ile jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Wedlug mnie najlepsz jest gorczyca na poplon ja juz tak z 5 lat robie.Robi podorywke plugiem lub agregatem scierniskowym (po plugu bronuje a po agregacie nie ) rozsiewam rozsiewaczem od nawozu bronuje (ewentualnie mala dawka nawozu) i rosnie przed orka zimow jeszcze mozna dac obornik.U mnie bardzo dobrze wychodzi ziemia pulchna dzo dzdzownic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My kiedyś sialiśmy 18-19kg/ha. W zeszłym roku zasialiśmy 5 do 6kg/ha i też było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

Chcę zasiać rzepak ozimy na poplon tylko doradźcie mi w jakim terminie go najlepiej siać i w jakich dawkach.

 

rok temu siałem lejkiem od nawozu to po jednym przejeździe prawie wszystko się wysypało a dziurka była maluteńka :D

w tym chce do posiać siewnikiem od zboża amozonem tylko pomóżcie kiedy najlepiej

 

poplon będzie orany na wiosnę i dopiero siana mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja siałem rzepak na poplon i siałem go w tedy jak się wyrobiłem z podorywkami i było dobrze. Na jednym kawałku posiałem jakoś pod koniec września to jednak nic praktycznie nie było. ogólnie chyba termin ten sam jak na nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Jaki polecacie poplon pod żyto ozime,pszenżyto ozime i owies jary?Od następnego roku zaczynam z poplonami i nie mogę się zdecydować jaki dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że temat troszkę "przeterminowany" ale mam pewien problem....

Chcę posiać teraz gorczycę i przed zimą zaorać, następnie wiosną zasiać łubin, a po tym na jesień zasiać żyto.Klasa ziemi to V i VI.Teraz jest na polu już skoszone żyto,słoma zwieziona :)

1.Czy gorczyca zdąży urosnąć ? Chce wsiać we wtorek.

Edytowano przez ElWymiataczos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście że urośnie, gorczyca gdy ma warunki wyrośnie jak potrzeba :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,a czy nie popełniłem błędu wybierając łubin ? Dużo szukałem na tym forum,ale jednoznacznej informacji który poplon będzie pod żyto najlepszy nie znalazłem..Dodam ,że ziemia nie jest w najlepszym stanie.W tym i następnym roku chcę ją doprowadzić do porządku.Dlatego nie będę siał zboża tylko poplon,wykonam też badania ziemi,ale mam całkowitą pewność ,że bez wapna się nie obejdzie :blink:

Edytowano przez ElWymiataczos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Łubin jest znakomitym poplonem. Roślina motylkowa, wzbogaca glebę w azot, głęboki system korzeniowy itd. Do żyta będzie bardzo dobry, przy niższym nawożeniu uzyskasz te same efekty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Mam panowie pytanie co do siewu łubiny jak ustawic siewnik pozaniak aby prawidłowo wysiac ługin w dawce 140kg na 1ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja będe siał łubin teraz pierwszy raz, mam poznaniaka 2,7m 1989r, jak sobie to wczoraj z ciekawości przeliczałem to siejąc na wszystkie lejki na A1 wyjdzie ok 200-220kg/ha i chyba tak bede siał. Trzeba będzie zrobić jeszcze próbę kręconą przed wyjazdem w pole, bo na tabliczce są wartości dla 9 lejków i zaczynają się chyba od B3.

Ewentualnie można by zatkać co drugi lejek i wtedy np 180kg było by chyba na B2-B3 ale to wszystko wyłącznie moje obliczenia, nie sprawdzane w praktyce. Fajnie jak by ktoś to potwierdził co juz siał łubin takim siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Muszę dopiero zrobić próbę kręconą, z obliczeń wyszło mi 220kg ale bez uwzględnienia poślizgu koła, poślizg to chyba ok. 10% więc powinno się wysiać 200kg. Tyle by wychodziło na A1 – mniej się już nie da ustawić na przekładni, jedyne co to jeszcze przez zaślepianie lejków można by zmniejszyć tą ilość.

Też myśle zasiać Zeusa i później na poplony go rozsiać.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

ja zanabyłem nowe grunty co nie widziały nawozu i tylko same zyto i dlatego łubin sieje :) pozniej zwalcuje i orka :)i pełne nawozenie :) Wracajac do tematu a jak by zmienic rolki ?? duzo roboty no ale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Przyłączając sie do tematu mam pytanie. Mianowicie chodzi o to że chce zasiać poplon pod zboża ozime i nie wiem jaki czas trzeba odczekać po zaoraniu poplonu do momentu siewu np. pszenżyta ozimego ?? Prawda to że gorczyca niszczy chwasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0

siew poplonów rozsiewaczem, w ściernisko ( z pociętą słomą ) robić przed czy po talerzówce - nie zakładam bronowania po siewie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

przed talerzówka.

rozsiewasz poplon i puszczasz talerzówkę płyciutko - tak 5-6cm i jest bajka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0

straszą, że drobna gorczyca nie skiełkuje bo będzie za głęboko zasypana, ale tak zrobię jak radzisz - o ile talerzowanie zrobią tak płyto; słoma po kombajnie i takie tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj